Sztachety plastikowe drewnopodobne Ogrodzenia plastikowe drewnopodobne a winylowe

Porównując plastikowe ogrodzenia drewnopodobne i winylowe, warto rozważyć wady i zalety każdego z nich. Sztachety plastikowe do ogrodu https://ogrodzeniaplastikowe.pl/galeria-ogrodzen-ecowood/ Zaletą winylu jest trwałość, odporność na warunki atmosferyczne i szkodniki, ale drewno może być podatne na gnicie i grzyby. Może ono wytrzymać 20 lat, ale z czasem zacznie się kruszyć i gnić. Żywotność zależy od rodzaju wybranego drewna, ponieważ niektóre gatunki drewna są mocne strukturalnie, a inne podatne na gnicie i butwienie.

Wytrzymałość

Niezależnie od tego, czy chcesz mieć proste ogrodzenie przypominające drewno, czy coś bardziej wyszukanego, winyl ma wiele zalet. W ciągu ostatnich kilku dekad winyl zyskał na popularności i może wyglądać i czuć się jak prawdziwe drewno przy mniejszych wymaganiach konserwacyjnych. W tym artykule przyjrzymy się, jak te materiały wypadają na tle siebie i który z nich jest najlepszy dla Ciebie. W końcu Twoje nowe ogrodzenie wyznacza scenę dla wszystkich Twoich aktywności na podwórku.

Kolejną wielką zaletą ogrodzeń z tworzyw drewnopodobnych jest ich estetyka. W porównaniu z drewnem można je malować i dostosowywać do własnych upodobań. Można przycinać długość i regulować rozstaw pikiet. Dodatkowo można dostosować wygląd ogrodzenia podczas jego montażu. Ogrodzenia drewniane są podatne na działanie czynników atmosferycznych, dlatego należy je regularnie malować lub bejcować. Nie należy ich jednak lekceważyć – ogrodzenie drewniane może zostać wyrwane z korzeniami przez huraganowe wiatry, a z czasem może się wypaczyć lub pochylić.

Drewno może być najbardziej ekologicznym wyborem, ale winyl może być podatny na gnicie i szkodniki. Winyl może być trwalszy niż drewno, ale w procesie produkcji ogrodzeń z winylu wytwarzane są dioksyny, niebezpieczne substancje chemiczne, które przedostają się do środowiska. Podobnie jak w przypadku każdego innego rodzaju ogrodzenia, należy wybrać trwałe ogrodzenie dla swojego domu i krajobrazu. Poniższe trzy kroki powinny pomóc w znalezieniu idealnego ogrodzenia z tworzywa sztucznego imitującego drewno dla Twojego domu lub posesji.

Koszt

Chociaż istnieje wiele korzyści z posiadania ogrodzenia z tworzywa sztucznego przypominającego drewno, cena nie jest jedną z nich. Chociaż ogrodzenia z winylu i tworzyw drewnopodobnych nie są tak atrakcyjne jak drewniane, są o wiele tańsze i starczają na znacznie dłużej. Ten rodzaj materiału nie ulega też łatwo degradacji, jak drewno. Ogrodzenia winylowe są trwałe i nie wymagają corocznego malowania, jak to ma miejsce w przypadku ogrodzeń drewnianych. W przeciwieństwie do drewna, nie wymaga też wielu zabiegów konserwacyjnych, jest więc dobrym rozwiązaniem dla osób zapracowanych, które nie chcą wydawać pieniędzy na malowanie lub odnawianie ogrodzenia.

Jednak winyl nie jest najtrwalszym materiałem. Podczas gdy ogrodzenia drewniane mogą przetrwać dziesiątki lat, winyl zaczyna blaknąć w ciągu roku. Rozpada się również i staje się proszkowaty w dotyku. Co więcej, winyl jest toksyczny, więc nie można go poddać recyklingowi. W rezultacie trafia na wysypiska śmieci, gdzie pozostaje toksyczny. Tak więc winyl nie jest najlepszym rozwiązaniem dla właścicieli domów, którzy chcą mieć trwałe ogrodzenie, na które nie trzeba wydawać majątku.

Jedną z głównych wad ogrodzeń drewnianych jest konieczność konserwacji, aby utrzymać ich dobry wygląd. Nawet drewno zabezpieczone przed wpływem warunków atmosferycznych z czasem gnije. Oznacza to, że ogrodzenia drewniane w końcu będą musiały zostać wymienione. Co więcej, ogrodzenia drewniane trzeba wymieniać co 20 lat. A ponieważ są one wykonane z pojedynczych desek, ich usuwanie co jakiś czas może zwiększyć koszty, które w dłuższej perspektywie mogą okazać się niższe.

Obsługa techniczna

Ogrodzenia plastikowe przypominające drewno mogą być doskonałym wyborem z wielu powodów. Nie tylko świetnie wyglądają, ale wymagają też minimalnej konserwacji. Możesz rozważyć wymianę starego ogrodzenia na nowe co kilka lat. W zależności od rodzaju ogrodzenia z tworzywa sztucznego przypominającego drewno, które posiadasz, być może będziesz musiał zapłacić komuś za rutynową konserwację. Oto kilka wskazówek, jak dbać o ogrodzenie z tworzyw drewnopodobnych.

Jednym ze sposobów konserwacji ogrodzenia z tworzywa sztucznego przypominającego drewno jest bejcowanie go raz do roku. Zapobiega to gniciu i pękaniu. Należy pamiętać, aby podczas bejcowania nosić rękawice ochronne, ponieważ farba nasyci drewno i sprawi, że będzie ono podatne na gnicie. Drewno impregnowane ciśnieniowo jest odporne na działanie termitów, ale nadal jest podatne na pęcznienie, pękanie i gnicie. Raz na kilka lat zaleca się przeprowadzenie podstawowej konserwacji ogrodzenia.

Aby drewno nie gniło, należy je regularnie myć. Zapobiegnie to rozwojowi pleśni, a także przenikaniu wody do drewna. Należy również utrzymywać wolne od wilgoci miejsce wokół ogrodzenia z tworzywa sztucznego drewnopodobnego, unikając deszczu i zraszaczy. Pomoże to w utrzymaniu dobrego wyglądu i trwałości ogrodzenia z tworzyw drewnopodobnych przez wiele lat. Jeśli masz ogród, możesz zasadzić pnącza wzdłuż ogrodzenia, aby dodać mu dodatkowego ciężaru i zatrzymać wilgoć.

Przyjazność dla środowiska

Ogrodzenia FiberTech(tm) są wykonane z przetworzonego plastiku i włókien z odpadów drzewnych, a w dotyku i wyglądzie przypominają drewno. Materiały kompozytowe mają strukturę o dużej gęstości, dzięki czemu są odporne na wiatr, deszcz i światło słoneczne. Są również lekkie i łatwe w utrzymaniu. Produkty FiberTech ™ są dostępne w szerokiej gamie kolorów, w tym drewnianych, brązowych, białych i czarnych.

Tworzywa sztuczne pochodzące z recyklingu są bardziej stabilne niż naturalne drewno, nie rozszerzają się i nie przesuwają, jak ich naturalne odpowiedniki. Oznacza to, że drzewa mogą rosnąć, a plastik może być usuwany z wysypisk śmieci. Hahn do produkcji swoich drewnopodobnych ogrodzeń z tworzyw sztucznych wykorzystuje hanit(r), opatentowaną tarcicę z tworzywa sztucznego, która w 100 procentach pochodzi z recyklingu. Plastik pochodzący z recyklingu nie jest nasiąkliwy, więc w przeciwieństwie do drewna nie gnije ani nie odpryskuje. Aby uzyskać więcej informacji, obejrzyj film wideo od firmy Hahn.

Jeśli szukasz ogrodzenia przyjaznego dla środowiska, spróbuj drewna z odzysku. Wiele firm zajmujących się produkcją ogrodzeń z drewna odzyskanego używa drewna z certyfikatem FSC, które nie zawiera chemikaliów ani niebezpiecznych środków uszczelniających. Innym przyjaznym dla środowiska rozwiązaniem są biokompozyty, w których do produkcji materiału kompozytowego wykorzystuje się plastik pochodzący z recyklingu i przetworzone trociny. Tworzywa te wyglądają jak prawdziwe drewno, ale wymagają niewielkiej konserwacji. Ponadto ogrodzenia z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu są łatwe w montażu.

Termity

Istnieje kilka sposobów ochrony ogrodzenia z tworzywa sztucznego przypominającego drewno przed szkodnikami. Mycie ciśnieniowe, zastosowanie środka owadobójczego na zaatakowanym obszarze lub wymiana całego ogrodzenia zapobiegnie dalszym uszkodzeniom. Należy również okresowo sprawdzać, czy w ogrodzeniu nie ma pęknięć i dziur. Mogą one stanowić zagrożenie, dlatego warto rozważyć ich profesjonalne usunięcie. Jeśli nie masz czasu, aby zlecić profesjonaliście kontrolę, możesz spróbować pomalować je samodzielnie.

Choć może się wydawać, że trudno jest dostrzec te stworzenia, są one bardzo niszczycielskie. Termity mogą wyrządzić znaczne szkody w ogrodzeniach, domach i innych konstrukcjach drewnianych. Zwykle pozostają niezauważone, dopóki ich szkody nie są rozległe. Mogą być jednak trudne do wykrycia, nawet gdy pozostawią dziury w drewnie. Oto kilka sposobów na to, jak utrzymać termity z dala od drewnianego ogrodzenia. W przypadku podejrzenia aktywności termitów należy natychmiast podjąć odpowiednie działania.

Proszkowe chrząszcze słupowe mogą również wyrządzić poważne szkody w ogrodzeniu. Chrząszcze te drążą otwory w drewnie i składają w nich jaja. W pobliżu gniazd należy szukać drobnego białego proszku. W drewnianych słupkach ogrodzeniowych otwory robią także pszczoły drwalniki, które wyglądają jak zwykłe trzmiele. Termity mogą wyrządzić poważne szkody w ogrodzeniu i domu, dlatego jeśli podejrzewasz ich występowanie, powinieneś zlecić inspekcję przed zakupem nieruchomości.

Owady

Wiele szkodników powodujących uszkodzenia ogrodzeń drewnianych to m.in. chrząszcze z rodzaju powderpost i osy szerszenia. Oba rodzaje owadów drążących drewno żywią się skrobią i mogą być destrukcyjne dla ogrodzeń drewnianych. Na szczęście istnieje kilka prostych sposobów eliminacji tych szkodników, w tym zabezpieczenie ogrodzenia plastikowym ogrodzeniem drewnopodobnym. Oto kilka typowych owadów, które powodują problemy z drewnianymi ogrodzeniami.

Mrówki stolarskie są powszechnym szkodnikiem. Mrówki te zagrzebują się w drewnie, ale go nie zjadają. Jeśli masz drewniane ogrodzenie, na końcach słupków szukaj stosów drobnych trocin. Innym szkodnikiem, o którego należy się martwić, są chrząszcze drążące drewno, których larwy mogą zniszczyć ogrodzenie i sprawić, że nie będzie się nadawało do użytku. Powinieneś także wymienić wszystkie uszkodzone słupki na nowe, wykonane z drewna impregnowanego ciśnieniowo.

Winyl jest trwałą alternatywą dla drewna. Choć może ulec uszkodzeniu pod wpływem ciągłego wystawienia na działanie promieni słonecznych, winyl nie blaknie i nigdy nie będzie wymagał ponownej impregnacji. W przeciwieństwie do drewna, winyl nie niszczeje tak szybko, więc nie trzeba się martwić o wymianę ogrodzenia co kilka lat. Ponadto winyl w pełni nadaje się do recyklingu, więc jest doskonałym wyborem dla tych, którzy dbają o środowisko. Chociaż ogrodzenia winylowe nie są wykonane z drewna, nadal stanowią doskonałą opcję dla tych, którzy chcą chronić swój dom przed insektami.

Środki konserwujące

Istnieją trzy główne rodzaje środków konserwujących do systemów ogrodzeniowych z tworzyw drewnopodobnych, z których każdy ma swoje zalety i wady. Środek konserwujący należy wybrać w zależności od warunków, w jakich będzie pracował produkt. Produkty te można kupić w sklepach z narzędziami lub w Internecie. Środki konserwujące na bazie wody są najbardziej opłacalną opcją, ale mogą powodować pęcznienie lub wypaczanie drewna. Osmo to środek konserwujący na bazie wody, który nie zawiera żadnych szkodliwych substancji chemicznych.

Chociaż plastikowe ogrodzenia drewnopodobne są zazwyczaj bezpieczne w dotyku, stosowane do ich konserwacji środki ochrony drewna mogą zawierać biocydy lub fungicydy, które mogą mieć wpływ na systemy wodne. Istotnym środkiem ostrożności jest trzymanie impregnowanych ogrodzeń z dala od wody. Jeśli dojdzie do ich zamoczenia, dzieci i zwierzęta domowe powinny ich unikać, ponieważ środek konserwujący może poplamić lub zniszczyć niektóre tworzywa sztuczne. W przypadku zastosowania ogrodzeń z tworzyw drewnopodobnych należy dokładnie przestrzegać instrukcji.

Dla własnego bezpieczeństwa należy zawsze sprawdzać na etykietach składniki tworzyw drewnopodobnych. Sprawdzaj etykiety, aby upewnić się, że nie zawierają one CCA. Istnieje wiele alternatyw dla CCA, a Green Resource Center poleca właśnie te alternatywy. Można je kupić w Internecie i używać w różnych zastosowaniach. Niektóre z nich nadają się do produkcji ekologicznej, inne nie. Jeśli planujesz zastosować w swoim ogrodzie plastikowe płoty przypominające drewno, upewnij się u władz lokalnych, czy CCA jest odpowiednim materiałem na ogrodzenie.

Dane adresowe:

AKTE Ogrodzenia-Plastikowe.pl – sztachety plastikowe – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]