Istnieje kilka rodzajów ogrodzeń wykonanych z betonu. Wśród nich są pustaki, prefabrykaty betonowe i Combo-Cast. W tym artykule przejdziemy przez proces budowy każdego z tych typów ogrodzeń i co trzeba o nich wiedzieć. Można również dowiedzieć się, jak wybrać między tymi typami i jaki rodzaj ogrodzenia z tworzywa sztucznego będzie pasował do Twojej nieruchomości. Ale zanim przejdziemy przez te szczegóły, powinniśmy najpierw zrozumieć, jakie są różnice między nimi.

Prefabrykowane ogrodzenia z tworzywa sztucznego

Firma Stackwall Manufacturing opracowała serię wysokiej jakości, odlewanych na miejscu plastikowych systemów ogrodzeniowych. Ogrodzenia te są wzmocnione prętami zbrojeniowymi, aby wytrzymać wiatry o sile do 105 mph. Podczas procesu produkcyjnego można dostosować ogrodzenie, aby wyglądało jak autentyczne materiały. Dodatkowo, beton ma wspaniałe właściwości termiczne i dźwiękochłonne, co czyni go dobrym wyborem dla ścian ogrodzenia. A ponieważ są one bezobsługowe, można zainstalować plastikową ścianę ogrodzenia gdziekolwiek chcesz.
Kolejną wspaniałą cechą ogrodzeń z prefabrykatów plastikowych jest ich ekologiczność. Ponad 50% materiału wykorzystywanego w prefabrykowanych ogrodzeniach plastikowych pochodzi z recyklingu. Jest to świetna wiadomość dla ekologów, ponieważ oznacza to mniejszą ilość sezonowej konserwacji. ogrodzenia plastikowe są również znacznie trwalsze niż ich drewniane odpowiedniki i są dostępne w szerokiej gamie kolorów, co czyni je doskonałym wyborem dla domów i firm świadomych ochrony środowiska. I podczas gdy większość ogrodzeń wykonanych z drewna wymaga regularnej konserwacji, prefabrykowane ogrodzenia plastikowe są bezobsługowe, przyjazne dla środowiska i opłacalne.
Kolejną wspaniałą cechą ogrodzeń z prefabrykatów plastikowych jest ich wszechstronność. Nie tylko dobrze spełniają swoją funkcję, ale również świetnie wyglądają. A ponieważ beton jest mieszany poza miejscem budowy, technicy mogą stosować różne wykończenia paneli. To daje im teksturowany wygląd, podobny do tego z kamienia naturalnego. Tekstura ta jest bardzo atrakcyjna dla właścicieli domów i firm poszukujących ściany bezpieczeństwa o atrakcyjnej estetyce. Ale również pomaga zapobiegać podglądaniu i podglądaniu.

Ogrodzenia z tworzywa sztucznego Combo-Cast

Systemy ścian ogrodzeniowych z tworzywa sztucznego Combo-Cast są wykonane ze specjalnego rodzaju betonu. Sztachety plastikowe do ogrodu Ogrodzenia Plastikowe Łączą one beton i kamień naturalny, aby stworzyć unikalny wygląd i mogą być stosowane zarówno w projektach komercyjnych, jak i mieszkaniowych. Panele mają wykończenie architektoniczne, które jest teksturowane po obu stronach betonowej ściany. Te ogrodzenia mają wiele zalet, w tym trwałość, funkcjonalność i estetykę. Dowiedz się więcej o zaletach plastikowych ścian ogrodzeniowych Combo-Cast.
Combo-Cast plastikowe ściany ogrodzeniowe są produkowane przez AFTEC LLC. AFTEC wykorzystuje opatentowaną technologię znaną jako Combo-Cast Technology do tworzenia paneli ogrodzeniowych i kolumn jako jednej jednostki. Technologia ta jest zarówno opłacalna, jak i pozwala zaoszczędzić czas. Produkty StoneTree dostępne są w różnych mieszankach kolorów i tekstur, co czyni je doskonałymi dla każdej przestrzeni zewnętrznej.
Wieloboczny lub krzywoliniowy słupek z betonu jest kluczowym elementem tego systemu ogrodzeniowego. Betonowy słupek wystaje co najmniej 24 cale od powierzchni podstawy i ma dwa do czterech równoległych otworów. Ogrodzenie jest również przenośne. W razie potrzeby można wymienić poszczególne elementy. Oprócz trwałości i przenośności ogrodzeń Combo-Cast, można je łatwo przenieść z jednej lokalizacji do drugiej.
Słupek ogrodzeniowy z tworzywa sztucznego Combo-Cast to świetny wybór dla firm lub nieruchomości mieszkalnych, które wymagają wysokiego poziomu ochrony. Prefabrykowany betonowy płot kombinowany jest szczególnie odpowiedni dla struktur znajdujących się na pochyłych wzgórzach lub w obszarach o wysokiej pogodzie. Dodatkowo, zrównoważona kompozycja prefabrykatów betonowych pomaga zmniejszyć ilość odpadów budowlanych, hałasu i zakłóceń na miejscu. Możesz zainstalować ten słupek ogrodzeniowy na swoim podwórku lub na terenie swojej firmy.

Ogrodzenia z tworzywa sztucznego wylewane

Wylewane ogrodzenia plastikowe to stosunkowo prosty sposób na dodanie solidnego obrzeża do Twojej posesji. Będziesz używał mieszanki torkretowej, którą wylewasz w warstwach. Pierwsza warstwa powinna mieć grubość około pół cala i powinna spoczywać bezpiecznie na betonie wylanym w otworze. Przed torkretowaniem dolnej części słupa, dokładnie go wyczyść, aby nie zbierał się w nim beton. Jeśli jest to możliwe, spryskaj górną część słupka przed zabetonowaniem dolnej części.
Prefabrykowane ogrodzenia plastikowe mogą być zarówno funkcjonalne, jak i piękne. Mogą to być prefabrykowane bloki betonowe, które są wysyłane i malowane. Ponieważ beton jest naturalnie występującym materiałem, panele te mogą naśladować drewno lub inne materiały. Bloki betonowe są najtańszym i najłatwiejszym sposobem, aby rozpocząć. Są one również najłatwiejsze do zainstalowania i mogą być ponownie wykorzystane. Co więcej, formy używane do wykonania tych ogrodzeń mogą być ponownie wykorzystane do 50 razy.
Grubość Twojego ogrodzenia będzie zależała od ilości prętów zbrojeniowych wbudowanych w beton. To może być wstępnie ustalone przez obliczenie wysokości i wymagań betonowych. Ale to nie jest tak ważne, jak zapewnienie, że wszystkie pręty zbrojeniowe są osadzone w betonie. Ogrodzenie z prętem zbrojeniowym osadzonym w połowie drogi lub 3/4 cala grubości betonu jest zarówno solidne, jak i trwałe. W przypadku grubszego ogrodzenia może być konieczne przeprowadzenie dwóch sesji natryskowych.

Bloki puste

Wybór odpowiedniego rodzaju materiałów do realizacji projektu to podstawa. Betonowe pustaki są dobrym wyborem dla wielu różnych typów ogrodzeń. Te betonowe bloki są wykonane z wysokiej jakości betonu i mogą być wykonane na zamówienie dla ścian zewnętrznych lub wewnętrznych. Mogą być również stosowane jako bloki ochronne drzew. Jeśli myślisz o użyciu plastikowych ogrodzeń, poniższe informacje pomogą Ci dokonać najlepszego wyboru. Materiał ten jest bardzo trwały i nie pęka, nie kurczy się i nie kruszy.
Pustaki betonowe występują w kilku standardowych rozmiarach. Są prostokątne, dwururowe i sześcienne. Ich wielkość determinuje rodzaj potrzebnego zbrojenia. Standardowe pustaki betonowe mają minimalną gęstość bloku 1500 kg/m3 i średnią wytrzymałość na ściskanie 3,5 N/mm2 po 28 dniach. Ta sama zasada dotyczy gęstości pełnych bloczków betonowych, które dostępne są w wielu różnych grubościach i standardowych wymiarach.
Kolejną wspaniałą rzeczą w pustakach betonowych jest ich długowieczność. Są one praktycznie bezobsługowe. Ponieważ beton jest najsilniejszym materiałem dostępnym, można oczekiwać, że nowe ogrodzenie będzie wyglądać dobrze przez dziesięciolecia. Plus, to nie będzie podlegać rdzy lub korozji. Pustaki betonowe również doskonałe ściany oporowe. Mogą one być ukształtowane zgodnie z konturami ziemi lub różnych poziomów. To daje wiele opcji, jeśli chodzi o projekt swojego plastikowego ogrodzenia.

Ogrodzenia z tworzywa sztucznego poddane obróbce wstępnej

Jeśli szukasz ogrodzenia o minimalnej konserwacji i wspaniałej estetyce, rozważ wstępnie zaimpregnowane ogrodzenie z tworzywa sztucznego. Samodzielna forma plastikowego ogrodzenia sprawia, że jest ono idealne dla większości projektów ścian ogrodzeniowych. Prefabrykowany betonowy mur jest trwały i wymaga minimalnej konserwacji, więc będziesz oszczędzać zarówno czas, jak i pieniądze. Oto dlaczego. Prefabrykowane ściany betonowe mogą wytrzymać intensywne użytkowanie i elementy, więc można zaoszczędzić na kosztach budowy i czas!
Podczas instalacji wstępnie impregnowanych ogrodzeń plastikowych należy odpowiednio przygotować otwory na słupki i panele ogrodzeniowe. Wykopać otwory dwa razy większe od słupka ogrodzenia i upewnić się, że są one co najmniej tak głębokie jak linia mrozu, która może być tak płytka jak 16 cali lub tak głęboka jak 42 cale. Pamiętaj, aby ustawić swoje posty w środku otworu, co zapobiegnie ich przesunięciu. Jeśli nie masz równej powierzchni, wykop dół nieco głębiej niż to konieczne.
Kolejnym powodem do zainstalowania wstępnie impregnowanych ogrodzeń plastikowych jest fakt, że są one odporne na ekstremalne temperatury. Producent przetestował je pod kątem zamrażania i rozmrażania, a oni mają niezbędną wiedzę, aby Twoje ogrodzenie wytrzymało ekstremalne warunki pogodowe. Oprócz trwałości, prefabrykowane ogrodzenia plastikowe są odporne na promieniowanie UV i mogą wytrzymać obciążenie wiatrem do 140 mil na godzinę, co jest odpowiednikiem huraganu kategorii 4 lub tornada F3.
Wstępnie malowane ogrodzenia z tworzywa sztucznego
Jeśli chcesz dodać trochę dodatkowego odwołania do swojej nieruchomości, należy rozważyć zainstalowanie wstępnie malowane ogrodzenie z tworzywa sztucznego. W przeciwieństwie do plastikowych ogrodzeń, betonowe słupki mogą być łatwo malowane. Jeśli beton jest brudny, można po prostu pomalować go bezpośrednio. Jeśli nie zastosowano farby do betonu jeszcze, może trzeba dodać środek wodoodporny do postu. Następnie pomaluj obwód plastikowego ogrodzenia.
Materiał ten przetrwa dziesiątki lat i jest niezwykle trwały. Jest stosunkowo tani i wymaga bardzo niewielkiej konserwacji. Jest również niezwykle łatwy do czyszczenia i konserwacji. Najlepsze jest to, że jest praktycznie bezobsługowy. Nie trzeba go regularnie malować ani naprawiać, a ogrodzenie będzie trwać ponad 100 lat. W zależności od rodzaju ogrodzenia, możesz nawet zdecydować się na zainstalowanie jednego z teksturowaną górą.
Jeśli budujesz ogrodzenie z tworzywa sztucznego, może być konieczne zabezpieczenie pozwolenia. Jeśli nie jesteś pewien, czy będziesz potrzebował pozwolenia, skonsultuj się z wykonawcą na temat wymagań dla twojego obszaru. I pamiętaj, aby zatrudnić doświadczonego i znającego się na rzeczy wykonawcę. Inżynierowie są drożsi niż murarze, więc upewnij się, że sprawdzisz licencje wykonawców przed ich zatrudnieniem. Z przyjemnością odpowiedzą na wszelkie pytania, jakie masz na temat procesu.

Dane adresowe:

AKTE Ogrodzenia-Plastikowe.pl – sztachety plastikowe – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]