Węgiel Brunatny – Orzech

DSCF9219W naszym składzie opału przy ul. Łebskiej 14 w Poznaniu dostępny jest orzech węgla brunatnego GRUBEGO o wielkości ziaren do 150 mm. Węgiel brunatny dostępny w naszym składzie opału na Smochowicach sprowadzany jest z Bogatyni.

Posiadamy w swojej ofercie sort węgla brunatnego grubego, który pochodzi z polskich kopalń. Węgiel brunatny jest wydobywany w Polsce od 1980 roku. Węgiel brunatny – pod względem czasu tworzenia się znajduje się pomiędzy węglem brunatnym a torfem. Węgiel brunatny jest jednym z węgli kopalnych i zawiera 65-78% pierwiastka węgla. Posiada barwę jasnobrunatną, czasem brązową, nawet do czarnej.

Kaloryczność węgla brunatnego, kształtuje się na poziomie ok. 70% w stosunku do węgla kamiennego, jednak węgiel brunatny jest o ponad połowę tańszy od węgla kamiennego. Parametry te mówią same za siebie – węgiel brunatny to opłacalne paliwo w dobrej cenie, zwłaszcza gdy temperatury na zewnątrz nie są jeszcze zbyt ujemne.

 Węgiel brunatny – spalanie

Węgiel brunatny gruby podobnie jak węgiel kamienny może być z powodzeniem spalany w większości dostępnych na rynku kotłów i pieców węglowych. Polecany jest także do pieców kaflowych.

Węgiel brunatny przy spalaniu pozostawia mniej niż 12% popiołu. Cechuje go także bardzo niska zawartość siarki – maksymalnie 1,2 %.

 Węgiel brunatny – cena

Cena węgla brunatnego w sorcie orzech na dzień 2015-09-01 to 399 zł / tonę.

Proszę sprawdzić Cennik węgla brunatnego aby mieć pewność czy ta cena jest aktualna!

Zostaw komentarz