Sztachety plastikowe drewnopodobne Trzy zalety ogrodzeń z winylu i tworzyw drewnopodobnych

W tym artykule przyjrzymy się trzem głównym zaletom ogrodzeń z winylu i tworzyw drewnopodobnych. Sztachety plastikowe do ogrodu https://ogrodzeniaplastikowe.pl/galeria-ogrodzen-ecowood/ Pierwszą z nich jest to, że są one znacznie mocniejsze niż drewno, elastyczne i łatwe do czyszczenia. Omówimy również, że są one znacznie tańsze niż drewno. Jeśli rozważasz zastosowanie ogrodzenia z tworzywa sztucznego drewnopodobnego na swoim podwórku, czytaj dalej, aby poznać jego zalety i wady. Następnie zdecyduj, czy ten typ ogrodzenia jest dla Ciebie odpowiedni.

Ogrodzenia winylowe są mocniejsze niż drewniane

Drewniane ogrodzenie dobrze komponuje się z otoczeniem i zapewnia prywatność. Jeśli jednak zależy nam na opcji mniej wymagającej pod względem konserwacji, warto zdecydować się na ogrodzenie winylowe. Co więcej, ogrodzenia winylowe nie wymagają konserwacji, tak jak drewniane. Ostateczny wybór zależy od gustu i jakości firmy, która instaluje ogrodzenie. Istnieje jednak kilka zalet ogrodzeń winylowych w porównaniu z ogrodzeniami plastikowymi.

Kolejną dużą zaletą ogrodzeń winylowych jest to, że są tańsze. Zazwyczaj kosztują one od 3000 do 7000 USD za stopę liniową, w porównaniu z tym samym materiałem w przypadku ogrodzeń drewnianych. Ponadto, ogrodzenie winylowe jest łatwiejsze w montażu niż drewniane. Ponadto można je kupić w zestawach, które wymagają mniej pracy na miejscu. Wielu instalatorów wlicza montaż w cenę całkowitą, podczas gdy ogrodzenia drewniane mogą kosztować nawet 50 USD za godzinę.

Jeśli chodzi o trwałość, zdecydowanym zwycięzcą jest winyl. Jest odporny na wszelkiego rodzaju warunki pogodowe, w tym lód, deszcz, śnieg, a nawet szkodniki, grzyby i wilgoć. Drewno wytrzyma około 20 lat, zanim zacznie się psuć. Jego trwałość zależy jednak od rodzaju użytego drewna, ponieważ niektóre gatunki są strukturalnie wytrzymałe i bardziej odporne na gnicie niż inne. Należy rozważyć rodzaj drewna, zanim zdecydujemy się na ogrodzenie winylowe.

Ogrodzenia winylowe są elastyczne

Ogrodzenia winylowe są elastyczne, ale jednocześnie bardzo wytrzymałe. Ogrodzenia z winylu są dostępne w wielu różnych stylach, dzięki czemu można je dopasować do architektury domu. Ogrodzenia winylowe są cztery razy bardziej wytrzymałe niż drewniane. Ogrodzenia z ogniw łańcuchowych to najbardziej przystępny cenowo typ ogrodzenia zabezpieczającego, ale nie zapewniają one tak dużej prywatności. Wymaga również bardzo niewielkiej konserwacji. Chociaż może pomóc zapobiec wtargnięciu intruzów na teren posesji, jest również podatne na rdzę i nie zapewnia tyle prywatności, co ogrodzenie winylowe.

Jeśli chodzi o trwałość, ogrodzenia winylowe są odporne na trudne warunki atmosferyczne i zachowują doskonały wygląd przez wiele lat. Są dobrym wyborem na ogrodzenia dla koni, ponieważ nie drapią zwierząt ani nie powodują odprysków u dzieci. Są również elastyczne, co sprawia, że świetnie nadają się dla dzieci. Ogrodzenia winylowe są elastyczne i nie odpryskują, co może powodować urazy u małych dzieci. Ta elastyczność sprawia, że są doskonałym wyborem na ogrodzenia dla koni.

Większość ogrodzeń winylowych można zainstalować szybko po otrzymaniu niezbędnych materiałów. Jednak dostarczenie materiałów niestandardowych może trochę potrwać. Gdy materiał zostanie dostarczony, specjaliści od ogrodzeń kopią doły pod słupki, które będą stanowić główne podpory. Następnie w otworach umieszcza się słupki ogrodzeniowe. Montaż każdego ogrodzenia winylowego może potrwać kilka tygodni, ale w końcu warto poczekać. Jeśli martwisz się o trwałość swojego nowego ogrodzenia, będziesz zadowolony z dokonanego wyboru.

Ogrodzenia winylowe są łatwe do mycia

Czyszczenie ogrodzenia z winylu jest bardzo proste i można je przeprowadzić na kilka sposobów. Preferowaną metodą jest myjka ciśnieniowa, ale jeśli nie jest ona dostępna, można użyć węża. Podczas czyszczenia ogrodzenia należy unikać intensywnego światła słonecznego i ciepła, ponieważ mogą one spowodować szybkie wyschnięcie detergentu i pozostawienie smug. Nie należy też czyścić ogrodzenia w wietrzne dni, ponieważ wiatr może spowodować, że woda i detergent dostaną się na twarz. Zacznij od mycia jednego panelu na raz, a następnie przejdź do pozostałych. Aby zminimalizować ryzyko zaschnięcia detergentu na ogrodzeniu, należy myć każdy panel osobno i w odpowiedniej kolejności.

Po usunięciu całego kurzu, brudu i zanieczyszczeń można przystąpić do czyszczenia uporczywych plam. Szczególnie w przypadku jasnych kolorów winylu często występują ślady otarć. Nie powodują one wprawdzie żadnych fizycznych uszkodzeń, ale są nieestetyczne. Roztwór wody i mydła nie usunie uporczywych plam, ale dobrze sprawdzi się duża gumka do ścierania ołówka. Upewnij się, że używasz miękkiej szczotki, aby uniknąć zarysowania ogrodzenia winylowego podczas szorowania uporczywych plam.

Czyszcząc ogrodzenie winylowe, można zacząć od jego wstępnego umycia, aby usunąć wszelkie luźne zabrudzenia. Jeśli używasz opryskiwacza ogrodowego, możesz rozpylić roztwór na ogrodzenie winylowe. Następnie należy go spłukać. Aby uniknąć smug, należy pracować od dołu ogrodzenia w górę. Następnie można zastosować specjalny produkt do renowacji winylu, taki jak magiczny środek do czyszczenia ogrodzeń z gumką.

Ogrodzenia winylowe są bardziej opłacalne

Choć początkowo zakup tworzywa sztucznego przypominającego drewno jest droższy, winyl jest znacznie trwalszy niż drewno. Choć może przetrwać 50 lat lub więcej, zacznie blaknąć i rozpadać się po roku lub dwóch. Ponadto winyl jest toksyczny i nie można go poddać recyklingowi, przez co pozostaje na wysypiskach śmieci. Chociaż początkowo instalacja ogrodzeń z winylu jest droższa, ich zalety sprawiają, że jest to doskonały wybór do długoterminowego utrzymania nieruchomości.

Kolejną zaletą ogrodzeń winylowych jest brak konieczności ich konserwacji. W przeciwieństwie do drewna, winyl nie wymaga malowania ani corocznej konserwacji. Co więcej, jest odporny na działanie promieni słonecznych, nie gnije i nie łuszczy się. Jest również trwały i wygląda tak samo jak prawdziwe drewniane ogrodzenie, bez konieczności ponoszenia kosztów i kłopotów związanych z malowaniem lub naprawą. Co więcej, ogrodzenia winylowe są o wiele tańsze w utrzymaniu niż ogrodzenia drewniane.

Pomimo niższego kosztu początkowego materiał ten wymaga częstej konserwacji. W przeciwieństwie do drewna, winyl nie wymaga bejcowania ani impregnacji i jest trwalszy. Ponadto ogrodzenia z winylu wymagają niewielkiej konserwacji, więc mogą być łatwo instalowane przez właścicieli domów posiadających umiejętności majsterkowania. Dodatkowo, ogrodzenia z winylu można kupić w zestawach ułatwiających instalację. Koszt ogrodzenia prywatnego o wysokości 6 stóp wynosi od 14 000 do 20 000 USD, a koszt instalacji waha się od 40 do 60 USD za godzinę.

Płoty z tworzyw drewnopodobnych gniją

Jeśli chodzi o trwałość ogrodzenia, oczywistym wyborem jest drewno. Chociaż winyl może mieć dłuższą żywotność niż drewno, może również podlegać gniciu i rozkładowi. Podczas gdy winyl wytrzyma trudne warunki pogodowe, grzyby, gnicie i szkodniki przez 20 lat lub dłużej, drewno będzie się niszczyć. Jakość i gatunek wybranego drewna również wpływają na jego trwałość. Niektóre gatunki drewna są strukturalnie zdrowe i odporne na gnicie, podczas gdy inne z czasem gniją.

Drewnopodobne ogrodzenia plastikowe nie są jednak pozbawione problemów. W przeciwieństwie do naturalnego drewna, ogrodzenia z PCW nie gniją i nie wymagają malowania ani uszczelniania. Oznacza to również, że ogrodzenie pozostanie atrakcyjne przez wiele lat. Czyszczenie jest proste i niedrogie, a do czyszczenia można nawet użyć płynu do mycia naczyń. Gdy ogrodzenie jest już czyste, wystarczy spryskać je powłoką ochronną, aby zachować jego kolor.

Ogrodzenia z naturalnego drewna mają tradycyjny, amerykański wygląd. Jednak mają one również tendencję do szybszego gnicia niż ogrodzenia plastikowe. Chociaż ogrodzenia z prawdziwego drewna mogą być dostarczane w nieskazitelnym stanie, zwykle szybciej się psują. Gdy zaczną się rozpadać, będą się odbarwiać, niszczeć i przyciągać szkodniki. Co gorsza, niektóre ogrodzenia winylowe odpryskują i wyglądają nieatrakcyjnie. Na szczęście niektórzy producenci produkują plastikowe ogrodzenia drewnopodobne, które nie cierpią z powodu tego problemu.

Ogrodzenia winylowe nadają się do recyklingu

Czy wiesz, że ogrodzenia winylowe nadają się do recyklingu? Mogą być poddane recyklingowi przez producenta lub centrum recyklingu. Jeśli chcesz poddać recyklingowi swoje stare ogrodzenie winylowe, najpierw zadzwoń do producenta. Większość producentów akceptuje ogrodzenia z recyklingu, ale należy się z nimi skontaktować, aby się upewnić. PCV, czyli polichlorek winylu, jest niedrogim materiałem i może wytrzymać 20 lub więcej lat, zanim będzie wymagał wymiany. Można również poddać recyklingowi stare ogrodzenie winylowe i zaoszczędzić pieniądze na nowe.

Można również bezpłatnie poddać recyklingowi stare ogrodzenia winylowe. Jeśli tylko są czyste, wolne od plam i innych zanieczyszczeń, ogrodzenia winylowe dobrze nadają się do recyklingu. Jeśli jednak na ogrodzeniu winylowym znajduje się zbyt wiele śmieci, może ono nie nadawać się do recyklingu. Dzieje się tak dlatego, że zbyt wiele rzeczy będzie się do niego przyklejać, co utrudni ich rozdzielenie. Zamiast tego można umieścić ogrodzenia w dużej szlifierce, która zmieli je na proszek. Taki proszek łatwiej jest poddać recyklingowi.

Kolejną zaletą ogrodzeń winylowych jest ich przyjazny dla środowiska charakter. Ponieważ są wykonane z materiałów naturalnych, podczas ich produkcji zużywa się bardzo niewiele paliwa kopalnego. Oznacza to, że podczas recyklingu uwalniają minimalną ilość dwutlenku węgla. PCW jest wytwarzany z etylenu, substancji chemicznej występującej w ropie naftowej i gazie ziemnym, a także z chloru, który jest powszechnym składnikiem soli kuchennej. Ponieważ ogrodzenia winylowe nadają się do recyklingu, są również korzystne dla środowiska.

Dane adresowe:

AKTE Ogrodzenia-Plastikowe.pl – sztachety plastikowe – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]