Węgiel Poznań | Węgiel

Archiwum dla: ‘Węgiel Poznań’

Kiedy węgiel jest najtańszy?

Kiedy kupować węgiel?

 

zdjecie grey Kiedy węgiel jest najtańszy?Kiedy kupować węgiel kamienny? Pierwsza odpowiedź jaka przychodzi do głowy jest taka, że wtedy kiedy jest zimno. Otóż nic bardziej mylnego. Węgiel kamienny to ciągle najpopularniejsze paliwo opałowe w Polsce. Polska węglem stoi i basta! Węgiel posiada relatywnie niską cenę i łatwo go przechować. Mimo niskiej ceny w porównaniu z innymi paliwami, ogrzewanie węglem stanowi jednak dużą część wydatków przeciętnego gospodarstwa domowego. Dlatego jeśli chcemy zaoszczędzić jeszcze więcej na opale, powinniśmy wybrać odpowiedni moment do tego aby dokonać zakupu opału. Latem, w miesiącach wakacyjnych węgiel jest zwykle tańszy. czytaj dalej “Kiedy węgiel jest najtańszy?” »

W naszym składzie wykopaliście:

 kiedy kupować węgiel  kociol opalany węglem wpływ na środowisko  kupować węgiel z drewna  zakaz spalania węgla 

Promocja na składzie opału!

Drewno rozpałkowe gratis!

zdjecie grey Promocja na składzie opału!Można śmiało chyba powiedzieć, że sezon węglowy już się rozpoczął. Temperatury spadły poniżej zera w nocy, a i w dzień nie jest szczególnie ciepło.

W zasadzie palić w piecu trzeba już całą dobę.

Z okazji rozpoczęcia sezonu grzewczego przygotowaliśmy dla Państwa promocję. Do każdej tony węgla dodajemy worek węgla rozpałkowego gratis. Drewno jest suche i równo pocięte.

Aby skorzystać z promocji należy tylko… (kliknij czytaj  dalej)

czytaj dalej “Promocja na składzie opału!” »

W naszym składzie wykopaliście:

 tona wegla cena opal sklad wegla gora 56-200  sprzedaż węgla t poznań 

Sprzedaż węgla – Nowy sezon!

Nowy sezon węglowy rozpoczęty!

zdjecie grey Sprzedaż węgla   Nowy sezon!Uprzejmie informujemy, że z dniem 01.09.2012 r. w naszym składzie opału przy ul. Łebskiej 14 w Poznaniu rozpoczęliśmy nowy sezon! Wszystkich chętnych na zakupy węgla zapraszamy jak zwykle od godz. 9:00 do 17:00.

Dostawy węgla do domu realizujemy po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym. Bardzo prosimy o składanie zamówień z z 2-3 dniowym wyprzedzeniem. Świeża dostawa wartościowego węgla z polskiej kopalni czeka na Państwa na placu.

Z przyjemnością informujemy, iż mimo podwyżek cen węgla w kopalniach, po długich negocjacjach, udało nam się utrzymać ceny z zeszłego sezonu. Ze swej strony możemy zapewnić Państwa, że do 15.09.2012 nie ulegną zmianie.

O wszystkich zmianach cen będziemy informować na bieżąco. W tym sezonie w cenniku doszły dwie nowe propozycje nowego asortymentu: miał energetyczny oraz mieszanka energetyczna. Zapraszamy do zakupów!

W naszym składzie wykopaliście:

 strój galowy górnika opis  pellet z wegla brunatnego  węgiel gdańsk cena  tani wegiel lodzkie  ile kosztuje tona wegla pazdziernik 2012  tani opal gdansk  węgiel łódź  wegiel brunatny cena łódz  węgiel brunatny Łódz  ceny koksu do co w wielkopolsce  cena węgla gdańsk  węgiel kamienny występowanie  tani opał łódzkie  węgiel brunatny sprzedaż łódzkie  węgiel kamienny lodz  tani opał wielkopolska  jak wygląda czapka górnika  sklady wegla brunatnego wielkopolska  ceny wegla gdansk  po ile jest wegiel brunatny  tona wegla lodz 2012  sklad wegla gdansk  cena ekogroszku lodzkie  węgiel gdańsk ceny  tani opał 2012 poznań i okolice  ile kosztuje wegiel brunatny tona  tani opal wielkopolska  tani opał gdańsk  zakup koksu łódź  ile kosztuje tona wegla na skladzie  węgiel cena łódź 2012  węgiel ceny gdańsk  ile kosztuje tona wegla w gdansku  węgiel brunatny łódź cena  tani opał ceny  wegiel brunatny lodz z dowozem sklad  węgiel cena gdańsk  tani opałw łodzi  ile kosztuje wegiel kamienny w gdansku  ile kosztuje wegiel koks w 2012  koks lodz  najtańszy opał w 2012 r  opał tani węgiel cena łódź  najtanszy wegiel lodz  węgiel brunatny cena 2012 lodz  tona węgla na składach  lodz najtanszy wegiel  nowy skład wegla  tani węgiel łódź  tanie opal gdansk 

Miał IIA – Miał Energetyczny

zdjecie grey Miał IIA   Miał Energetyczny

Miał w klasie IIA (MIIA) – Miał Energetyczy

Oferowany w naszym składzie węglowym miał energetyczny jest odpowiednikiem miału węglowego w klasie IIA. Podstawowym składem miału energetycznego jest wysokokaloryczny muł węglowy, pozostały w procesie uszlachetniania węgla kamiennego w polskich kopalniach. Powstały w ten sposób miał zaspokaja zapotrzebowanie na niskobudżetowe paliwo miałowe.
Czytaj dalej

W naszym składzie wykopaliście:

 flot węglowy cena  rodzaje miału węglowego  miał energetyczny parametry  miaB weglowy mIIa  miał węglowy parametry  miał iia  klasy miału węglowego  wartosc opalowa mulu  flot opał  rodzaje opalu oraz ich wartosc kaloryczna muloflot  wartosc opalowa mialu weglowego  wartość energetyczna miału węglowego  opał miał węglowy  palenie mułem  sprzedaż pyłu węglowego  energetyczny muł węglowy  mial energetyczny  flot kaloryczność  muł węglowy sprzedaż  muł węglowy właściwości  muł do mieszanki energetycznej  flot opałowy cena  mieszanka węgla kamiennego klasy  parametry miału węglowego  ceny mulu  palenie mułem węglowym  opał flot właściwości  cena węgla miału  opal na zime skład opalu oraz ich wartościmuloflot  mieszanka węgla kamiennego  rodzaje mialu  granulowanie miału węglowego  opal na zime flot czy mul czy wegiel co lepsze  miał IIA parametry  muł węglowy cena  palenie mial weglowy  rodzaje węgla flot  flot miał  koszt mialu weglowego  Prawidłowa kaloryczność węgla  opał max poznan  rodzaje miału opałowego  kalkulator zuzycia ekogroszek  kalorycznosc miału węglowego IIA  kamiennego - miał  miał rodzaje  muł opałowy cena  charakterystyka miału opałowego  wartość opałowa flotu  energetyczność miału 

Akcyza zatrzymała sprzedaż węgla

zdjecie grey Akcyza zatrzymała sprzedaż węgla

Akcyza Paraliżuje Składy Węglowe

Tuż przed końcem roku rząd zafundował nam nową ustawę dotyczącą handlu węglem i akcyzy. Efektem było to, że nowa ustawa o podatku akcyzowym od węgla i koksu praktycznie wstrzymała handel paliwami stałymi. W około 10 tys. Składów opałowych spadła sprzedaż nawet do 10%, co daje szacunkową wartość na kwotę 75 mln złotych. We wszystkich składach handel węglem kamiennym, węglem brunatnym, koksem, właściwie wstrzymano. Przedsiębiorcy tej branży mają wiele pytań odnośnie akcyzy, a powtarzające się pytania są następujące: jakie dokumenty powinni mieć, jaki jest wzór dokumentu dostawy oraz kto jest zwolniony z akcyzy? Problem pojawił się w interpretacji świeżych przepisów, które weszły w życie tuż przed końcem roku. Akcyzę muszą rozliczać sami sprzedawcy i to oni winni sprawdzać, kto jest z tej akcyzy zwolniony, a kto nie.

Skład Opału

w Poznaniu przy ul. Łebskiej zebrał najczęściej poszukiwane dokumenty przez inne Składy Węglowe

czytaj dalej “Akcyza zatrzymała sprzedaż węgla” »

W naszym składzie wykopaliście:

 akc-ww instrukcja  akc-ww jak wypełnić  zestawienie dokumentów dostawy wyrobów węglowych  jak wypełnić dokument dostawy wyrobow węglowych  zestawienie sprzedaży węgla  zestawienie dokumentów dostawy wegla  zestawienie dokumentów dostawy wyrobów węglowych wzór  zestawienie dowodów dostawy wyrobów węglowych  dokument dostawy wyrobów węglowych doc  akc-ww druk  zestawienie dokumentów dostawy wzor  zestawienie dokumentów dostawy  akc-ww instrukcja wypełnienia  cv wzr do wypenienia  zestawienie wystawionych dokumentów dostawy wyrobów węglowych  zestawienie dowodów dostawy węgla  jak wypełnić akc ww  WZÓR WYPEŁNIENIA AKC-WW  zestawienie sprzedaży wyrobów węglowych  akc-ww interaktywny  akc-ww aktywny druk  jak wypełnic druk akc-ww  wzór zestawienia sprzedaży węgla  cv do wypenienia  akc-ww wzór wypełnienia  zestawienie miesięczne sprzedaży węgla  przykład wypełnienia AKC-WW  dokument dostawy wyrobów węglowych jak wypełnić  dokument dostawy wyrobów węglowych word  jak wypełnić dowód dostawy węgla  akc-ww przykład  zestawienie dowodów dostawy wyrobów węglowych wzór  INSTRUKCJA WYPEŁNIENIA AKC-WW  wzór zestawienia dokumentów dostawy  zestawienie wystawionych dokumentów dostawy wyrobów węglowych druk  miesięczne zestawienie dokumentów dostawy  deklaracja akcyzowa wegiel  zestawienie dowodów dostawy  faktura wegiel  zestawienie sprzedaży węgla do urzędu celnego  jak wypelnić akc-ww  miesięczne zestawienie wystawionych dokumentów dostawy wzór  zestawienie sprzedaży węgla wzór  kupno wegla  nowe przepisy węgiel  objaśnienia akc-ww  przykład wypełnienia deklaracji AKC-WW  zestawienie wyrobów weglowych  akcyza na węgiel zestawienie  miesięczne zestawienie sprzedaży węgla 

Kotły na paliwo stałe i biomasy

zdjecie grey Kotły na paliwo stałe i biomasyWśród kotłów na paliwo stałe możemy znaleźć całą gamę różniących się pomiędzy sobą piecy pod względem nie tylko wielkościowym ale i technologicznym. Nie możemy kupić przecież kotła do spalania węgla i palić w nim drewna ponieważ palenie to, będzie miało bardzo niską wydajność a my i nasi domownicy nie nadążymy wrzucać drewna gdyż w typowym piecu na węgiel bardzo szybko się on spali.

Jeśli chcemy palić w piecu zamiast węgla pelety, czyli granulowane odpady drzewne wytwarzane z biomasy to musimy nabyć kocioł, który stanie na wysokości zadania i sprawdzi się w paleniu właśnie pelet. czytaj dalej “Kotły na paliwo stałe i biomasy” »

W naszym składzie wykopaliście:

 akcyza na paliwo  skladywegla pl cennik  skladywegla pl ceny  co lepsze koks czy wegiel  Wgiel Drzewny  co otrzymujemy z węgla  kalkulator spalania węgla  jaka akcyza na węgiel  www skladywegla pl ceny  co lepsze wegiel czy koks  skladywegla pl cena  palet do palenia  akcyza na opal  pellet legnica  węgiel drzewny akcyza  WEGIEL DRZEWNY A AKCYZA  pelet do palenia  palenie węglem drzewnym  palę węglem brunatnym  akcyza na węgiel drzewny  kupić paliwo stałe  czym palić najtaniej  ekonomiczne palenie w piecu co  cena peletu 2012  akcyza węgiel drzewny  czym palić zamiast węgla  akcyza na węgiel a vat  pellet akcyza  palenie palenie  pellet cena 2012  pallets opał  czym najtaniej palić w piecu  liczenie akcyzy na węgiel  pelet akcyza  pelety  pelet zamiast węgla  kalkulator spalania ekogroszku  wegiel drzewny do palenia w piecu  jak naliczyć akcyzę za węgiel  jak naliczyć akcyzę  jak naliczać akcyzę  węgiel drzewny legnica  kotły na węgiel  pellet a akcyza  gdzie kupić najtaniej węgiel  czym najtaniej palić  kalkulator spalania opału  tanie piece na wegiel  palenie węglem brunatnym w piecu  palenie pestkami w piecu 

Miał Węglowy z groszkiem

zdjecie grey Miał Węglowy z groszkiem

Miał węgla kamiennego „z groszkiem”

Miał węglowy „z groszkiem”o wymiarach do 32mm i wartości opałowej 25 MJ/t to idealne połączenie jakości i ceny.

Zawartość miału węglowego gwarantuje powolne spalanie wkładu w piecu a dzięki dodatkowi groszku węgla kamiennego podnoszona jest kaloryczność jaką ma miał oraz jakość palenia. Taki mix (miał + groszek węglowy) pozwala utrzymać temperaturę na zadowalającym poziomie przy jednoczesnej redukcji kosztów.

Podobnie jak w przypadku miału „zwykłego” przy zastosowaniu kotła na miał z podajnikiem ślimakowym lub tłokowym palenie w piecu staje się prawie bezobsługowe.

 Miał węglowy – charakterystyka

Skład węgla w Poznaniu posiada na sprzedaż miał węglowy z groszkiem charakteryzujący się niską spiekalnością, odpowiednią wilgotnością, brakiem zanieczyszczeń mechanicznych oraz niską zawartością siarki.

 Miał „z groszkiem” – ceny

Cena węgla na dzień 2014-08-21 to 650 zł / tonę.

Sprawdź Ceny miału z groszkiem aby mieć pewność czy ta cena jest aktualna! Aktualne ceny na miał – http://wegiel.edu.pl/wegiel-cennik/

W naszym składzie wykopaliście:

 wegiel niskokaloryczny  miał wysokokaloryczny  dobry miał  ceny mialu  mial wysokokaloryczny  poznań ceny miału  ceny mialu wegla  ile kosztuje miał węglowy  węgiel miał  jak palić miałem w zwykłym piecu  miał węglowy charakterystyka  wegiel groszek poznan  aktualna cena miału  węgiel kamienny groszek  spalanie miału węglowego  mieszanie miału z ekogroszkiem  cena węgla kamiennego  miał węgla kamiennego  palenie groszkiem  poznań miał cena  miał węglowy cena warszawa  dobre ceny na miał  mial weglowy wysokokaloryczny  węgiel wysokokaloryczny opinie  mial wysoko kaloryczny  zakup miału węglowego bez akcyzy  mieszanie miału z węglem  cena miał węglowy  miał wysokokaloryczny cena  kalorycznosc mial  charakterystyka miału węglowego  dobry mial  węgiel kamienny wysokokaloryczny  węgiel wysokokaloryczny  wegiel wysokokaloryczna  CZY MOŻNA PALIĆ EKOGROSZKIEM W ZWYKŁYM PIECU  dobry miał węglowy  aktualne ceny miału  skont się bierze mial węglowy  miału i węgla  ceny mialui groszku na skladach  sprzedaż miał węglowy poznań  zakup miału  miał kamienny z groszkiem poznan  mial brunatny opinie  kamienny miał z groszkiem palił  ceny miału węglowego w poznańiiu i okolicy  składy wegla koksu warszawa  kalorycznoć miału  jaka jest kaloryczność miału 

„Barbórka” – Polska tradycja

zdjecie grey Barbórka   Polska tradycja4 grudnia była „Barbórka”.

Skład opału Poznań postanowił uczcić święto górników symbolicznym gratisowym workiem węgla dla pierwszego klienta w tym dniu. To polskie święto przeszło do tradycji i obchodzone jest co roku w dniu św. Barbary, która jest patronką górników.

Na przestrzeni lat święto to obchodzone było w Polsce bardziej i mniej hucznie. Zwykle święto ?Barbórki? rozpoczyna się wczesną poranną mszą w kościele, obok figurki św. Barbary, a następnie orkiestra górnicza maszeruje grając hymn górniczy przez osiedla górnicze. Górnicy są w tym dniu odświętnie ubrani w swoje mundury galowe. Popołudniu, w tym dniu zwykle odbywają się liczne imprezy, bale, biesiady piwne z udziałem górników oraz ich rodzin.

czytaj dalej “„Barbórka” – Polska tradycja” »

W naszym składzie wykopaliście:

 czapka górnika  jak zrobić czapkę górnika  węgiel akcyza  barbrka 2011  jak zrobic czapke górniczą  galowa czapka górnika  czapka górnika jak zrobić  czapka górnicza szablon  czapka górnicza wzór  czapka górnicza jak zrobić  odświętny strój górnika  opis odświętnego stroju górnika  szablon czapki górnika  galowa czapka gornicza  grnicza czapka  ceny wegla wielkopolska  jak zrobic czapka gornicza  czapka górnicza  skup węgla poznań  czapka galowa górnika  węgiel wielkopolska  św barbara patronka górników  strój galowy górnika  wzór czapki górnika  czapka gurnika do zrobienia  sprzedaż węgla poznań górnicza  opał wielkopolska  górnik w stroju galowym  wzór czapki górniczej  strój górnika  rzezby z wegla  odświętna czapka górnika  cena węgla wielkopolska  górnik strój galowy  ceny opału wielkopolska  jak zrobic czapke górnika z papieru  ile kosztuje wegiel w polsce barburka  jak zrobic czapka górnika  czapka górnika opis  jak wykonac czapkę górniczą  sprzedaz wegla cena poznan  czapka górnika cena  cena węgla radom  górnik czapka galowy  wzor na czapke gornicza  swieta barbara patronka gornikow  szablon czapki górniczej  ceny opalu wielkopolska  jak zrobić górniczą czapkę  strój górniczy galowy