Węgiel kamienny kostka

kostka-grubaWęgiel kamienny kostka posiada wymiary ziaren od 200 mm do 500 mmm. Jego kaloryczność kształtuje się na poziomie 30 MJ/kg.
Dzięki swojemu nietypowemu kształtowi i doskonałym właściwościom spalania, węgiel typu kostka jest najbardziej efektywnym źródłem energii jakie możemy spotkać w Polsce. Podczas spalania kostki uzyskujemy wyższą wydajność opałową, a także dodatkowo obniżamy utratę ciepła przez komin. Węgiel kamienny w sorcie Kostka dostępny w naszym składzie opalu jest wolny od zanieczyszczeń i nie zawiera miału ani kamienia. Dbają o to nasi polscy dostawcy.

węgiel kamienny kostka – charakterystyka

Węgiel kamienny kostka dostępny w składzie węgla w Poznaniu pochodzi z od najlepszych polskich dostawców. Niska zawartość popiołu i wilgoci stawia kostkę w rzędzie najlepszych tradycyjnych paliwach. W piecach bez podajnikach sprawdza się doskonale. Kotły tego typu przeznaczone są głównie do palenia węglem z grupy asortymentów grubych, takich właśnie jak kostka. Jeśli dobierzemy paliwo dobrej jakości, które jednocześnie będzie odpowiednio  dobrane do rodzaju kotła to zagwarantujemy sobie ciepło w domu prawie „bezdotykową” pracę kotła.

 

węgiel kamienny Kostka- cena w składzie
Cena węgla na dzień 2016-07-21 to 750 zł / tonę.
Przejdź do zakładki Cennik, aby mieć pewność czy ta cena jest aktualna!

Wykopaliście u nas:

  • wegiel rodzaje
  • rodzaie wegla do pica uks
  • uks rodzaie wegla

Zostaw komentarz