Jeśli chodzi o ogrodzenia plastikowe, masz wiele opcji do wyboru. ogrodzenia plastikowe są najczęstszym typem. Ale kute żelazo, aluminiowe pikiety i formowane plastikowe ogrodzenia mogą dodać poczucie elegancji do Twojego podwórka. Faliste plastikowe ogrodzenia mogą trwać o wiele dłużej niż spawane siatki druciane. Oto jak wybrać ogrodzenie dla swojego podwórka. Poniżej wymieniono kilka popularnych stylów i materiałów.

Ogrodzenie łańcuchowe jest najczęściej spotykanym typem ogrodzenia z tworzywa sztucznego.

Przy wyborze plastikowego ogrodzenia, jednym z najważniejszych czynników do rozważenia jest linia nieruchomości, którą będziesz zamykać. Podczas gdy tkanina łańcuchowa jest niezwykle trwała, może również zwisać, jeśli nie jest prawidłowo zainstalowana. Na szczęście istnieje kilka sposobów na złagodzenie tego problemu. Na początek, upewnij się, że mierzysz linie własności przed zakupem plastikowego ogrodzenia. Linka łańcuchowa jest najczęściej dostępna w rolkach o długości czterech lub pięciu stóp.
Podstawowymi elementami ogrodzenia z tworzywa sztucznego są szkielet i tkanina siatkowa. Wykonuje się ją najczęściej z ocynkowanej stali lub aluminium. Stalowa siatka jest następnie zazębiona między słupkami i zabezpieczona betonem. Tkanina siatkowa jest zwykle wygięta i zazębia się, aby stworzyć barierę, z różnymi wskaźnikami drutu używanego do różnych obszarów nieruchomości. Ogrodzenie z siatki jest jednym z najtańszych typów plastikowych ogrodzeń i jest doskonałym wyborem dla projektów wymagających niewielkiej konserwacji, w których nie ma potrzeby upiększania lub estetyki.
Ogrodzenia plastikowe składają się zazwyczaj z dwóch rodzajów drutu: drutu ocynkowanego i drutu powlekanego winylem. Drut z powłoką winylową ma wysoki poziom odporności na korozję, a powłoka winylowa jest bardziej atrakcyjna dla właścicieli domów. plastikowe ogrodzenia można uaktualnić, aby zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo, instalując drut kolczasty lub metalowe listwy. Jeśli szukasz wyjątkowo bezpiecznego plastikowego ogrodzenia, rozważ modernizację do bardziej wytrzymałego plastikowego ogrodzenia.
Metalowe łańcuchy ze stali nierdzewnej i ocynkowane sprawiają, że łańcuch jest najpopularniejszym rodzajem ogrodzenia z tworzywa sztucznego. Drut galwanizowany jest mocniejszy niż standardowa siatka łańcuchowa, więc trwają one długo. Drut galwanizowany jest również trwały i odporny na korozję. W zależności od jego stylu i materiału, możesz wybrać ogrodzenie, które jest odpowiednie dla Twojej nieruchomości i Twoich potrzeb. Ten rodzaj ogrodzenia z tworzywa sztucznego jest popularny w zastosowaniach komercyjnych i jest łatwy w utrzymaniu.

Formowane żelazo jest bardziej ozdobne niż kute.

Jeśli szukasz plastikowego ogrodzenia z bardziej ozdobnym wzorem, to formowane żelazo może być dla Ciebie. Sztachety plastikowe do ogrodu Ogrodzenia Plastikowe Ten styl jest bardziej przystępny niż kute żelazo, ale nadal oferuje autentyczny wygląd. Pionowe elementy są rozmieszczone równomiernie i zazwyczaj w odległości od sześciu do siedmiu cali. Poziome elementy są umieszczone prostopadle do pionowych iglic i służą jako wsparcie dla ogrodzenia. Kute żelazo jest trwałe i mocne, ale nie wgłębia się, nie zapada się, ani nie spina pod wpływem ekstremalnego ciepła. Typowy projekt dla tego stylu to połączenie słupków ogrodzeniowych, pikiet, szyn i czapek ramowych. Ozdobne żelazo można dostosować za pomocą zwojów i kołnierzy.
Kute żelazo jest również mniej ozdobne niż formowane żelazo. Zazwyczaj składa się z większej ilości żużlu, metalowego produktu ubocznego, który powstaje po wyprodukowaniu pożądanego metalu. Kute żelazo jest zazwyczaj gładsze i ma bardziej ozdobny wzór niż formowane żelazo, chociaż zależy to od producenta i zawartości żużla.
Podczas gdy formowane żelazo jest mniej ozdobne niż kute, należy zdawać sobie sprawę z ograniczeń kutego żelaza. Podczas gdy stal jest silniejsza niż aluminium, jest bardziej podatna na korozję, i trzeba będzie zastosować standardową powłokę proszkową. Wady aluminium są takie, że może to być kosztowne do wytworzenia i utrzymania, i będziesz musiał poradzić sobie z problemem rdzy. Możesz zatrudnić profesjonalistę, aby wykonać pracę dla Ciebie – są ekspertami w instalacji plastikowych ogrodzeń.
Kute żelazo jest klasycznym rodzajem metalu używanym do ogrodzeń plastikowych. Jest to najstarszy typ plastikowego ogrodzenia i jest to jedyny typ żelaza, który jest na tyle elastyczny, że można go formować do pożądanego kształtu. Jest to również najbardziej przystępna opcja, i nadal oferuje siłę i piękno. Oprócz trwałości kutego żelaza, jest również znacznie tańszy niż jego bardziej ozdobny odpowiednik.

Aluminiowe pikiety dodają elegancji podwórku

Kute żelazo i plastikowe ogrodzenia są zarówno piękne i eleganckie. plastikowe ogrodzenia są szeroko rozstawione, ale aluminiowe pikiety mogą być zamówione bliżej siebie dla dodatkowej prywatności. Dodatkowo, plastikowe ogrodzenia wymagają niewielkiej konserwacji i nie rdzewieją. Pomimo swoich kuzynów z kutego żelaza, aluminiowe pikiety są lekkie, łatwe w instalacji i mogą naśladować styl tradycyjnych wiktoriańskich ogrodzeń. Czarny kolor aluminium nadaje się do wielu różnych projektów.
Jeśli szukasz, aby dodać odrobinę klasy do swojego podwórka, rozważ zainstalowanie aluminiowego ogrodzenia picket. Materiał ten jest piękny, trwały i wykonany z aluminium pochodzącego z recyklingu. Ten typ ogrodzenia jest również łatwy w utrzymaniu, dzięki jego proszkowemu wykończeniu. Oprócz dodawania elegancji, aluminiowe pikiety wyglądają również dobrze, gdy są pomalowane na kolor uzupełniający. A jeśli martwisz się o środowisko, nie musisz się martwić o rdzewienie. Te ogrodzenia mogą być dostosowane do potrzeb klienta z włóczniami, zwieńczeniami i innymi motywami.

Stal falista jest bardziej wytrzymała niż zgrzewane siatki druciane

Istnieje kilka powodów, dla których stal falista jest lepsza niż zgrzewana siatka druciana do ogrodzeń plastikowych. Po pierwsze, ta pierwsza jest bardziej wytrzymała niż ta druga. Ogólnie rzecz biorąc, ten pierwszy jest idealny dla ogrodzonego kortu tenisowego, boiska sportowego lub terenu przemysłowego. Jednak niektórzy ludzie uważają, że jest zbyt felerna dla ich potrzeb i chcą czegoś bardziej wytrzymałego.
Trwałość zgrzewanej siatki drucianej jest dużą zaletą dla centrów danych. Z kolei siatka tkana nie jest tak mocna jak siatka zgrzewana i jest mniej elastyczna. Zgrzewana siatka druciana jest idealna do zabezpieczenia centrum danych, gdzie otwory są małe. Jest również bardziej elastyczna niż siatka pleciona, co stanowi lepszą opcję dla ogrodzeń elastycznych. Oba rodzaje plastikowych ogrodzeń zapewniają dobre bezpieczeństwo, ale korzyści płynące z każdego rodzaju plastikowego ogrodzenia są inne.
Wybierając plastikowe ogrodzenie, wybierz materiał o bardziej unikalnym wyglądzie. Stal falista jest lepsza niż zgrzewana siatka druciana zarówno pod względem wyglądu, jak i trwałości. Może być pomalowana tak, aby pasowała do otaczających cech, takich jak ściany i drzewa, a nawet może być dostosowana do wyglądu Twojej nieruchomości. Stal falista wygląda również lepiej niż siatka spawana w przypadku zastosowań w ogrodzeniach z tworzyw sztucznych.
Pomimo tych korzyści, cena stali falistej jest znacznie wyższa niż cena zgrzewanej siatki drucianej. Jednak jeśli szukasz taniego ogrodzenia z tworzywa sztucznego, zgrzewana siatka druciana jest najlepszą opcją. Są one zarówno silne i dobrze wytrzymują trudne warunki. Jeśli jesteś na budżecie, możesz wybrać stal falistą i zgrzewaną siatkę drucianą dla swojego plastikowego ogrodzenia.

Aluminiowe pikiety są droższe niż kute żelazo

Aby uzyskać tradycyjny wygląd, rozważ ogrodzenie z tworzywa sztucznego. Te struktury są wykonane z roztopionego metalu wlewanego do form. Panele są następnie mocowane razem za pomocą śrub lub wkrętów. Są one znacznie lżejsze i wymagają mniej konserwacji niż solidny metal. Cztery stopy wysoki pinched panel pikietaż jest około 60 dolarów za stopę liniową. Alternatywnie, plastikowe panele ogrodzeniowe mogą być modne naśladować wygląd drewna lub kutego żelaza.
Wybór ogrodzenia z tworzywa sztucznego to ważna decyzja. Podczas gdy aluminiowe pikiety są droższe niż kute żelazo na plastikowe ogrodzenie, nadal są porównywalne w cenie. Główną różnicą między tymi dwoma materiałami jest ich waga. Kute żelazo kosztuje więcej do wysyłki niż aluminium. Biorąc pod uwagę fakt, że plastikowe ogrodzenie nie będzie rdzewieć i wymaga mniejszej konserwacji, plastikowe ogrodzenie może być lepszym wyborem w dłuższej perspektywie.
Plastikowe ogrodzenie jest najdroższe z dwóch, ale jest często używane w projektach renowacji wokół starszych domów. Kute żelazo jest niezwykle kruche, co oznacza, że wymaga regularnej konserwacji. Wymaga również droższej instalacji. Jednak otrzymasz wygląd plastikowego ogrodzenia za ułamek ceny. Inną wadą kutego żelaza jest to, że znacznie rdzewieje. Ponadto ogrodzenia plastikowe wymagają więcej konserwacji niż zwykłe ogrodzenie plastikowe, dlatego kosztują więcej.
Materiały i koszty pracy mogą dodać do ponad dwustu dolarów za stopę liniową. Cena panelu ogrodzeniowego z tworzywa sztucznego o wysokości czterech stóp może wynosić od 10 do 14 dolarów za stopę liniową. Cena ta obejmuje materiały i sprzęt instalacyjny. Instalacja bram z kutego żelaza może uruchomić w dowolnym miejscu od 300 dolarów do 3.000 dolarów. Koszt paneli dekoracyjnych może wynosić od pięciu do trzydziestu dolarów za słupek.

Dane adresowe:

AKTE Ogrodzenia-Plastikowe.pl – sztachety plastikowe – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]