Jak rodzaj węgla do pieca CO ?

Co mówią przepisy?
Przepisy nakazują, aby zbiornik na gaz płynny był usytuowany w odpowiedniej odległości
od elementów budowlanych, takich jak: budynki mieszkalne, ogrodzenie nieruchomości, elektryczna linia napowietrzna, studzienki wodociągowe i kanalizacyjne bez zasyfonowania.
Przepisy pozwalają na zmniejszenie minimalnej odległości zbiornika od budynków oraz ogrodzeń o połowę jeśli wybuduje się między nimi ściankę oddzielającą. Ta ścianka jednak musi spełniać pewne wymagania. Takim głównym wymogiem jest, aby jej odporność ogniowa wynosiła120 minut.

Dom na gaz


Jakie ogrzewanie zamontować w domu? To pytanie zadaje sobie każdy, kto rozpoczął budowę domu lub zamierza w najbliższym czasie zacząć budować dom. Dziś postanowiliśmy przybliżyć trochę ogrzewanie gazowe. Ogrzewanie domu gazem wiąże się niewątpliwie z dużymi kosztami, ale za to jest instalacja bardzo wygodna w użyciu, o wiele wygodniejsza niż instalacja węglowa. Węgiel można zakupić lokalnie, może to być Suchy Las, Złotniki, Smochowice lub skład opału w Przeźmierowie.


Montaż instalacji zbiornikowej

Gaz płynny jest paliwem bardzo wygodnym. Wybierają go na ogół ci, którzy mają w perspektywie doprowadzenie gazu ziemnego w niedalekiej przyszłości.

Najpopularniejszym paliwem jest Propan. Wykorzystuje się go do zasilania urządzeń grzewczych i gotowania. Inwestorzy wybierają go jako paliwo tymczasowe, do momentu gdy na działkę zostanie doprowadzony tańszy gaz ziemny. To dobre rozwiązanie, z uwagi na to, że całą instalację w domu wykonuje się tak samo jak dla gazu ziemnego. Montowane urządzenia również są takie same. Przestawienie kuchenki i kotła z jednego paliwa na drugie to koszt stosunkowo niewielki – ok. 200 zł.
Dodatkowo jest możliwość montażu instalacji gazowej ze zbiornikiem podziemnym. Rozwiązanie to ma wiele zalet. Przede wszystkim nie zabiera wolnego miejsca na działce, tak jak węgiel. Dodatkowo niesie ze sobą, możliwość korzystania przez cały rok z tańszej od samego propanu mieszaniny propanu z butanem i większe bezpieczeństwo. Jeśli natomiast ma to być na krótki czas, to taka instalacja nie bardzo się opłaca. Wysoki koszt tej inwestycji powoduje, że mało kto się na nią decyduje jeśli zbiornik będzie potrzebny tylko przez kilka miesięcy czy nawet przez dwa-trzy lata. No, chyba że kogoś stać…

Zostaw komentarz