Kup węgiel latem!

kostka-grubaSprzedaż węgla w Polsce jest w dużej mierze uzależniona od pór roku. Zdecydowana większość klientów (ponad 90%) kupuje węgiel na ostatnią chwilę, a więc w październiku, a nawet listopadzie.

Ponieważ sprzedaż węgla jest w tym okresie największa, to rośnie jego cena, bo sprzedawcy wiedząc jak potrzebny jest nam opał na zimę, zarabiają na naszym pośpiechu.

Drugi okres kiedy węgiel jest drogi, to nie jak mogło by się wydawać środek zimy, tylko jej koniec, szczególnie jeśli niskie temperatury utrzymują się dłużej niż zakładaliśmy. W kwietniu i marcu, dystrybutorzy węgla zarabiają na roztrzepaniu osób zajmujących się opalaniem.

Kiedy zaoszczędzisz?

W lipcu, kiedy wiele osób jeszcze wczasuje, na składach opału zaczyna się ruch. Klientów przyciąga cena oraz jakość towaru. Na tą jakość towaru składa się głównie suchość węgla, zwłaszcza jeśli chodzi o miały. Jeśli zamówimy węgiel właśnie wtedy to z uwagi na to, że jest on lżejszy będziemy go mieli trochę więcej.

O tej porze roku często zdarzają się promocje, gdyż węgiel jest po „starej” cenie. Od września zwykle wszystkie ceny węgla na składach opału idą w górę. Istotne jest również to, że nie pada nam śnieg na głowę przy dostawie węgla, firma transportowa się cieszy, że ma co robić, my za to jesteśmy spokojni że mróz i zimno nas nie zaskoczą.

 

Jeśli zamówimy węgiel w workach to warto zaznaczyć, że worki są o tej porze roku przyjemnie suche i łatwiej je się nosi. Świadomość, że mamy już zapewnione ciepło w naszym ulubionym domu napawa optymizmem i nie straszna nam zbliżająca się szaruga jesienna.

Wykopaliście u nas:

  • węgiel kęsy
  • producenci piec co na wegiel orzech
  • wegiel do palenia cena

Zostaw komentarz