ul. Łebska 14
60-456 Poznań
mob. 784 854 784
tel. 61 665 06 06

Blog

Ogrodzenia akustyczne zmniejszające zanieczyszczenie hałasem od ulic, szos i autostrad.

Ekran dźwiękochłonny rodzaje.

Ekran dźwiękochłonny rodzaje.

 

Ogrodzenia akustyczne to świetny sposób na wygłuszenie ogrodu czy tarasu. Tworząc barierę, która zatrzymuje wibracje i fale dźwiękowe, mogą one skutecznie zmniejszyć zanieczyszczenie hałasem. Panele dźwiękochłonne są zbudowane z różnych materiałów. Takich jak drewno, stal, włókna szklanego, plastiku i betonu. Połączenie drewno i włókno szklane są najbardziej popularnymi opcjami, ponieważ są łatwe w instalacji, lekkie i niedrogie. Dwie ostatnie opcje mogą być dobre szczególnie do obszarów o dużym natężeniu ruchu. Gdzie chcesz drastycznie ograniczyć dochodzące dźwięki i zapewnić sobie prywatność.

22/07/2021
Czytaj dalej

Sztachety plastikowe składają się na dobrą balustradę.

Producenci i dostawcy balustrad czyli sztachety plastikowe z tworzyw sztucznych utrzymują najlepsze ceny.

Sztachety plastikowe zastosowanie w płocie. To jest zdjęcie ze strony: https://ogrodzeniaplastikowe.pl/

Sztachety plastikowe zastosowanie w płocie.

Plastikowa balustrada ma wiele zalet w porównaniu z innymi rodzajami podłóg lub balustrad. Na początek plastik jest lekką substancją i nie ugina się pod naciskiem. Dlatego ten rodzaj balustrady można montować na dowolnym materiale tarasowym. Ponadto plastik jest łatwy w obróbce i manipulowaniu, dzięki czemu idealnie nadaje się do projektów typu „zrób to sam” . Ponadto balustrady z tworzywa sztucznego są dostępne w różnych stylach, od wstępnie formowanych systemów balustrad po niestandardowe, jedyne w swoim rodzaju systemy balustrad z tworzyw sztucznych.

Jeśli kupujesz plastikowe systemy balustrad, jedną z pierwszych rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę, jest sam materiał. Plastik odnosi się do trzech różnych materiałów, w tym PCV, melaminy i termoplastycznego elastomeru. PCV jest najpopularniejszym rodzajem systemu balustrad z tworzywa sztucznego, ponieważ jest niedrogi i elastyczny. Systemy balustrad z PCV mają również najniższe ograniczenie wagi spośród wszystkich wymienionych powyżej materiałów, co czyni je idealnymi do lekkiego budownictwa komercyjnego lub mieszkaniowego. Systemy balustrad z PCV występują w kilku odmianach, takich jak wstępnie formowane, tłoczone pianką i termoplastyczne elastomery.

21/06/2021
Czytaj dalej

Polska coraz mniej widoczna na rynku węgla

 

Coal train running in the midwest.

Choć na przestrzeni ostatnich kilku lat obserwować można trend spadkowy w wydobyciu węgla, to na rynku Unii Europejskiej Polska jako producent węgla wygląda naprawdę nieźle. Według Centrum Adama Smitha w 2009 roku Polska odpowiadała za 60% całkowitej produkcji węgla w UE, a Kompania Węglowa jest największym producentem węgla w całej Europie.

08/09/2020
Czytaj dalej

Import węgla do Polski

 

Od stycznia do listopada 2019 roku polska branża węglowa zanotowała stratę opiewającą na kwotę ponad 460 mln zł. Dla porównania w tym samym okresie 2018 roku branża ta odnotowała 980 mln zł zysku.

Co jest przyczyną tak ogromnych strat w branży węglowej?
Przede wszystkim rosnące koszty wydobycia. Niemal z miesiąca na miesiąc przybywają zwały niesprzedanego węgla.

12/02/2020
Czytaj dalej

Polski węgiel na składzie opału w Poznaniu

Czy ktoś wie co to jest grafen? Dzięki polskim naukowcom ostatnio jest dość głośno o tym wynalazku. Jest to płaski surowiec składający się z atomów węgla połączonych w sześciokątne figury. Okazało się, że jest świetnym przewodnikiem, a przy tym bardzo lekki elastyczny oraz nieskończenie trwały i odporny.

25/11/2019
Czytaj dalej

Węgiel warto kupić latem!

SONY DSC

Zacznijmy od tego, że warto kupować lokalnie. Przeźmierowo, Złotniki czy Suchy las to lokalizacje, z których transport będzie w cenie węgla. Jeśli zamówimy z dalszych rejonów Poznania, to skład opału może nas skasować za dojazd. Kupując latem węgiel na składzie opału dużo zaoszczędzimy. Kopalnie po dwóch, trzech miesiącach przestoju szukają nabywców i oferują węgiel swoim odbiorcom, czyli składom opału w korzystnych cenach. Zachęcają do nabycia większej ilości węgla w w zamian za sporą obniżkę.

06/08/2019
Czytaj dalej

Jak rodzaj węgla do pieca CO ?

Co mówią przepisy?
Przepisy nakazują, aby zbiornik na gaz płynny był usytuowany w odpowiedniej odległości
od elementów budowlanych, takich jak: budynki mieszkalne, ogrodzenie nieruchomości, elektryczna linia napowietrzna, studzienki wodociągowe i kanalizacyjne bez zasyfonowania.
Przepisy pozwalają na zmniejszenie minimalnej odległości zbiornika od budynków oraz ogrodzeń o połowę jeśli wybuduje się między nimi ściankę oddzielającą. Ta ścianka jednak musi spełniać pewne wymagania. Takim głównym wymogiem jest, aby jej odporność ogniowa wynosiła120 minut.

23/01/2019
Czytaj dalej

Ile kupić węgla w Poznaniu na zimę?

Oto jest pytanie. Klimat na Ziemi nie jest zupełnie równy, zdarzają się pewne cykle, które sprawiają, że pewne epoki są cieplejsze od innych. Bajkami można nazwać historie dzisiejszych emerytów, którzy twierdzą, że kilkadziesiąt lat temu klimat był inny. Są jednak dowody naukowe na to, że zdarzały się epoki cieplejsze i zimniejsze, czego skutki były wyraźne w naszym kraju. Dla tych, którzy palą węglem jest to bardzo istotna informacja, jaka będzie zima. Jeśli sroga, to oczywiście będziemy potrzebowali więcej węgla na zimę. Ogromną rolę w kształtowaniu aktualnego klimatu naszej planety odgrywa aktywność słońca, które bywa kapryśne. Ostatnim okresem, gdzie odnotowano bardzo niską aktywność Słońca, a co za tym idzie niższe niż zwykle temperatury na Ziemi, były lata 1790-1830. To czterdziestolecie naukowcy nazwali „Minimum Daltona”. Natomiast w roku 1816 roku w ogóle nie było lata w Europie Zachodniej. Niestety nie udała się wtedy większość upraw, co spowodowało klęskę głodu.

25/10/2018
Czytaj dalej

Jak przechować węgiel przez zimę?

Przechowywanie opału to dla niektórych wielki problem, zwłaszcza, jeśli ktoś nie posiada piwnicy lub dużej kotłowni. Mimo wszystko jeśli chcemy przechować drewno to najlepiej na dworze. Wtedy najlepiej schnie. Drewno porąbane na szczapy powinno być ułożone dachówkowo, jedna na drugiej. Ten system doskonale się sprawdza, gdyż woda opadowa będzie spływała po jego powierzchni na zewnątrz stosu. Drewno można też składować pod wiatą. Nie mniej jednak jej boków nie należy niczym osłaniać, aby opał mógł być owiewany świeżym powietrzem. Dzięki temu drewno będzie schło szybciej i bardziej równomiernie.

18/07/2018
Czytaj dalej

Polski węgiel z Poznania

 

W Polsce wydobywa się zarówno węgiel kamienny jak i węgiel brunatny. Węgiel brunatny to skała osadowa, która powstała w trzeciorzędzie w erze kenozoicznej ze szczątków roślin obumarłych, które nie miały dostępu do powietrza. Na świecie występują także złoża węgla brunatnego z wieku jurajskiego i karbońskiego. W Polsce węgiel brunatny wydobywany jest w Zagłębiu Konińskim i Zagłębiu Bełchatowskim.

03/04/2018
Czytaj dalej