Sztachety plastikowe drewnopodobne Czy tworzywa HDPE są lepsze od ogrodzeń kompozytowych?

Jeśli zastanawiasz się nad ogrodzeniem swojego podwórka, powinieneś wiedzieć, że dostępnych jest wiele opcji, w tym ogrodzenia kompozytowe, z PCV i kompozytowe z drewna. Sztachety plastikowe do ogrodu https://ogrodzeniaplastikowe.pl/galeria-ogrodzen-ecowood/ Można się też zastanawiać, czy plastik HDPE jest lepszy niż ogrodzenie kompozytowe. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tych opcjach. Niezależnie od tego, czy wybierzemy ogrodzenie z tworzywa sztucznego przypominającego drewno, czy ogrodzenie kompozytowe, nasz dom z pewnością będzie wyglądał pięknie i będzie służył przez długi czas. Oba rodzaje można nawet wykorzystać na podwórku.

Ogrodzenia kompozytowe

Ogrodzenia kompozytowe to doskonały wybór z wielu powodów. Wymaga niewielkiej konserwacji, z wyjątkiem okazjonalnego czyszczenia ciśnieniowego. Jest odporne na blaknięcie i wypaczanie pod wpływem słońca, nie wymaga malowania ani wykańczania. W przeciwieństwie do drewna, ogrodzenia kompozytowe nie wymagają regularnego czyszczenia ciśnieniowego. Takie ogrodzenie można zamontować jako element krajobrazu bez potrzeby korzystania z usług profesjonalisty. Ogrodzenia kompozytowe można również czyścić myjką ciśnieniową co kilka lat, co oznacza, że nie trzeba się martwić o problemy z gniciem.

Trex to marka ogrodzeń kompozytowych wykonanych z przetworzonych trocin, plastiku i wiórów drzewnych. Ogrodzenia kompozytowe Trex są bardzo trwałe i wymagają bardzo niewielkiej konserwacji. Wyglądem przypominają drewno, więc można je malować lub bejcować. Można też pozwolić, aby ogrodzenie kompozytowe Trex naturalnie się zestarzało, zanim zdecydujemy się je pomalować. Dobrze jest jednak pozwolić mu się zestarzeć przed malowaniem. Ogrodzenia kompozytowe mają wiele zalet w porównaniu z drewnianymi.

Najlepszą cechą ogrodzeń kompozytowych są ich zalety środowiskowe. Wykonane z przetworzonego plastiku i prawdziwego drewna jest opcją znacznie bardziej przyjazną dla środowiska. Ponieważ jest ono wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu, pomaga środowisku, zmniejszając ilość drzew wykorzystywanych do produkcji ogrodzeń drewnianych. Ponadto ogrodzenia kompozytowe są bardzo łatwe do czyszczenia i konserwacji, więc nie trzeba się martwić o ich malowanie lub bejcowanie. Wystarczy przetrzeć je szmatką, aby zachowało dobry wygląd!

Jeśli szukasz trwałego materiału ogrodzeniowego, który będzie służył przez lata, doskonałym wyborem mogą być ogrodzenia kompozytowe. Ogrodzenia kompozytowe są dostępne w różnych kolorach i nie wymagają prawie żadnej konserwacji. Należy jednak wiedzieć, jak prawidłowo je zamontować, aby uniknąć ewentualnego wypaczenia lub wygięcia. Nie zapomnij przeczytać naszego przewodnika, aby uzyskać więcej informacji. W ten sposób można podjąć świadomą decyzję przy wyborze ogrodzenia kompozytowego.

Ogrodzenia PCV

PCV, czyli polichlorek winylu, to ten sam materiał, z którego wykonane są białe plastikowe sztachety instalacyjne. Niektóre centra domowe oferują obecnie wstępnie zmontowane panele ogrodzeniowe z PCW. Początkowo ogrodzenia z PCW były bardzo błyszczące i białe, ale obecnie są dostępne w odcieniach drewnopodobnych i z fakturą plastiku. PCV może imitować niemal każdy styl ogrodzenia, od prostych sztachet ranczerskich po wysokie ogrodzenia prywatne z litych paneli. Mimo że jest to tańszy materiał, PCV nadal nie jest tak trwały ani elegancki jak drewno, ale stanowi bardziej przystępną opcję niż drewno.

Chociaż początkowo ogrodzenia z winylu mogą być tańsze, są zaskakująco łatwe w utrzymaniu. Większość ogrodzeń z PCW wymaga jedynie okazjonalnego spłukania wężem, aby zachowały swój nowy wygląd. Z kolei drewno wymaga corocznej konserwacji, aby zapobiec wypaczaniu i gniciu. Co więcej, drewno gnije w ekstremalnych warunkach pogodowych, więc jeśli chcesz kupić ogrodzenie na długi czas, powinieneś rozważyć zastosowanie PCV. Niskie koszty konserwacji sprawiają, że jest to idealna opcja, jeśli chcesz, aby Twoje ogrodzenie służyło przez wiele lat.

Ogrodzenia winylowe są również dostępne od kilkudziesięciu lat. Skrót PCV oznacza polichlorek winylu i został wprowadzony na rynek w latach 80. ubiegłego wieku. Choć na początku ogrodzenia winylowe były plastikowe, od tego czasu ich skład uległ poprawie, dzięki czemu wyglądają bardziej naturalnie. Wybierz materiał, który najlepiej odpowiada Twoim preferencjom estetycznym, budżetowi i wymaganemu poziomowi konserwacji. Pamiętaj, że ogrodzenia drewniane wymagają więcej zabiegów konserwacyjnych niż te z PCV, a ogrodzenia winylowe będą trwalsze, a na dłuższą metę tańsze.

Drewniane ogrodzenie to idealny wybór, jeśli masz duże podwórko lub zamierzasz używać go tylko przez kilka lat. Jeśli jednak szukasz niedrogiej opcji dla małego obszaru, możesz również zdecydować się na ogrodzenie winylowe. Jednak przed zakupem ogrodzenia drewnianego należy upewnić się, że wcześniej ustalono zakres cenowy. Z reguły ogrodzenia winylowe są bardziej przystępne cenowo niż drewniane. Jest znacznie łatwiejszy w montażu, nie wymaga odnawiania i nie kosztuje dużo więcej niż drewno.

Ogrodzenia drewniano-kompozytowe

Jeśli interesuje Cię ogrodzenie Twojego podwórka, rozważ zakup ogrodzenia z tworzywa sztucznego przypominającego drewno. Materiały te zachowują wygląd i właściwości drewna, ale nie są podatne na gnicie, działanie owadów i innych czynników środowiskowych. Nie wymagają też zbyt wiele konserwacji i nie kosztują tyle, co tradycyjne drewno. Oto kilka korzyści płynących z wyboru tworzywa sztucznego zamiast drewna:

Konserwacja: Wadą drewna jest to, że wymaga ono stałej konserwacji. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na bejcowanie czy malowanie, może się okazać, że będziemy musieli zapłacić komuś innemu za wykonanie tej czynności. Aby ogrodzenie drewniane zachowało swój atrakcyjny wygląd, trzeba je również odnawiać lub bejcować. Te koszty utrzymania mogą się sumować, dlatego ważne jest, aby przed zakupem wiedzieć, jak dbać o drewniane ogrodzenie. Drewno jest naturalnie oleiste, więc jest bardziej odporne na gnicie niż inne gatunki drewna.

Trwałość: Ogrodzenia winylowe są znacznie mniej trwałe niż drewniane. Ogrodzenia drewniane mogą przetrwać 50 lat lub więcej. Z drugiej strony, winyl zaczyna blaknąć już po roku. Winyl zaczyna się również rozpadać i staje się proszkowaty w dotyku. Ponadto winylu nie można poddawać recyklingowi. Pozostaje on toksyczny na wysypiskach śmieci. Niezależnie od tego, czy wybierzesz ogrodzenie z tworzywa sztucznego przypominającego drewno, rozważ zalety i wady każdego z nich.

Konserwacja: Jednym z głównych minusów ogrodzeń drewnianych jest to, że wymagają one stałej pielęgnacji. Chociaż malowanie drewnianych ogrodzeń może przedłużyć żywotność inwestycji, może być również dość czasochłonne. Chociaż malowanie drewnianych ogrodzeń może być korzystne, należy pamiętać o nałożeniu po nim powłoki ochronnej lub uszczelniającej, aby zapewnić im nowy wygląd na dłużej. Jednak malowanie drewnianych ogrodzeń w końcu spowoduje odpryskiwanie farby. W porównaniu z drewnem, ogrodzenia winylowe nie wypaczają się, nie odpryskują i nie blakną, a jedyne, co trzeba robić, to regularnie przecierać je wodą z mydłem.

Ogrodzenia z tworzyw sztucznych HDPE

Polietylen o wysokiej gęstości (HDPE) to rodzaj tworzywa sztucznego, które w dotyku i wyglądzie przypomina drewno. Doskonale nadaje się do różnych zastosowań w rolnictwie i budownictwie mieszkaniowym, a także może być wykorzystywany do grodzenia pastwisk i wybiegów dla koni. High-Dens jest również stosowany w dzbankach na mleko i deskach do krojenia. Pomimo wyglądu przypominającego drewno, ogrodzenia z tworzywa sztucznego HDPE mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealnym wyborem na ogrodzenia dla koni.

Ogrodzenia z tworzywa sztucznego HDPE pochodzącego z recyklingu to ekologiczny wybór dla Twojego gospodarstwa. Te tworzywa sztuczne wyglądają jak naturalne drewno, ale pod wieloma względami znacznie je przewyższają. Ogrodzenia z tworzyw HDPE i PS nie wypaczają się, nie gniją, nie pleśnieją, nie wymagają regularnego malowania ani stosowania toksycznych środków bakteriobójczych w celu zapobiegania gniciu. Te zalety sprawiają, że są idealnym wyborem do wielu celów i mogą być używane przez dziesiątki lat. W połączeniu z odpowiednim montażem mogą pomóc w maksymalnym wykorzystaniu inwestycji.

Polietylen o dużej gęstości jest wytwarzany z etylenu, który pochodzi z ropy naftowej. Jest to polimer termoplastyczny bez rozgałęzień i o ściśle określonym ułożeniu monomerów. HDPE ma doskonałą wytrzymałość i jest odporny na działanie substancji chemicznych. Charakteryzuje się także dobrą odpornością na wodę. Ogrodzenia z tworzywa HDPE są lekkie, trwałe i odporne na wysokie temperatury. Nie powoduje przenikania substancji chemicznych do środowiska, nie blaknie i nie pęka pod wpływem słońca. Nie wymaga malowania ani konserwacji i jest objęte 20-letnią gwarancją.

Winyl to kolejny popularny wybór ogrodzeń. Jest niedrogi i łatwy w czyszczeniu, a przy tym niezwykle atrakcyjny. Najczęściej wykonuje się je z PCW. Jest to również najmniej kosztowna opcja, ale z czasem ulega degradacji. Kupując ogrodzenie, należy wziąć pod uwagę jego koszt, estetykę i sposób konserwacji. Ogrodzenia drewniane są droższe niż ogrodzenia z tworzywa HDPE, a winylowe są także mniej trwałe.

Ogrodzenia winylowe

Porównując trwałość ogrodzeń drewnianych i winylowych, zwycięzcą jest winyl. Jest odporny na trudne warunki atmosferyczne, szkodniki, gnicie i grzyby. Drewno może przetrwać dwadzieścia lat lub więcej, ale w końcu się zniszczy. Żywotność ogrodzenia drewnianego zależy od gatunku użytego drewna. Niektóre gatunki są bardziej wytrzymałe od innych i lepiej znoszą malowanie. I choć winyl nie jest tak trwały jak drewno, nadal ma wiele do zaoferowania.

Chociaż niektóre ogrodzenia winylowe są lepsze od innych, nadal jest kilka rzeczy, które należy rozważyć przed zainwestowaniem w nowe ogrodzenie. Przed zakupem należy sprawdzić grubość i odporność ogrodzenia na promieniowanie UV. Jeśli ogrodzenie winylowe będzie wystawione na działanie promieni słonecznych przez dłuższy czas, prawdopodobieństwo jego uszkodzenia będzie mniejsze. Można również poszukać opcji zwiększających prywatność, które zwiększą prywatność posesji. Ogrodzenia winylowe mają potencjał, by przetrwać dziesiątki lat.

W porównaniu z ogrodzeniami drewnianymi ogrodzenia winylowe są znacznie tańsze i praktycznie nie wymagają konserwacji. Ogrodzenia winylowe mają kilka zalet, ale brakuje im estetyki ogrodzeń spożywczych. Obecnie dostępne są jednak ogrodzenia winylowe drewnopodobne, które imitują prawdziwe drewno. Drewnopodobne ogrodzenia winylowe mają kolorowe prążki, które nadają im realistyczny wygląd. Dlatego można korzystać z zalet zarówno ogrodzeń drewnianych, jak i winylowych.

Poza uniknięciem kosztów malowania lub bejcowania, ogrodzenia winylowe nie wymagają również wielu zabiegów konserwacyjnych. Ogrodzenie można spłukać wężem, aby usunąć zanieczyszczenia powierzchniowe i zapobiec ich gromadzeniu się. W przypadku bardziej uporczywych plam można użyć delikatnego środka czyszczącego i odrobiny wysiłku fizycznego. Właściwa konserwacja sprawi, że ogrodzenie winylowe będzie wyglądało jak nowe przez wiele lat. Zalety ogrodzeń z winylu są zbyt liczne, by je ignorować.

Dane adresowe:

AKTE Ogrodzenia-Plastikowe.pl – sztachety plastikowe – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]