Sztachety plastikowe drewnopodobne Zalety i wady winylu w porównaniu z drewnem

Ogrodzenia winylowe stają się coraz bardziej popularne, ponieważ są o wiele tańsze niż ich plastikowe odpowiedniki przypominające drewno. Sztachety plastikowe do ogrodu https://ogrodzeniaplastikowe.pl/galeria-ogrodzen-ecowood/ Wymagają również mniej konserwacji niż drewno. Oto kilka zalet i wad płotów winylowych w porównaniu z drewnianymi. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej! Poniżej wymieniono niektóre z głównych różnic między ogrodzeniami z winylu a ogrodzeniami z tworzyw drewnopodobnych. Różnice te mogą Cię zaskoczyć! A więc, który typ ogrodzenia jest odpowiedni dla Twojego domu? Rozważ zalety i wady i zdecyduj sam!

Ogrodzenia z tworzyw sztucznych PCV są bardziej trwałe niż ogrodzenia z tworzyw drewnopodobnych

Ogrodzenie z tworzywa sztucznego PCV nie gnije, nie rozszerza się ani nie staje się kruche jak ogrodzenie drewniane. W przeciwieństwie do ogrodzeń drewnianych, ogrodzenia z tworzywa sztucznego PCV nie wymagają konserwacji, co oznacza, że nie trzeba ich bejcować ani malować. Ogrodzenie drewniane może z czasem wymagać napraw lub wymiany, co może być bardzo kosztowne i czasochłonne. Ogrodzenia z tworzywa sztucznego PCV są również łatwiejsze w utrzymaniu, a ich niski koszt sprawia, że są doskonałym wyborem dla właścicieli domów, którzy nie chcą inwestować dużo czasu i pieniędzy w konserwację.

Choć tradycyjnym wyborem ogrodzenia jest drewno, świetną alternatywą jest winyl. Zachowują one swój atrakcyjny wygląd przez dłuższy czas, a winyl nie blaknie, nie wypacza się ani nie pęka. Drewno dobrze wygląda także w naturalnym kolorze, a winyl jest bardziej ekonomiczny niż drewno. Można znaleźć ogrodzenie drewnopodobne w kilkunastu różnych kolorach. Jeśli zależy Ci na tradycyjnym wyglądzie, na rynku znajdziesz tworzywa drewnopodobne, które uzupełnią wygląd zewnętrzny Twojego domu.

Chociaż ogrodzenia z tworzywa sztucznego PCV są mniej trwałe niż ogrodzenia drewnopodobne, wyglądają świetnie. Wiele centrów handlowych oferuje wstępnie zmontowane panele lub elementy z tego materiału. Początkowo ogrodzenia z PCW miały jasne, białe wykończenie, które nie wyglądało zbyt naturalnie. Jednak ostatnie postępy zmieniły ten stan rzeczy. Dostępny jest w brązowych odcieniach drewna, a nawet z fakturą przypominającą drewno. Można z niego zbudować niemal każdy styl ogrodzenia, od sztachet ranczerskich, przez pikiety z Nowej Anglii, po wysokie ogrodzenia prywatne z pełnych paneli.

Jeśli chodzi o trwałość, wygrywa winyl. Ogrodzenia winylowe są znacznie mocniejsze i odporne na trudne warunki atmosferyczne, gnicie i grzyby. Drewno może przetrwać 20 lat lub dłużej, ale z czasem się zniszczy. Nie znaczy to, że drewno nie jest piękne, ale jest o wiele droższe i z biegiem lat będzie wymagało regularnych napraw. Główną zaletą winylu jest jego trwałość.

Ogrodzenia winylowe są bardziej odporne niż drewnopodobne ogrodzenia plastikowe. Ogrodzenia drewniane to staroświecki klasyk, który jednak istnieje już od dawna. Jest trwałe i nadaje posesji rustykalną, organiczną fakturę. Ponadto można je łatwo dostosować do własnych potrzeb. A jeśli nie chcesz ich malować, możesz pozostawić je w takim stanie, w jakim są, zachowując ich naturalne piękno.

Jednak winyl nie jest całkowicie bezobsługowy, więc jeśli zależy nam na trwałym ogrodzeniu, warto rozważyć montaż ogrodzenia z tworzywa sztucznego przypominającego drewno zamiast ogrodzenia z PCW. Ogrodzenia drewniane wymagają częstego bejcowania i ponownego uszczelniania. A jeśli zdecydujesz się na pomalowanie ogrodzenia, pamiętaj, że będzie ono odpryskiwać i łuszczyć się. Tymczasem ogrodzenia z PCV są bardziej odporne na uszkodzenia i gnicie.

Kolejną zaletą ogrodzenia z tworzywa sztucznego PCV jest to, że jest ono bardziej przyjazne dla środowiska. Materiał, z którego jest wykonane, wpływa na jego wytrzymałość i odporność na wiatr i warunki atmosferyczne. Ogrodzenia kompozytowe mogą przetrwać nawet 50 lat, a po zakończeniu okresu użytkowania można je w całości poddać recyklingowi. Ogrodzenie drewniane będzie wymagało stałej konserwacji, natomiast ogrodzenie z tworzywa sztucznego PCV wytrzyma do 20 lat, a nawet dłużej, jeśli będzie odpowiednio konserwowane.

Ogrodzenia winylowe są tańsze niż drewniane

Wybór pomiędzy drewnem a winylem w przypadku nowego ogrodzenia jest wyborem osobistym i często zależy od budżetu. Winyl jest na ogół tańszy w produkcji niż drewno ze względu na niższe koszty produkcji i koszty materiału. Jednak różne gatunki drewna mają różne ceny i należy wziąć te czynniki pod uwagę przy dokonywaniu wyboru. Ogrodzenia drewniane mogą przetrwać nawet dwadzieścia lat, ale w końcu zaczną się kruszyć. Jeśli się tym martwisz, rozważ zamiast tego ogrodzenie winylowe.

Kolejną zaletą stosowania ogrodzeń z winylu jest ich koszt. Ogrodzenia winylowe są niemal identyczne jak ogrodzenia drewniane i aluminiowe, ale są znacznie tańsze. Dzieje się tak dlatego, że są trwalsze i nie wymagają prawie żadnej konserwacji. Ogrodzenia winylowe są również praktycznie bezobsługowe, więc nie trzeba ich już nigdy malować ani bejcować. A ponieważ ogrodzenia z winylu nie wymagają malowania ani bejcowania, pozostaną nowe przez lata.

Ogrodzenia drewniane wymagają częstej konserwacji. Jeśli mieszkasz na obszarze, na którym często padają deszcze, drewno traci połysk i pęka. Ogrodzenia drewniane są również bardziej podatne na gnicie, ponieważ wchłaniają wodę. Jeśli zamoknie, będzie pęczniało i gniło, co może prowadzić do problemów z bezpieczeństwem ogrodzenia. Ogrodzenia winylowe można łatwo czyścić – wystarczy spłukać je roztworem wody z mydłem.

Ogrodzenia drewniane są droższe w utrzymaniu. Regularne czyszczenie i naprawy kosztują sporo pieniędzy. Nie wspominając o czasie i wysiłku, jakie trzeba poświęcić na wykończenie drewna, ogrodzenia winylowe nie wymagają żadnej konserwacji. Jeśli jednak chcesz uzyskać wygląd słojów drewna, możesz wybrać ogrodzenia winylowe z słojami drewna. Jeśli jednak szukasz ogrodzenia z naturalną fakturą drewna, będziesz musiał myć drewno co kilka lat.

Jeśli chcesz samodzielnie zainstalować ogrodzenie, najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie płyt winylowych. Winyl jest łatwiejszy w obróbce i wymaga minimalnych przygotowań. W przeciwieństwie do drewna jest też lekki i łatwiejszy w obsłudze. Wiele zestawów ogrodzeń winylowych zawiera wszystkie narzędzia potrzebne do instalacji. Płot winylowy można również zainstalować w ramach budżetu, ponieważ będzie można sobie na niego pozwolić, jeśli planuje się jego samodzielną instalację.

W porównaniu z drewnem, winyl jest bardziej uniwersalny i można go dostosować do indywidualnych potrzeb. Ogrodzenia drewniane wymagają bejcowania i impregnacji, aby zachowały piękny wygląd. Jednak w przeciwieństwie do drewna, ogrodzenia winylowe nie muszą być malowane co kilka lat i wymagają jedynie sporadycznego czyszczenia, aby zachować swój blask. Nie blaknie też ani nie wypacza się. Łatwiej jest też znaleźć błędy podczas montażu ogrodzenia z winylu. Różnica między ogrodzeniami drewnianymi a winylowymi nie jest tak duża, jak się wydaje.

Ogrodzenia winylowe są łatwiejsze w utrzymaniu

Główną zaletą posiadania ogrodzenia z winylu w porównaniu z ogrodzeniem z tworzywa sztucznego przypominającego drewno jest to, że jest ono znacznie łatwiejsze do naprawy w przypadku wystąpienia uszkodzeń. Ogrodzenia z tworzyw drewnopodobnych wymagają sporadycznych napraw, zwłaszcza wypaczonych desek. Naprawy te są często czasochłonne i wymagają zaangażowania profesjonalnego wykonawcy ogrodzenia. Z drugiej strony, ogrodzenie winylowe można łatwo naprawić samodzielnie. Do naprawy małych pęknięć i złamań można użyć zestawu do majsterkowania.

Wymagana konserwacja ogrodzeń drewnianych różni się znacznie w zależności od rodzaju drewna. Podczas gdy ogrodzenia drewniane wymagają corocznego malowania i bejcowania, ogrodzenia winylowe można łatwo wyczyścić, spłukując je wężem. Jeśli zajdzie konieczność naprawy ogrodzenia drewnianego, można naprawić poszczególne listwy, a nie cały panel. Ogrodzenia winylowe są jednak zwykle znacznie trwalsze niż drewniane.

Ogrodzenia winylowe wymagają jednak pewnej konserwacji. Są one podatne na glony i podobne rodzaje roślinności. Ponieważ na białym winylu bardzo dobrze widać zielone plamy, mogą one być nieestetyczne. Zamiast tego warto zdecydować się na ogrodzenia plastikowe przypominające drewno, które w naturalny sposób poddają się działaniu czynników atmosferycznych. Ogrodzenia z winylu są nie tylko łatwe w utrzymaniu, ale także tańsze niż drewniane. Jeśli nie masz nic przeciwko częstszemu sprzątaniu, możesz nawet wybrać ogrodzenie winylowe, które jest łatwe do czyszczenia.

Chociaż ogrodzenia winylowe były kiedyś uważane za tanią alternatywę dla drewnopodobnych ogrodzeń plastikowych, w ciągu ostatnich kilku lat przeżywają swój powrót. Materiały te są nie tylko trwałe, ale także wymagają mniej konserwacji. Starsze wersje ogrodzeń winylowych mogą z czasem wyblaknąć z powodu zastosowania gorszych materiałów. Jednak wysokiej jakości ogrodzenia winylowe są zaprojektowane tak, aby służyły przez lata. Aby zapobiec przebarwieniom, do ogrodzeń winylowych dodawane są również środki chroniące przed promieniowaniem UV, co zapewnia doskonały wygląd ogrodzenia przez wiele lat.

Inną ważną zaletą ogrodzeń z winylu jest łatwość ich konserwacji. Nie trzeba ich malować ani bejcować, a ponadto nie rdzewieją. Konserwacja ogrodzenia z winylu może polegać na czyszczeniu go za pomocą węża ogrodowego lub rozcieńczonego roztworu mydła. Większość ogrodzeń winylowych wymaga jedynie sporadycznego czyszczenia. Aby usunąć uporczywe plamy, wystarczy spryskać ogrodzenie wężem i łagodnym roztworem czyszczącym. Należy unikać używania sztywnych szczotek, ponieważ mogą one porysować ogrodzenie.

Kolejnym powodem, dla którego warto wybrać ogrodzenie winylowe, jest fakt, że wymaga ono bardzo niewielkiej konserwacji. W przeciwieństwie do drewna lub żelaza, ogrodzenia winylowe nie gniją ani nie pękają. Ponadto nie zapalają się, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla domów ze zwierzętami domowymi. Wreszcie, są tańsze niż ogrodzenia drewnopodobne. A ponieważ są elastyczne, nie wypaczają się ani nie gniją, a w porównaniu z ogrodzeniami drewnianymi lub z siatki łańcuchowej będą służyć przez dziesięciolecia.

Oprócz tego, że są łatwiejsze w czyszczeniu, ogrodzenia z winylu są również trwalsze od drewnopodobnych ogrodzeń plastikowych. Podczas gdy ogrodzenia drewniane wymagają regularnego barwienia, malowanie jest często konieczne, aby przedłużyć ich żywotność. Jednak pomalowane ogrodzenia drewniane w końcu odpryskują i gniją. Drewniane ogrodzenia są też podatne na działanie owadów. Regularne malowanie drewnianych ogrodzeń przedłuży ich żywotność, ale okresowo trzeba będzie dokonywać drobnych napraw.

Dane adresowe:

AKTE Ogrodzenia-Plastikowe.pl – sztachety plastikowe – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]