Węgiel warto kupić latem!

SONY DSC

Zacznijmy od tego, że warto kupować lokalnie. Przeźmierowo, Złotniki czy Suchy las to lokalizacje, z których transport będzie w cenie węgla. Jeśli zamówimy z dalszych rejonów Poznania, to skład opału może nas skasować za dojazd. Kupując latem węgiel na składzie opału dużo zaoszczędzimy. Kopalnie po dwóch, trzech miesiącach przestoju szukają nabywców i oferują węgiel swoim odbiorcom, czyli składom opału w korzystnych cenach. Zachęcają do nabycia większej ilości węgla w w zamian za sporą obniżkę. Latem mamy puste piwnice które gotowe są przyjąć nasz węgiel i na pewno w ciepły letni dzień przyjemniej będzie węgiel ładować do piwnicy niż zimą.

Dostawa ze składu węgla w Poznaniu będzie od razu i nie ma presji czasu, że zaraz nam zgaśnie w piecu bo węgiel się kończy. Jeśli mamy złego sąsiada, to będzie nam tylko zazdrościł, że my już mamy opał na zimę, a on jeszcze nie. Jak mamy dobrego sąsiada, to nam jeszcze pomoże. Latem dopisuje nam lepsze samopoczucie, więc chętniej sprzątamy w piwnicy przed dostawą. Niewątpliwie latem mamy na to wszystko więcej czasu i jeśli mamy worki, to ułożenie pięknych worków w piwnicy ułatwi nam palenie zimą.

Latem na pewno nie poślizgniemy się na śniegu nosząc ciężkie worki do piwnicy. Tak więc zamawiając węgiel np. ze Smochowic latem, minimalizujemy ryzyko jakiegoś wypadku do zera. Korzyści z zakupu węgla latem jest naprawdę mnóstwo i warto sprawę przemyśleć. Już od lipca na składzie opału stopniowo wzrasta ruch. Sprzyja temu nie tylko pogoda, ale również niższe ceny i fakt, że węgiel jest bardziej suchy. Na pewno optycznie będzie go więcej na naszym podwórku niż zimą zwłaszcza jeśli chodzi o miały. Tutaj bezapelacyjne powinniśmy pomyśleć za zamówieniu miału w miesiącach wakacyjnych.

Zostaw komentarz