Sztachety plastikowe drewnopodobne Wybór między ogrodzeniami z PCV a ogrodzeniami z tworzyw drewnopodobnych

Przed podjęciem decyzji o wyborze materiału na nowe ogrodzenie warto rozważyć kilka kwestii. Sztachety plastikowe do ogrodu https://ogrodzeniaplastikowe.pl/galeria-ogrodzen-ecowood/ Po pierwsze, upewnij się, że wiesz, jaka jest żywotność winylu i drewna. Mówi się, że drewno wytrzymuje pięćdziesiąt lat, natomiast winyl wytrzymuje tylko około roku. Jest sypki i po tym czasie zaczyna się rozpadać. Ponadto winyl jest toksyczny i nie nadaje się do recyklingu. Skończy więc po prostu na wysypisku śmieci. Jeśli chcesz mieć ogrodzenie na bardzo długi czas, prawdopodobnie będziesz chciał wybrać tworzywo sztuczne przypominające drewno.

Wytrzymałość

Wybierając materiał na ogrodzenie, należy zwrócić uwagę na trwałość drewna. Ogrodzenia drewniane są podatne na działanie owadów i gnicie. Są również podatne na rozszerzanie się i wilgoć. Jednak przy odpowiedniej konserwacji plastikowe ogrodzenia drewnopodobne mogą przetrwać dziesiątki lat. Ogrodzenia drewniane ulegają również biodegradacji i są doskonałym wyborem, jeśli zależy Państwu na ochronie środowiska. Mają one jednak swoje słabe strony.

Winyl jest jednym z najtrwalszych dostępnych materiałów, ale jego trwałość nie jest tak długa jak trwałość drewna. Ogrodzenia drewniane będą wymagały bejcowania i uszczelniania co kilka lat, a po kilku latach może być konieczna ich wymiana. Drewno również gnije i wypacza się, zwłaszcza w wilgotnym klimacie. Ponadto drewno jest podatne na owady i gnicie, a gatunek drewna może mieć wpływ na tempo gnicia. Sosna wymaga większej konserwacji, natomiast twarde drewno tropikalne jest bardziej odporne na wilgoć.

Chociaż ogrodzenia winylowe są mniej trwałe niż drewniane, mają dłuższą żywotność i w razie potrzeby można je naprawiać. Drewno wymaga ponownego barwienia, bejcowania i mycia ciśnieniowego, aby zachowało swój najlepszy wygląd. Ponadto, jeśli pomalujesz drewno, będzie ono odpryskiwać i blaknąć. Natomiast ogrodzenia winylowe nie gniją, nie odpryskują i nie wypaczają się. Jedyne, co jest wymagane, to okresowe mycie roztworem wody i mydła.

Winyl wygrywa w pierwszym pojedynku. Ogrodzenia winylowe są bardziej odporne na działanie trudnych warunków atmosferycznych, szkodniki, gnicie i grzyby niż ogrodzenia drewniane. Wytrzymają 20 lat lub więcej, podczas gdy drewno w końcu się zniszczy. Trwałość drewna zależy jednak od jego rodzaju – niektóre gatunki są strukturalnie mocne i odporne na gnicie. Drewnopodobne ogrodzenia plastikowe mogą być jednak bardzo drogie. Decyzja należy więc wyłącznie do Państwa.

Koszt

Jeśli szukasz nowego ogrodzenia dla swojej posesji, być może zainteresują Cię ogrodzenia z PCV, czyli tworzywa sztucznego przypominającego drewno. Są one doskonałym wyborem, ponieważ zachowują wygląd drewnopodobny, są niezwykle trwałe i nie wymagają odnawiania ani malowania. Chociaż nie są tak estetyczne jak drewno, to nadal są dobrym wyborem, jeśli chcesz mieć ogrodzenie, które będzie służyć przez dziesięciolecia.

Jedną z głównych różnic między drewnem a plastikiem PCV jest to, że winyl jest bardziej wytrzymały i elastyczny niż drewno, co oznacza, że lepiej znosi trudne warunki pogodowe i uderzenia gruzu. W wilgotnym klimacie ogrodzenia drewniane mogą gnić i być podatne na działanie termitów. Jednak twarde drewno tropikalne jest bardziej wytrzymałe niż większość materiałów drewnianych, takich jak cedr czy ipe. Z tego powodu ogrodzenia z PCV są doskonałym wyborem dla obszarów, w których występują trudne warunki pogodowe.

Ogrodzenia drewniane wymagają więcej zabiegów konserwacyjnych niż ogrodzenia z PCV, ponieważ nawet najlepiej zaimpregnowane drewno w końcu gnije. W przeciwieństwie do ogrodzeń z winylu, ogrodzenia drewniane muszą być wymieniane co 20 lat. Dodatkowo, ponieważ ogrodzenia drewniane składają się z pojedynczych desek, ich wymiana może być droższa, ale trzeba będzie poświęcić więcej czasu na ich konserwację. Koszt ogrodzeń drewnianych może wynosić do 25 000 USD, więc należy się spodziewać kosztów wymiany w ciągu kilku lat.

Ogrodzenia winylowe i z tworzyw drewnopodobnych są tańsze niż ich drewniane odpowiedniki. Jednak koszt ogrodzeń z tworzyw drewnopodobnych będzie się znacznie różnił w zależności od miejsca zamieszkania. Drewniane ogrodzenie może być droższe niż jego winylowy odpowiednik, a do naprawy wypaczonych desek trzeba będzie zatrudnić wykonawcę ogrodzenia. Ogrodzenia winylowe wymagają jednak mniej konserwacji i mogą służyć przez dziesięciolecia. Koszty różnią się w zależności od regionu, ale dla konkretnej lokalizacji można uzyskać dokładną wycenę, podając podany kod pocztowy.

Przyjazność dla środowiska

Przyjazność dla środowiska ogrodzeń z polimerów drewnopodobnych wynika z faktu, że można je poddać recyklingowi i wytworzyć z nich nowe produkty. Ogrodzenia FiberTech(tm) to produkt wykorzystujący najlepsze włókna z odpadów plastikowych i łączący je z włóknami zapewniającymi wytrzymałość, wzmocnienie i lekkość. Oprócz wspaniałego wyglądu, ogrodzenia z tworzywa sztucznego przypominającego drewno są lekkie i estetyczne.

Tradycyjnie ogrodzenia plastikowe drewnopodobne są wykonywane z odzyskanej tarcicy, którą można wykorzystać do stworzenia nowych paneli i stworzenia pięknego ogrodzenia. Ogrodzenia z tworzyw drewnopodobnych wymagają również mniej konserwacji, ponieważ są wykonane z tworzywa sztucznego. Chociaż nie są tak wytrzymałe jak drewno, nadal są bardzo łatwe w czyszczeniu i konserwacji. Drewno z odzysku jest również dostępne z naturalnymi bejcami wykonanymi z oleju sojowego, które ulegają biodegradacji.

Tworzywa sztuczne pochodzące z recyklingu są również bardziej stabilne niż drewno, ponieważ nie rozszerzają się i nie przesuwają. Jest to dobra wiadomość dla środowiska, ponieważ ogrodzenia plastikowe podobne do drewnianych są łatwiejsze do usunięcia z wysypisk śmieci. Tarcica plastikowa hanit(r) stosowana w ogrodzeniach Hahn jest w 100% wykonana z tworzywa sztucznego pochodzącego z recyklingu. Nie gnije, nie odpryskuje, nie wchłania wilgoci i w całości nadaje się do recyklingu.

Ogrodzenie Trex jest dobrym przykładem przyjaznego dla środowiska rozwiązania w dziedzinie ogrodzeń. Wykonane w 96% z przetworzonej mieszanki plastiku i drewna, ogrodzenia kompozytowe Trex mają długą żywotność i nie wymagają konserwacji. Można je stosować zarówno do celów mieszkalnych, jak i komercyjnych. Ich wygląd przypominający drewno sprawia, że są doskonałym wyborem dla terenów zewnętrznych. Ogrodzenia te dodają piękna i wartości każdej posesji. Materiał kompozytowy zastosowany w ogrodzeniach Trex nie gnije, nie rdzewieje i nie niszczy się, tak jak plastikowe ogrodzenia drewnopodobne.

Stabilność

Podejmując decyzję o wyborze rodzaju ogrodzenia, należy wziąć pod uwagę stabilność drewna. Drewno może z czasem uginać się, natomiast plastikowe ogrodzenia drewnopodobne są doskonałym wyborem dla domów. Nie wymagają one kotwienia do podłoża i mogą służyć przez wiele lat. Jednak, podobnie jak wszystkie ogrodzenia drewniane, drewno w końcu zacznie słabnąć i wypaczać się.

Ogrodzenia plastikowe drewnopodobne są często odporne na gnicie, ale zależy to od konkretnego gatunku. Na obszarach o wilgotnym klimacie niektóre gatunki drewna są bardziej podatne na gnicie. Jeśli zamierzasz użyć drewna do budowy ogrodzenia w wilgotnym klimacie, powinieneś wybrać twardziel o naturalnej odporności na gnicie. Drewno różni się także przewodnością cieplną, która odnosi się do szybkości, z jaką ciepło przechodzi przez dany materiał.

Ogrodzenia winylowe i z tworzyw drewnopodobnych są dobrym wyborem dla domów, ponieważ nie gniją łatwo, co jest istotne dla ochrony ogrodzenia. Drewno jest także odporne na działanie grzybów, owadów i trudnych warunków atmosferycznych. Winyl jest odporny nawet na działanie grzybów. Żaden z tych materiałów nie wymaga malowania, co sprawia, że jest to praktyczny wybór, jeśli masz dzieci lub chcesz uzyskać naturalny wygląd.

Trwałość ogrodzeń z tworzyw drewnopodobnych zależy od sposobu ich konserwacji. Ogrodzenia drewniane wymagają czyszczenia i malowania co kilka lat, aby zachować ich dobry wygląd. Ponadto należy je impregnować, aby zapobiec uszkodzeniom spowodowanym gniciem. Ponadto należy je zabezpieczyć środkiem konserwującym, aby nie gniły. A jeśli chcesz mieć ogrodzenie, które będzie służyć przez wiele lat, możesz wybrać winyl.

Koszt ogrodzeń kompozytowych

Średni koszt ogrodzenia kompozytowego wynosi od 15 do 35 USD za stopę bieżącą. Średni koszt instalacji wynosi około 25 USD za stopę liniową. Koszt ogrodzenia kompozytowego różni się w zależności od materiału i wysokości ogrodzenia, ale zakres cenowy wynosi na ogół około 23-35 USD za stopę bieżącą. Typowa instalacja wymaga minimalnej konserwacji i może trwać od 25 do 40 lat, w zależności od rodzaju zakupionego ogrodzenia kompozytowego i wybranej marki.

Ogrodzenie kompozytowe jest łatwe w montażu i dostępne w wysokościach trzech, czterech, sześciu i siedmiu stóp. Niektóre ogrodzenia kompozytowe są całkowicie kompozytowe, inne mają wstawki z drewna lub stali, które zwiększają ich wytrzymałość konstrukcyjną. Jeśli nie masz czasu lub doświadczenia, możesz zdecydować się na ogrodzenie całkowicie kompozytowe lub ze wstawkami ze stali lub drewna. Ta druga opcja pozwoli zaoszczędzić pieniądze. W przypadku ogrodzenia, które będzie narażone na działanie ekstremalnych warunków pogodowych, warto zakupić dodatkowe ogrodzenie z ramą impregnowaną ciśnieniowo.

Ogrodzenia kompozytowe są często tańsze niż drewniane, ale za ich montaż trzeba zapłacić więcej niż w przypadku innych materiałów. W porównaniu z drewnem materiały kompozytowe są tańsze niż drewno i doskonale sprawdzają się w klimacie o niskich temperaturach. Ogrodzenia kompozytowe są dostępne w różnych kolorach, dzięki czemu można wybrać kolor, który najlepiej pasuje do wystroju domu. Za ogrodzenie kompozytowe można zapłacić od 20 do 40 dolarów za metr bieżący.

Ogrodzenia kompozytowe wymagają zastosowania kompozytowych paneli i słupków. Niektóre modele zawierają nawet wstawki z drewna lub stali. Ponieważ ogrodzenia kompozytowe są tak drogie, wielu właścicieli domów decyduje się na drewniane słupki i panele ogrodzeniowe. Słupki i sztachety impregnowane ciśnieniowo mocują kompozytowe panele ogrodzeniowe między drewnianymi słupkami. Tarcica impregnowana ciśnieniowo jest mniej trwała i bardziej podatna na gnicie oraz przyciąganie owadów. Jeśli zastanawiasz się nad ogrodzeniami kompozytowymi, nie możesz pomylić się z firmą Hal Co. Firma ta instaluje ogrodzenia kompozytowe w Reston, VA od ponad trzech dekad i cieszy się reputacją firmy o wysokiej jakości wykonania. Do tego są przystępne cenowo i mają doskonałą obsługę klienta.

Dane adresowe:

AKTE Ogrodzenia-Plastikowe.pl – sztachety plastikowe – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]