Sztachety plastikowe drewnopodobne Zalety i wady ogrodzeń plastikowych drewnopodobnych

Jeśli zastanawiasz się nad postawieniem ogrodzenia na swoim podwórku, ale nie wiesz, jaki rodzaj wybrać, rozważ zalety i wady ogrodzeń z tworzyw sztucznych przypominających drewno. Sztachety plastikowe do ogrodu https://ogrodzeniaplastikowe.pl/galeria-ogrodzen-ecowood/ Będziesz mógł porównać trwałość, konserwację i wygląd tych dwóch typów ogrodzeń i zdecydować, który z nich jest odpowiedni dla Twojej posesji. Przeczytaj więcej informacji. Przeczytaj także ten artykuł, aby uzyskać więcej wskazówek. Ostatecznie decyzja będzie zależeć od konkretnych wymagań i budżetu Twojego podwórka.

Wytrzymałość

Ogrodzenia winylowe i z tworzyw drewnopodobnych mają kilka zalet w porównaniu z ogrodzeniami drewnianymi. Płot winylowy ma tę zaletę, że jest wykonany z bardzo trwałych materiałów, więc nie koroduje tak jak drewno. Żywotność ogrodzenia z tworzywa sztucznego jest zazwyczaj dwukrotnie, a nawet trzykrotnie dłuższa niż w przypadku ogrodzeń drewnianych. Niektóre ogrodzenia plastikowe są nawet sześciokrotnie trwalsze. Jednak przed dokonaniem wyboru między drewnem a plastikiem warto wiedzieć, które z nich będzie trwalsze.

Jedną z największych korzyści wynikających z zastosowania winylu jest jego trwałość. Ogrodzenia drewniane są podatne na gnicie, uszkodzenia spowodowane przez owady oraz rozszerzanie i kurczenie się pod wpływem wilgoci i rozszerzania. Jednak dzięki zastosowaniu winylu problemy te są zminimalizowane, a ogrodzenie będzie służyć przez dziesięciolecia. Jeśli nie masz pewności co do trwałości ogrodzenia z tworzywa sztucznego przypominającego drewno, możesz poprosić o bezpłatną wycenę, aby sprawdzić, który typ ogrodzenia jest najlepszy dla Twoich potrzeb.

Ogrodzenia plastikowe przeszły długą drogę. Kiedyś uważane za tanie i kruche, stały się jednymi z najtrwalszych dostępnych materiałów ogrodzeniowych. Wiele ogrodzeń plastikowych jest zbudowanych z wytrzymałego, odpornego na warunki atmosferyczne PCW i winylu, które zostały zaprojektowane tak, aby przez dziesiątki lat opierać się wpływom natury. Chociaż ogrodzenia z winylu mogą nie być tak trwałe jak drewno, najbardziej wytrzymałe ogrodzenia plastikowe mogą przetrwać nawet 100 lat!

Koszt

Ogrodzenia z winylu i tworzyw drewnopodobnych mają podobne zalety. Jednak w przeciwieństwie do drewna materiały te są od niego trwalsze. Drewno wymaga bejcowania i odnawiania co kilka lat, a w końcu gnije i wypacza się. Co więcej, drewno jest również podatne na działanie owadów. Szybkość gnicia i butwienia drewna zależy od gatunku drewna użytego do budowy ogrodzenia. Sosna wymaga więcej zabiegów konserwacyjnych niż twarde drewno tropikalne.

Winyl, czyli ogólna nazwa tworzywa sztucznego PCV, jest wykorzystywany do różnych projektów. Ogrodzenia z winylu po raz pierwszy pojawiły się na rynku w latach 80. ubiegłego wieku, ale ich wczesne wersje nie miały naturalnego wyglądu. Obecnie jednak skład winylu uległ poprawie, dzięki czemu ogrodzenia z winylu wyglądają bardziej realistycznie. Oprócz walorów estetycznych, koszt ogrodzeń z tworzyw drewnopodobnych zależy od ich konserwacji. W dłuższej perspektywie kosztują one więcej niż drewno.

Jeśli chodzi o konserwację, drewno wymaga malowania i corocznych prac przygotowawczych, a winyl wymaga jedynie spryskiwania i konserwacji. Ogrodzenia winylowe nie wymagają dopasowywania elementów na zamówienie, co oznacza, że ich instalacja jest szybsza i łatwiejsza. Ogrodzenie winylowe nie wymaga również malowania ani uszczelniania, co jest jego ogromną zaletą. Chociaż ogrodzenia drewniane można odnawiać za pomocą pojedynczych listew, są one podatne na gnicie i wymagają odnawiania, aby uniknąć zniszczenia.

Poza tym, że starzeją się wolniej niż ogrodzenia z winylu, wymagają też więcej zabiegów konserwacyjnych. Ogrodzenia drewniane są podatne na uszkodzenia przez owady i gnicie, a także rozszerzają się i kurczą pod wpływem wilgoci. Te ostatnie są bardziej wytrzymałe, a ich żywotność jest zazwyczaj dwukrotnie dłuższa niż drewna. Mogą one wytrzymać nawet 20 lat, co stanowi doskonały zwrot z inwestycji w przypadku ogrodzeń z winylu. Jednak pod wieloma względami drewno nadal wygląda lepiej niż winyl.

Obsługa techniczna

Utrzymanie ogrodzenia z tworzywa sztucznego przypominającego drewno wymaga kilku podstawowych czynności konserwacyjnych. Po pierwsze, należy wyczyścić ogrodzenie za pomocą myjki ciśnieniowej, najlepiej o maksymalnym ciśnieniu 1500 psi. Mycie elektryczne usunie wielomiesięczne ślady działania czynników atmosferycznych i pomoże zapobiec gniciu i pleśni. Następnie można nałożyć bejcę lub farbę. Podstawową konserwację ogrodzenia należy przeprowadzać co dwa lub trzy lata. Oto kilka wskazówek, o których warto pamiętać:

Regularne bejcowanie ma zasadnicze znaczenie. Jeśli używasz naturalnej bejcy do drewna, powinieneś zacząć od jasnej strony i stopniowo zwiększać jej ilość aż do uzyskania pożądanego koloru. Zaleca się stosowanie bejcy z ochroną przed promieniowaniem UV raz w roku. Następnie, co dwa lub trzy lata, należy nałożyć impregnat. W tym czasie należy sprawdzić, czy nie ma śladów zgnilizny i pleśni, a także gniazd ptasich.

Oprócz bejcowania należy również regularnie czyścić ogrodzenie. Regularne czyszczenie i konserwacja zapobiegnie jego gniciu. Unikaj sadzenia drzew i innych roślin, ponieważ powodują one powstawanie wilgotnych miejsc. Należy także unikać sadzenia roślin na ogrodzeniu, ponieważ spowoduje to tylko osłabienie konstrukcji i zwiększy podatność na pleśń. Na koniec należy trzymać z dala od ogrodzenia drewnianego elementy małej architektury. Stosując się do tych wskazówek, można utrzymać drewnopodobne ogrodzenie plastikowe w dobrym stanie.

Wygląd

Ogrodzenia z tworzyw sztucznych przypominających drewno mają wiele zalet. Po pierwsze, są one bardziej trwałe niż drewno. Podczas gdy drewno w końcu się starzeje i wykazuje oznaki uszkodzenia, ogrodzenia z PCW zachowują atrakcyjny wygląd przez wiele lat. A ponieważ jest ono wykonane z bardzo trwałych materiałów, jego trwałość jest co najmniej dwukrotnie większa. W rzeczywistości niektóre materiały z PCV mogą wytrzymać sześć razy dłużej niż drewno. Zanim jednak zdecydujemy się na wymianę starego drewnianego ogrodzenia na ogrodzenie z PCW, warto dowiedzieć się więcej o ogrodzeniach z aluminium i drewna.

Jeśli interesuje Cię wpływ Twojego ogrodzenia na środowisko, drewno jest tradycyjnym wyborem. Jest ono naturalnie odporne na gnicie i wygląda świetnie zarówno bejcowane, jak i nieimpregnowane. Jednak tworzywa sztuczne znacznie poprawiły swój wygląd. Nowe technologie, takie jak Blackline hhp(tm), rozwiązały problemy takie jak wypaczanie i kredowanie. Ponadto, w przeciwieństwie do tradycyjnego drewna, ogrodzenia plastikowe nie wymagają odnawiania, aby zachować swój wygląd. Kolejną wielką zaletą ogrodzeń plastikowych jest ich niski koszt.

Ogrodzenia winylowe i z tworzywa sztucznego przypominającego drewno są wykonane z tych samych materiałów, ale materiał ma bardziej atrakcyjne kolory i faktury. Płoty winylowe są tańsze niż drewniane, ale ich trwałość nie jest tak długa jak drewna. Ogrodzenia winylowe są również źródłem substancji chemicznych i dioksyn, które mogą zanieczyszczać środowisko. Pomimo tych zalet, ogrodzenia z winylu i tworzyw drewnopodobnych mają wyższe koszty i niższą wartość estetyczną.

Prywatność

Ogrodzenia z winylu i tworzyw drewnopodobnych są zarówno atrakcyjne, jak i niedrogie. Jednak w przeciwieństwie do drewna, winyl nie wchłania wody tak, jak jego drewniany odpowiednik. Prowadzi to do pęcznienia i gnicia, co zmniejsza jego wytrzymałość i bezpieczeństwo. W tym artykule omówimy zalety ogrodzeń z winylu i tworzyw drewnopodobnych, a także wady i zalety każdego z tych materiałów. Ostatecznie, można podjąć świadomą decyzję w oparciu o projekt, trwałość i koszt ogrodzenia.

Ogrodzenia winylowe i z tworzyw drewnopodobnych są dostępne w wielu różnych wzorach i kolorach. Najczęściej wybierane jest podstawowe białe ogrodzenie winylowe, ale niektórzy właściciele domów decydują się na dodanie kratownicy do swojego ogrodzenia winylowego w celu zwiększenia prywatności. Ogrodzenia z PCW i winylu są dostępne w kolorze białym, ale występują także w kilku innych kolorach. Większość ogrodzeń z PCV jest wykonywana przy użyciu słupków z PCV i drewnianych wkładek, ale aby uzyskać prawdziwą prywatność, należy rozważyć zastosowanie metalowej ramy ogrodzenia.

Aby uzyskać naturalny wygląd, warto rozważyć drewno. Należy jednak pamiętać, że drewno wypacza się, pozostawiając szczeliny między częściami. Ponadto drewniane ogrodzenia nie wyglądają tak dobrze od tyłu. Oczywiście, drewno nie jest tak tanie jak plastik, dlatego należy zachować ostrożność przy podejmowaniu decyzji, który rodzaj jest dla nas najlepszy. Chociaż drewno może być tańsze, nie będzie można tak dobrze dostosować ogrodzenia drewnianego do własnych potrzeb.

Bezpieczeństwo

Choć oba rodzaje ogrodzeń są atrakcyjne, ogrodzenia z winylu są bardziej trwałe i mogą wytrzymać ponad dwa razy dłużej niż drewniane. Jest ono wykonane z bardzo trwałych materiałów, a ogrodzenie z tworzywa sztucznego może być nawet sześciokrotnie trwalsze. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy jednak wziąć pod uwagę cenę, preferencje estetyczne i sposób konserwacji. Drewno jest naturalnie bardziej atrakcyjne, ale na dłuższą metę może być również droższe.

Chociaż drewno dominowało na rynku ogrodzeń, obecnie musi konkurować z innymi materiałami, które oferują doskonałe korzyści i wartość. Na przykład winyl został wprowadzony w latach 80. ubiegłego wieku i ma wiele zalet w porównaniu z drewnem. Wymaga on niewielkiej konserwacji i nie jest niszczony przez wrogów drewna: owady i termity. Jednak winyl jest także droższy na początku. Dlatego nie zawsze można zainstalować ogrodzenie z tworzywa sztucznego przypominającego drewno.

Ogrodzenia Trex są wykonane w 95% z materiałów pochodzących z recyklingu. Jest ono wykonane z odzyskanego drewna i trocin. Wykonane jest także z plastiku pochodzącego z recyklingu. Firma Trex jest jednym z największych przetwórców folii plastikowej w USA, a jej panele zawierają aż 120 000 przetworzonych toreb plastikowych. Oznacza to, że jednocześnie oszczędzasz środowisko i pieniądze. Jak więc wybrać najlepszy typ ogrodzenia?

Dane adresowe:

AKTE Ogrodzenia-Plastikowe.pl – sztachety plastikowe – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]