Koszt ogrodzenia z tworzywa sztucznego różni się znacznie w zależności od użytego drewna i rodzaju, który wybierzesz. Oprócz rodzaju drewna, należy rozważyć wielkość obszaru, który chcesz ogrodzić, ile chcesz wydać na stopę i czy będziesz musiał kupić specjalistyczne narzędzia. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, które pomogą Ci uzyskać najlepszą cenę za plastikowe ogrodzenie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, co należy wziąć pod uwagę przy obliczaniu kosztów ogrodzenia z tworzywa sztucznego.

Koszt zależy od rodzaju użytego drewna

Cena ogrodzeń plastikowych będzie się znacznie różnić w zależności od ich długości, stylu i rodzaju drewna. Poniżej wymieniono przedziały cenowe dla ogrodzeń o wysokości sześciu stóp wykonanych z różnych rodzajów drewna. Możesz kupić drewno w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego, takich jak Home Depot lub Lowe’s. Możesz również skontaktować się z wykonawcą, aby kupić tarcicę po obniżonych cenach. Drewno takie jak cedr powinno być barwione lub uszczelniane regularnie, aby zapobiec gniciu i uszkodzeniom spowodowanym przez słońce i wilgoć.
Najtańsze drewno na ogrodzenie to sosna impregnowana ciśnieniowo. To kosztuje od 3 do 7 dolarów za stopę liniową. Inne rodzaje drewna mogą wahać się od 4 do 15 dolarów za stopę liniową. Tropikalne drewno twarde to najbardziej trwałe drewno do projektów zewnętrznych. Są one zbierane z lasów deszczowych i są piękne, ziarniste drewna, które są gęste i ciężkie. W zależności od budżetu można wybrać cedr, sosnę lub cyprys. Sosna różni się ceną i jakością, ale jest najtańszą opcją dla ogrodzeń. Cedr jest mocniejszy niż sosna i jest zalecany do słupków ogrodzeniowych. Jednakże, czarny locust jest nieco droższy.
Ceny plastikowych ogrodzeń różnią się w zależności od rodzaju użytego drewna. Ciśnieniowe ogrodzenia sosnowe kosztują około 3 dolarów za stopę liniową, podczas gdy tropikalne drewno może kosztować do 15 dolarów za stopę liniową. plastikowe ogrodzenia można kupić indywidualnie lub jako wstępnie zmontowane panele, słupki i sztachety. Zakup wstępnie zmontowane panele ogrodzenia z tworzywa sztucznego pozwoli Ci zaoszczędzić czas, ponieważ można zamówić elementy potrzebne przed rozpoczęciem. Oprócz oszczędności na robociźnie, wstępnie zmontowane panele są zazwyczaj wyższej jakości niż te kupowane w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego.

Wielkość terenu do ogrodzenia

Jak duży obszar powinieneś ogrodzić? Istnieje kilka czynników, które należy rozważyć przy określaniu, jak duże ogrodzenie należy zainstalować. Sztachety plastikowe do ogrodu Ogrodzenia Plastikowe Wielkość obszaru będzie ważnym czynnikiem w określaniu typu i projektu ogrodzenia. Aby określić, jak duży z ogrodzenia trzeba, pomnożyć całkowitą stopę kwadratową nieruchomości przez liczbę sekcji. Kiedy już wiesz, ile miejsca trzeba ogrodzić, można obliczyć liczbę potrzebnych postów.

Koszt jednej stopy

W zależności od materiału użytego do ogrodzenia, może wahać się od 7 dolarów do 30 dolarów za stopę liniową. Niektóre firmy pobierają opłaty za stopę liniową, podczas gdy inne pobierają opłaty za godzinę. Kiedy zatrudnić kogoś do zainstalowania ogrodzenia dla Ciebie, należy wziąć pod uwagę koszty pracy, które są w przybliżeniu połowa całkowitego kosztu. Koszty pracy mogą się znacznie różnić w zależności od rodzaju materiału i pracy zaangażowanej. Egzotyczne twarde drewno może być drogie i trudne do pracy z, więc mają tendencję do polecenia wyższy wskaźnik pracy.
Koszt plastikowych ogrodzeń różni się w zależności od typu. Ciśnieniowo impregnowane ogrodzenia sosnowe są zazwyczaj najmniej kosztowne, podczas gdy solidne ogrodzenia prywatności może kosztować od 100 do 200 dolarów za stopę liniową. Ilość tarcicy wymaganej dla danego stylu zależy od wysokości ogrodzenia, z ośmiu stóp zazwyczaj wymaga 20% do 30% więcej tarcicy niż cztery stopy ogrodzenia. Dla najbardziej dokładnych kosztów plastikowych ogrodzeń, rozejrzeć się w Internecie i znaleźć firmę ogrodzenia, które specjalizuje się w materiale trzeba.
Redwood kosztuje więcej za stopę niż sosna, ale jest znacznie silniejszy. plastikowe ogrodzenie jest ogólnie droższe, ponieważ posiada drobniejsze ziarno, co powoduje gładszy wygląd. Oświetlenie na czapkach słupków dodaje funkcjonalność i bezpieczeństwo do ogrodzenia, i może być zainstalowany przez elektryka na około 60 dolarów za stopę. Jednak musisz być przygotowany do wynajęcia elektryka, jeśli planujesz zainstalować elektryczne czapki, które mogą uruchomić w górę 65 dolarów za godzinę.

Inwestowanie w specjalistyczne narzędzia

Istnieje wiele narzędzi niezbędnych podczas budowy ogrodzenia z tworzywa sztucznego. Zainwestowanie w odpowiednie narzędzia pomoże Ci wykonać pracę szybciej i sprawniej. Jednym z najważniejszych narzędzi, które powinieneś mieć jest młotek pazurkowy. To narzędzie jest niezbędne do wbijania gwoździ w drewno i wbijania rzeczy na miejsce. Zainwestuj w wysokiej jakości młotek, a będzie Ci służył przez lata. Powinieneś również zainwestować w piłę łańcuchową i ściągacz do gwoździ.
Do montażu ogrodzeń plastikowych konieczny jest zakup elektronarzędzi. Gwoździe i młotek nie wystarczą, aby zainstalować te ogrodzenia. Elektronarzędzia są również niezbędne do wykonania dłuższego ogrodzenia. Możesz również chcieć wynająć koparkę do otworów pocztowych lub świdra do kopania otworów pocztowych. Będziesz musiał zainwestować w te narzędzia dla projektu plastikowego ogrodzenia, a możesz je wypożyczyć, aby używać przez długi czas, jeśli nie masz dużo czasu.

Koszty dostawy

Koszty dostawy ogrodzeń z tworzywa sztucznego są uzależnione od kilku czynników. Na przykład niektóre regiony mogą mieć wyższe ceny tarcicy niż inne. Również różne rodzaje drewna są bardziej trwałe niż inne. Dlatego koszt instalacji plastikowego ogrodzenia będzie się znacznie różnił. W tym artykule omówimy koszty dostawy i inne względy, które należy wziąć pod uwagę, zanim zdecydujesz się zainstalować plastikowe ogrodzenie. Tutaj przejrzymy niektóre z najczęstszych czynników, które wpływają na koszty plastikowego ogrodzenia.
Jeśli rozważasz uzyskanie plastikowego ogrodzenia zainstalowanego w swojej nieruchomości, dobrym pomysłem jest współpraca z sąsiadami, aby uzyskać zniżkę objętości. Możesz uzyskać do 30 procent od ostatecznego rachunku, organizując odbiór materiału samodzielnie. Jeśli jednak nie jesteś doświadczonym budowniczym ogrodzeń, nie próbuj robić tego sam. Raczej deleguj prace budowlane do specjalisty od ogrodzeń.
Koszt instalacji plastikowego ogrodzenia na akrze ziemi zależy od wielkości obszaru i rodzaju gleby. Jeśli instalujesz plastikowe ogrodzenie w pagórkowatym terenie, będziesz musiał wziąć pod uwagę dodatkowe koszty, takie jak pozwolenia na budowę, takie jak ciągnięcie i usuwanie drewna. W zależności od wielkości podwórka, instalacja plastikowego ogrodzenia może kosztować od 800 do 15 000 USD w sumie.
Usuwanie odpadów
Jeśli zdecydowałeś się pozbyć swojego starego plastikowego ogrodzenia, być może zastanawiasz się, jak pozbyć się paneli. Możesz być zaskoczony, że możesz je wyrzucić na lokalnym wysypisku. Chociaż większość wysypisk ma oddzielną sekcję na odpady zielone, lokalna rada może nie akceptować przetworzonych paneli ogrodzeniowych. Możesz sprawdzić w swojej radzie, aby uzyskać więcej informacji. Jednak transport paneli ogrodzeniowych na lokalne wysypisko może być kłopotliwy, a ponadto możesz nie mieć wystarczająco dużego pojazdu, aby przewieźć panele.
Najpierw zastanów się, czego potrzebujesz, aby pozbyć się drewna. plastikowe panele ogrodzeniowe nie są łatwe do wyrzucenia do pojemnika na odpady ogrodowe. Będziesz musiał rozdzielić je na mniejsze kawałki, zanim je zutylizujesz. Jeśli planujesz wyrzucić panele samodzielnie, możesz wynająć śmietnik od M&M Waste, aby usunąć drewno. Upewnij się, że usuniesz stare ogrodzenie i panele przed ich usunięciem. To zapewni, że kawałki nie zostaną zmieszane z innymi odpadami.
Inną opcją jest wynajęcie skipu. Jeżeli musisz pozbyć się dużej ilości drewna, to wynajem kontenera jest bardziej przystępną i wygodną opcją. Można również wykorzystać słupki i panele ogrodzeniowe do stworzenia donic, regałów, stołów, a nawet mebli. Koszt wynajmu skipu na duże ilości drewna jest minimalny i może być warty Twojego czasu. Nie zapominaj, że wysypiska to także świetny sposób na pozbycie się plastikowych paneli ogrodzeniowych.

Dane adresowe:

AKTE Ogrodzenia-Plastikowe.pl – sztachety plastikowe – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]