Miał węgla kamiennego

IMG_20140730_122803Niektórzy mówią, że to najlepsze rozwiązanie grzewcze. Dlaczego? Otóż miał węglowy jest jednym z najtańszych paliw opałowych na rynku. Dodatkowo jest paliwem wydajnym i ekologicznym. Wbrew temu co się powszechnie mówi miał węglowy wydziela mniej szkodliwych gazów cieplarnianych, niż inne rodzaje węgla.

Jednak niezbędnym elementem jego użytkowania miału kamiennego jest posiadanie pieca retortowego. Jest to wydatek duży ale jednorazowy, który w kolejnych latach użycia zwraca się z nawiązką. Najlepiej zatem zainwestować w porządną maszynę, która posłuży nam przez lata, niż kupić kocioł niższej klasy, który zaraz będzie trzeba naprawiać. Jakie są podstawowe zalety miału węglowego? Niska cena, wysoka kaloryczność i przy posiadaniu podajnika tłokowego lub ślimakowego prawie bezobsługowe ogrzewanie domu.

 

Miał węgla – charakterystyka

Miał węgla kamiennego dostępny w naszym składzie opału posiada wymiary ziarna nawet do 20mm oraz wartość opałową 24 MJ/t. Skład węgla w Poznaniu przy ul. Łebskiej 14 posiada na sprzedaż miał węglowy charakteryzujący się niską spiekalnością, odpowiednią wilgotnością, brakiem zanieczyszczeń mechanicznych oraz niską zawartością siarki.

 Miał węglowy – cena

Cena miału węgla kamiennego na dzień 2015-08-15 to 499 zł / tonę.

Sprawdź w zakładce cennik, czy cena Miału Węgla kamiennego jest aktualna!

Zostaw komentarz