Węgiel kamienny Orzech Płukany

OrzechWęgiel kamienny orzech płukany o wymiarach 40 -80 mm i kaloryczności 28 MJ/kg jest bardzo wydajnym paliwem. Jego atuty to wysoka jakość i niska zawartość zanieczyszczeń, a w szczególności niska zawartość siarki. Można go z powodzeniem wykorzystać w piecach uniwersalnych oraz w piecach kaflowych. Z tego też powodu  jest paliwem, który cieszy się największym powodzeniem wśród naszych klientów od wiosny do jesieni.

 

 

 

 

 

 

węgiel kamienny Orzech Płukany – charakterystyka

Węgiel kamienny orzech płukany dostępny w składzie węgla w Poznaniu pochodzi z polskiej kopalni. Jak sama nazwa wskazuje, zanim trafi do klienta docelowego węgiel jest płukany w celu pozbycia się z niego wszelkich zanieczyszczeń w tym również kamienia. Duża zawartość części lotnych i niewielka zdolność spiekania powoduje, że podczas procesu spalania długo utrzymuje się silnie świecący płomień. Dzięki temu węgiel typu „Orzech”ma bardzo wysoką wartość opałową, daje niewielkie ilości popiołu, a niska zawartość siarki stawia go w jednym szeregu z najlepszymi i ekologicznymi paliwami.
Takie parametry czynią go jednym z najlepszych paliw dostępnych w składach opału.

 

węgiel kamienny orzech płukany – cena w składzie
Cena węgla na dzień 2016-07-21 to 800zł / tonę.
Sprawdź Cennik węgla kamiennego  aby mieć pewność czy ta cena jest aktualna!

To, co wyróżnia naszą ofertę to wysoka jakość sortymentów handlowych i niska zawartość zanieczyszczeń, a w szczególności niska zawartość siarki. Nasz opał spełnia najwyższe normy jakości i emisji substancji toksycznych do powietrza.
Węgiel opałowy ORZECH to najczęściej wykorzystywany w Polsce węgiel przeznaczony do ogrzewania pomieszczeń za pomocą wszelkiego rodzaju pieców.

Zostaw komentarz