Jak przechować węgiel przez zimę?

Przechowywanie opału to dla niektórych wielki problem, zwłaszcza, jeśli ktoś nie posiada piwnicy lub dużej kotłowni. Mimo wszystko jeśli chcemy przechować drewno to najlepiej na dworze. Wtedy najlepiej schnie. Drewno porąbane na szczapy powinno być ułożone dachówkowo, jedna na drugiej. Ten system doskonale się sprawdza, gdyż woda opadowa będzie spływała po jego powierzchni na zewnątrz stosu. Drewno można też składować pod wiatą. Nie mniej jednak jej boków nie należy niczym osłaniać, aby opał mógł być owiewany świeżym powietrzem. Dzięki temu drewno będzie schło szybciej i bardziej równomiernie.
Węgiel natomiast najlepiej byłoby przechowywać w specjalnym pomieszczeniu. Jeśli takowego nie mamy i musimy węgiel przechowywać na zewnątrz budynku, to najlepiej przykryć go jakimś materiałem nieprzemakalnym.
Jeśli został nam jakiś zapas węgla po sezonie, to powinno się przechowywać w specjalnie do tego przygotowanym pomieszczeniu – najlepiej w wydzielonej części kotłowni, skąd paliwo bez problemu będzie można przetransportować do kotła, gdy znów się zacznie sezon grzewczy. Jeśli nabyliśmy węgiel drobnego sortymentu to możemy go poworkować lub zamówić węgiel już we workach na składzie opałowym w Przeźmierowie i wtedy z jego magazynowaniem nie powinniśmy mieć problemu. A jeśli nie mamy kotłowni ani piwnicy? Wtedy zwykle węgiel zqakupiony w składzie opału na Morasku leży luzem na posesji, co latem nie wygląda zbyt dobrze. Możemy zakupić niewielką ilość sztachetek PCV i zrobić boks, w którym przechowamy węgiel. Jeśli chodzi o ogrodzenia PCV, to możemy zdecydować się również na gotowe przęsła, które też będą wyglądały dość estetycznie koło domu bu w ogrodzie. Ogrodzenia PCV doskonale się sprawdzą do budowy boksów na węgiel. Są łatwe w utrzymaniu i niedrogie.

Wykopaliście u nas:

  • wegiel poznan

Zostaw komentarz