Akcyza i nowe przepisy
20 września, wejdą w życie zmiany upraszczające formalności związane z akcyzą na węgiel. Wielu odetchnęło z ulgą i powiedział nareszcie. Wycofane zostaną dokumenty dostawy węgla w trakcie jego transportu, a końcowi odbiorcy już nie będą musieli prowadzić ewidencji obrotu. Przypomnijmy, że akcyza na węgiel i koks do celów opałowych została wprowadzona z początkiem 2012 roku, co znacznie utrudniło życie zarówno sprzedającym jak i kupującym. Zwolniony z niej został tylko węgiel do produkcji prądu oraz dla gospodarstw domowych.
Wykopaliście u nas:
- akcyza na węgiel w 2019 roku zmiany

Od 2 stycznia 2012r. Handel węglem i koksem będzie obłożony akcyzą, jeżeli wyroby te są przeznaczone ściśle do celów opałowych. Okres do 1 stycznia 2012 był to czas przejściowy, wynegocjowany przez Polskę w Traktacie Akcesyjnym i w tymże okresie nie obowiązywała akcyza na węgiel oraz koks.