Cena ogrodzenia z tworzywa sztucznego będzie się różnić w zależności od kilku czynników. Zazwyczaj ogrodzenia z sosny poddanej obróbce ciśnieniowej są tańsze niż ogrodzenia plastikowe. Inne rodzaje drewna, w tym Western Red Cedar, są w środku. Każdy gatunek drewna oferuje różne korzyści i wady. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, co każdy z nich ma do zaoferowania przed podjęciem decyzji, która jest odpowiednia dla Twojej nieruchomości. Oto niektóre z czynników, które wpływają na cenę ogrodzenia z tworzywa sztucznego:

Koszt ogrodzenia z tworzywa sztucznego zależy od rodzaju użytego drewna

Jakość i trwałość ogrodzenia z tworzywa sztucznego zależy od gatunku użytego drewna, a także od instalacji. Drewno twarde gwarantuje dłuższą żywotność niż drewno miękkie, ale kosztuje też więcej. Czynniki trwałości obejmują to, jak długo ogrodzenie może być używane, zanim będzie wymagało konserwacji, a także czynniki takie jak odporność na owady i gnicie. Ponadto koszty zależą od tego, jak drewno jest traktowane i jak dobrze słupki są umieszczone w ziemi.
Cedr i sosna są dwa z najczęściej używanych rodzajów drewna na ogrodzenia. Są one zarówno trwałe i tanie, z cenami w zakresie od 2 do 3 dolarów za 6-stopowy piket. Jednak jakość cedru może się znacznie różnić, więc ważne jest, aby rozważyć jakość drewna przed podjęciem decyzji. Jeśli chcesz, aby ogrodzenie, które trwa dłużej, może warto rozważyć użycie drewna, które jest traktowane i będzie trzymać swój kolor lepiej. Cedr jest najlepszym wyborem dla słupków ogrodzeniowych i pikiet, ponieważ jest tańszy i łatwiejszy do pracy.
Możesz uzyskać dobre wyobrażenie o kosztach, korzystając z kalkulatora betonu na słupki. W ten sposób można dowiedzieć się, ile betonu trzeba dla każdego słupka ogrodzenia. Zazwyczaj słupki ogrodzeniowe są rozmieszczone osiem stóp od siebie. Weź całkowitą długość swojego ogrodzenia i pomnożyć go przez osiem. Dodaj długość ogrodzenia, aby uzyskać szacunek. Następnie podziel tę liczbę przez dwa, aby uzyskać szacunkową liczbę stanowisk, których potrzebujesz. Następnie można dodać koszt dla pozostałych stanowisk.
Przeciętne ogrodzenie mieszkalne ma wysokość sześciu stóp. Jednak osiem stóp ogrodzenia może dodać aż 25 do 35 procent do całkowitej ceny. Cena ośmiu stóp ogrodzenia może wahać się od 17 do 45 dolarów za stopę liniową. Cedrowe ogrodzenie jest zazwyczaj środkowa opcja cenowa, ponieważ jest odporny na owady i gnicie. Cedrowe ogrodzenia są często malowane lub barwione dla dodatkowej ochrony.
Do wyboru są trzy podstawowe rodzaje drewna. Redwood, sosna impregnowana ciśnieniowo i cedr są dostępne dla Twojego projektu. Sosna impregnowana ciśnieniowo jest najtańszą opcją, ale nie trwa tak długo jak cedr. Wymaga regularnego czyszczenia i corocznej konserwacji. Drewno impregnowane ciśnieniowo jest najbardziej trwałe, ale nie jest to najpiękniejsza opcja. Będziesz musiał zdecydować, co jest lepsze dla Twoich potrzeb.
Innym rodzajem drewna stosowanym w plastikowych ogrodzeniach jest olcha. Twarde drewna, takie jak dąb, są trudne do barwienia, podczas gdy miękkie drewna, takie jak sosna i cedr może wytrzymać plamy. Rodzaje plam używanych do plastikowych ogrodzeń różnią się i można wybrać plamę, która pasuje do pożądanej estetyki, pozostając w ramach budżetu. Bejce na bazie wody są zwykle bardziej przyjazne dla środowiska, ale nie przylegają do drewna tak dobrze.

Wielkość ogrodzenia

Przed rozpoczęciem budowy ogrodzenia, trzeba będzie określić rozmiar drewna i szyn. Sztachety plastikowe do ogrodu Ogrodzenia Plastikowe Szyny są w różnych szerokościach i wysokościach, ale ogólnie rzecz biorąc, należy mieć co najmniej dwie sztachety na sekcję. Aby określić rozmiar swojego ogrodzenia, pomnożyć liczbę słupków przez liczbę szyn i podzielić tę kwotę przez długość ogrodzenia. Można również kupić wstępnie zbudowane panele ogrodzeniowe, które mają już załączone pikiety. Jednakże, możesz stracić elastyczność w tym procesie.
Dla większości ludzi najlepszym wyborem jest ogrodzenie o wysokości ośmiu stóp. Ogrodzenia powyżej tej wysokości wymagają wariancji, co może opóźnić przetwarzanie pozwolenia na budowę. Jednak niestandardowe rozmiary nie są tak powszechne. Jeśli rzeczywiście potrzebujesz ogrodzenia wyższego niż sześć stóp, możesz również wybrać krótsze ogrodzenie. Następnie, można mieć panele kratowe na górze. Upewnij się jednak, że zmierzysz wysokość ogrodzenia przed jego zamówieniem.
Słupki powinny być oddalone od siebie o co najmniej osiem stóp. Dzięki temu są bardziej wytrzymałe. Odstęp między słupkami i szynami powinien wynosić około sześciu do ośmiu stóp od siebie. Toe-nail każdy koniec sztachety, lub twarz-nail je do postów, powinny być wystarczające dla Twojego ogrodzenia. Dłuższa odległość między słupkami będzie wymagała grubszych słupków. plastikowe ogrodzenia mogą być wykonane z różnych gatunków drewna, w tym cedru i daglezji.
Pierwszym krokiem w budowie ogrodzenia jest określenie wielkości słupków. Beton post kalkulator jest przydatnym narzędziem do oszacowania, ile betonu trzeba będzie dla konkretnego ogrodzenia. Jeśli posty są osiem stóp od siebie, użyj post betonu kalkulator, aby dowiedzieć się, ile betonu trzeba będzie dla ogrodzenia. Po określeniu wielkości ogrodzenia, można rozpocząć proces instalacji. Następnie użyj linii sznurka, aby poprowadzić swoje rozmieszczenie słupków.
Jeśli wolisz zainstalować plastikowe ogrodzenie, możesz znaleźć takie, które odpowiada Twoim potrzebom i budżetowi. Słupki 125mm x 100mm (5 x 3) są powszechne, ale można znaleźć również inne rozmiary. Ponadto, długość twoich plastikowych szyn ogrodzeniowych będzie zależała od stylu ogrodzenia, który wybierzesz. Oprócz drewna, plastikowe sztachety ogrodzeniowe mogą mieć grubość jednego lub dwóch cali i szerokość sześciu cali.
Słupki do plastikowych ogrodzeń są zazwyczaj wykonane z tarcicy wymiarowej fourx4. Są one tańsze niż kwadratowe słupki, ale mogą nie wyglądać tak dobrze, jak ich kwadratowe odpowiedniki. Ponadto, jeśli nie chcesz instalować szyn, rozważ dodanie czapek, które posiadają oświetlenie. Te światła mogą dodać bezpieczeństwo, bezpieczeństwo i funkcjonalność do ogrodzenia. Możesz kupić zasilane energią słoneczną lub elektryczną czapki za około 20 dolarów każda. Czapki elektryczne wymagają elektryka, a ich praca będzie kosztować około 65-85 dolarów za godzinę.

Koszt słupków metalowych

Koszt metalowych słupków do plastikowych ogrodzeń zależy od wielu czynników. Rodzaj użytego drewna i wysokość słupka określają cenę, ale ogólna cena może być tak niska jak 5 dolarów za stopę lub tak wysoka jak 75 dolarów za stopę, w zależności od materiału. Słupki drewniane mogą trwać 80 lat lub więcej przy odpowiedniej konserwacji, w zależności od rodzaju użytego drewna i jego gęstości. Wybór metalowych słupków do plastikowych ogrodzeń to dobry sposób na dodanie stylu do swojego podwórka bez rozbijania banku.
Metalowe słupki są bardziej trwałe niż drewno, wytrzymując dziesiątki lat. Słupki stalowe nie gniją i są odporne na rdzę. Słupki drewniane mogą się również wyginać, ale metalowe nie. Są również odporne na termity, co czyni je lepszym wyborem podczas silnych burz. Są też estetyczne, dzięki galwanizowanej stali i innym wykończeniom. Nawet jeśli metalowe słupki nie są tanie, będą trwać długo i nie będą wymagać ponownego barwienia co kilka lat.
Metalowe słupki są zazwyczaj tańsze niż drewno, ale zapłacisz więcej, jeśli chcesz bardziej rustykalny lub tradycyjny wygląd. Jednakże, jeśli nie planujesz dodać żadnych innych funkcji do swojego ogrodzenia, metalowe słupki są świetną opcją. Są one wytrzymałe i oferują prywatność. Ale koszt metalowych słupków nie jest jedynym czynnikiem do rozważenia – jakość plastikowego ogrodzenia sprawi lub złamie cenę.
Będziesz musiał również kupić beton do osadzenia słupków. Aby obliczyć, ile betonu trzeba, użyj kalkulatora betonu post. W ogóle, słupki ogrodzeniowe są rozmieszczone osiem stóp od siebie. Długość ogrodzenia, które planujesz zainstalować jest podzielona przez tę liczbę. Następnie możesz dodać tę długość do liczby sekcji i dodać ją do ostatniego słupka. Po określeniu całkowitego kosztu, będziesz musiał dodać kilka dodatkowych sekcji do ogrodzenia.
Podczas gdy drewniane słupki są tańsze niż metalowe, wymagają one więcej konserwacji i są mniej trwałe. plastikowe słupki ogrodzeniowe mogą być uszczelnione, aby chronić je przed żywiołami, ale muszą być przywrócone co kilka lat. Podczas gdy plastikowe słupki ogrodzeniowe są tańsze początkowo, pochodzą one z kosztami utrzymania, co czyni je mniej opłacalnym wyborem. Metalowe słupki, z drugiej strony, nie muszą być barwione, i będzie trwać znacznie dłużej.
Koszt metalowych słupków do plastikowych ogrodzeń różni się w zależności od stylu i użytych materiałów. Dekoracyjne czapki na słupki mogą być zainstalowane, aby dodać styl do ogrodzenia. Mogą one wynosić od 5 do 50 dolarów za sztukę. Niektóre dekoracyjne czapki mogą nawet mieć światła wbudowane w nich. Jeśli chcesz oświetlenie dla swojego ogrodzenia, można również zapłacić do 60 dolarów dla elektryka, aby zainstalować oświetlone czapki. Jeśli chcesz mieć światła, jednak można również zatrudnić profesjonalistę, aby zainstalować je dla Ciebie. Mogą one pobierać dodatkową opłatę za instalację, która może wynosić do osiemdziesięciu pięciu dolarów za godzinę.

Dane adresowe:

AKTE Ogrodzenia-Plastikowe.pl – sztachety plastikowe – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]