Węgiel Poznań | Węgiel

Archiwum dla: ‘Węgiel Poznań’

Kiedy węgiel jest najtańszy?

Kiedy kupować węgiel?

 

zdjecie grey Kiedy węgiel jest najtańszy?Kiedy kupować węgiel kamienny? Pierwsza odpowiedź jaka przychodzi do głowy jest taka, że wtedy kiedy jest zimno. Otóż nic bardziej mylnego. Węgiel kamienny to ciągle najpopularniejsze paliwo opałowe w Polsce. Polska węglem stoi i basta! Węgiel posiada relatywnie niską cenę i łatwo go przechować. Mimo niskiej ceny w porównaniu z innymi paliwami, ogrzewanie węglem stanowi jednak dużą część wydatków przeciętnego gospodarstwa domowego. Dlatego jeśli chcemy zaoszczędzić jeszcze więcej na opale, powinniśmy wybrać odpowiedni moment do tego aby dokonać zakupu opału. Latem, w miesiącach wakacyjnych węgiel jest zwykle tańszy. czytaj dalej “Kiedy węgiel jest najtańszy?” »

W naszym składzie wykopaliście:

 kiedy kupować węgiel  kociol opalany węglem wpływ na środowisko  zakaz spalania węgla 

Promocja na składzie opału!

Drewno rozpałkowe gratis!

zdjecie grey Promocja na składzie opału!Można śmiało chyba powiedzieć, że sezon węglowy już się rozpoczął. Temperatury spadły poniżej zera w nocy, a i w dzień nie jest szczególnie ciepło.

W zasadzie palić w piecu trzeba już całą dobę.

Z okazji rozpoczęcia sezonu grzewczego przygotowaliśmy dla Państwa promocję. Do każdej tony węgla dodajemy worek węgla rozpałkowego gratis. Drewno jest suche i równo pocięte.

Aby skorzystać z promocji należy tylko… (kliknij czytaj  dalej)

czytaj dalej “Promocja na składzie opału!” »

W naszym składzie wykopaliście:

 tona wegla cena opal sklad wegla gora 56-200  sprzedaż węgla t poznań 

Sprzedaż węgla – Nowy sezon!

Nowy sezon węglowy rozpoczęty!

zdjecie grey Sprzedaż węgla   Nowy sezon!Uprzejmie informujemy, że z dniem 01.09.2012 r. w naszym składzie opału przy ul. Łebskiej 14 w Poznaniu rozpoczęliśmy nowy sezon! Wszystkich chętnych na zakupy węgla zapraszamy jak zwykle od godz. 9:00 do 17:00.

Dostawy węgla do domu realizujemy po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym. Bardzo prosimy o składanie zamówień z z 2-3 dniowym wyprzedzeniem. Świeża dostawa wartościowego węgla z polskiej kopalni czeka na Państwa na placu.

Z przyjemnością informujemy, iż mimo podwyżek cen węgla w kopalniach, po długich negocjacjach, udało nam się utrzymać ceny z zeszłego sezonu. Ze swej strony możemy zapewnić Państwa, że do 15.09.2012 nie ulegną zmianie.

O wszystkich zmianach cen będziemy informować na bieżąco. W tym sezonie w cenniku doszły dwie nowe propozycje nowego asortymentu: miał energetyczny oraz mieszanka energetyczna. Zapraszamy do zakupów!

W naszym składzie wykopaliście:

 strój galowy górnika opis  pellet z wegla brunatnego  tani wegiel lodzkie  węgiel gdańsk cena  tani opal gdansk  ile kosztuje tona wegla pazdziernik 2012  wegiel brunatny cena łódz  węgiel kamienny występowanie  węgiel brunatny Łódz  cena węgla gdańsk  ceny koksu do co w wielkopolsce  węgiel łódź  węgiel brunatny sprzedaż łódzkie  po ile jest wegiel brunatny  ile kosztuje wegiel brunatny tona  tani opał łódzkie  sklady wegla brunatnego wielkopolska  węgiel gdańsk ceny  węgiel kamienny lodz  tani opał wielkopolska  tani opał gdańsk  tani opal wielkopolska  tani opał 2012 poznań i okolice  zakup koksu łódź  ceny wegla gdansk  cena ekogroszku lodzkie  tona wegla lodz 2012  wegiel brunatny ile kosztuje 1 tona  nowy skład wegla  węgiel brunatny łódź cena  tona węgla na składach  węgiel brunatny cena 2012 lodz  lodz najtanszy wegiel  tani opał ceny  tani węgiel łódź  tani opał 2012 łódzkie  najtańszy węgiel w łodzi  tanie opal gdansk  ile kosztuje tona wegla na skladzie  węgiel cena łódź 2012  łódz składy wegla  najtanszy wegiel lodz  opis górnika w odświętnym stroju  węgiel brunatny lodz  jak wygląda czapka górnika  palenie koks czy wegiel  wegiel brunatny lodz z dowozem sklad  koks ceny 2012 łódź  ile się pali w piecu miesięcznie  ile kosztuje worek wegla lodz 2013 

Miał IIA – Miał Energetyczny

zdjecie grey Miał IIA   Miał Energetyczny

Miał w klasie IIA (MIIA) – Miał Energetyczy

Oferowany w naszym składzie węglowym miał energetyczny jest odpowiednikiem miału węglowego w klasie IIA. Podstawowym składem miału energetycznego jest wysokokaloryczny muł węglowy, pozostały w procesie uszlachetniania węgla kamiennego w polskich kopalniach. Powstały w ten sposób miał zaspokaja zapotrzebowanie na niskobudżetowe paliwo miałowe.
Czytaj dalej

W naszym składzie wykopaliście:

 flot węglowy cena  rodzaje miału węglowego  miał energetyczny parametry  miał węglowy parametry  miaB weglowy mIIa  miał iia  klasy miału węglowego  wartosc opalowa mialu weglowego  wartosc opalowa mulu  wartość energetyczna miału węglowego  palenie mułem  flot opał  opał miał węglowy  rodzaje opalu oraz ich wartosc kaloryczna muloflot  flot opałowy cena  muł węglowy sprzedaż  energetyczny muł węglowy  rodzaje mialu  flot kaloryczność  muł węglowy właściwości  muł do mieszanki energetycznej  sprzedaż pyłu węglowego  cena węgla miału  parametry miału węglowego  palenie mułem węglowym  ceny mulu  mial energetyczny  opał flot właściwości  opal na zime skład opalu oraz ich wartościmuloflot  mieszanka węgla kamiennego  mieszanka węgla kamiennego klasy  mul weglowy  palenie mial weglowy  kamiennego - miał  muł węglowy cena  muł opałowy cena  kalorycznosc miału węglowego IIA  rodzaje węgla flot  opał max poznan  flot miał  rodzaje miału opałowego  Prawidłowa kaloryczność węgla  rodzaje mialu weglowego  opal na zime flot czy mul czy wegiel co lepsze  mieszanka energetyczna  granulowanie miału węglowego  koszt mialu weglowego  wartość opałowa flotu  miał węglowy granulacja  charakterystyka miału opałowego 

Akcyza zatrzymała sprzedaż węgla

zdjecie grey Akcyza zatrzymała sprzedaż węgla

Akcyza Paraliżuje Składy Węglowe

Tuż przed końcem roku rząd zafundował nam nową ustawę dotyczącą handlu węglem i akcyzy. Efektem było to, że nowa ustawa o podatku akcyzowym od węgla i koksu praktycznie wstrzymała handel paliwami stałymi. W około 10 tys. Składów opałowych spadła sprzedaż nawet do 10%, co daje szacunkową wartość na kwotę 75 mln złotych. We wszystkich składach handel węglem kamiennym, węglem brunatnym, koksem, właściwie wstrzymano. Przedsiębiorcy tej branży mają wiele pytań odnośnie akcyzy, a powtarzające się pytania są następujące: jakie dokumenty powinni mieć, jaki jest wzór dokumentu dostawy oraz kto jest zwolniony z akcyzy? Problem pojawił się w interpretacji świeżych przepisów, które weszły w życie tuż przed końcem roku. Akcyzę muszą rozliczać sami sprzedawcy i to oni winni sprawdzać, kto jest z tej akcyzy zwolniony, a kto nie.

Skład Opału

w Poznaniu przy ul. Łebskiej zebrał najczęściej poszukiwane dokumenty przez inne Składy Węglowe

czytaj dalej “Akcyza zatrzymała sprzedaż węgla” »

W naszym składzie wykopaliście:

 akc-ww instrukcja  akc-ww jak wypełnić  zestawienie dokumentów dostawy wyrobów węglowych  jak wypełnić dokument dostawy wyrobow węglowych  zestawienie sprzedaży węgla  zestawienie dokumentów dostawy wegla  zestawienie dokumentów dostawy wyrobów węglowych wzór  zestawienie dowodów dostawy wyrobów węglowych  dokument dostawy wyrobów węglowych doc  akc-ww druk  zestawienie dokumentów dostawy wzor  zestawienie dokumentów dostawy  akc-ww instrukcja wypełnienia  zestawienie wystawionych dokumentów dostawy wyrobów węglowych  zestawienie dowodów dostawy węgla  jak wypełnić akc ww  WZÓR WYPEŁNIENIA AKC-WW  cv wzr do wypenienia  zestawienie sprzedaży wyrobów węglowych  akc-ww interaktywny  akc-ww aktywny druk  jak wypełnic druk akc-ww  wzór zestawienia sprzedaży węgla  akc-ww wzór wypełnienia  zestawienie miesięczne sprzedaży węgla  przykład wypełnienia AKC-WW  dokument dostawy wyrobów węglowych jak wypełnić  dokument dostawy wyrobów węglowych word  jak wypełnić dowód dostawy węgla  akc-ww przykład  zestawienie dowodów dostawy wyrobów węglowych wzór  cv do wypenienia  INSTRUKCJA WYPEŁNIENIA AKC-WW  wzór zestawienia dokumentów dostawy  zestawienie wystawionych dokumentów dostawy wyrobów węglowych druk  miesięczne zestawienie dokumentów dostawy  deklaracja akcyzowa wegiel  zestawienie dowodów dostawy  faktura wegiel  zestawienie sprzedaży węgla do urzędu celnego  jak wypelnić akc-ww  miesięczne zestawienie wystawionych dokumentów dostawy wzór  zestawienie sprzedaży węgla wzór  kupno wegla  nowe przepisy węgiel  objaśnienia akc-ww  przykład wypełnienia deklaracji AKC-WW  zestawienie wyrobów weglowych  akcyza na węgiel zestawienie  miesięczne zestawienie sprzedaży węgla 

Kotły na paliwo stałe i biomasy

zdjecie grey Kotły na paliwo stałe i biomasyWśród kotłów na paliwo stałe możemy znaleźć całą gamę różniących się pomiędzy sobą piecy pod względem nie tylko wielkościowym ale i technologicznym. Nie możemy kupić przecież kotła do spalania węgla i palić w nim drewna ponieważ palenie to, będzie miało bardzo niską wydajność a my i nasi domownicy nie nadążymy wrzucać drewna gdyż w typowym piecu na węgiel bardzo szybko się on spali.

Jeśli chcemy palić w piecu zamiast węgla pelety, czyli granulowane odpady drzewne wytwarzane z biomasy to musimy nabyć kocioł, który stanie na wysokości zadania i sprawdzi się w paleniu właśnie pelet. czytaj dalej “Kotły na paliwo stałe i biomasy” »

W naszym składzie wykopaliście:

 akcyza na paliwo  skladywegla pl cennik  skladywegla pl ceny  co lepsze koks czy wegiel  Wgiel Drzewny  co otrzymujemy z węgla  kalkulator spalania węgla  jaka akcyza na węgiel  www skladywegla pl ceny  co lepsze wegiel czy koks  skladywegla pl cena  akcyza na opal  palet do palenia  pellet legnica  węgiel drzewny akcyza  WEGIEL DRZEWNY A AKCYZA  pelet do palenia  palenie węglem drzewnym  palę węglem brunatnym  akcyza na węgiel drzewny  kupić paliwo stałe  czym palić najtaniej  cena peletu 2012  ekonomiczne palenie w piecu co  czym palić zamiast węgla  akcyza węgiel drzewny  akcyza na węgiel a vat  pelet akcyza  pellet akcyza  pelety  pelet zamiast węgla  liczenie akcyzy na węgiel  pallets opał  palenie palenie  pellet cena 2012  czym najtaniej palić w piecu  kotły na węgiel  czym najtaniej palić  pellet a akcyza  kalkulator spalania ekogroszku  wegiel drzewny do palenia w piecu  węgiel drzewny legnica  gdzie kupić najtaniej węgiel  jak naliczyć akcyzę  jak naliczać akcyzę  jak naliczyć akcyzę za węgiel  jak dlugo palic w centralnym\  kalkulator spalania opału  palenie węglem brunatnym w piecu  palenie koksem w piecu miałowym 

Miał Węglowy z groszkiem

zdjecie grey Miał Węglowy z groszkiem

Miał węgla kamiennego „z groszkiem”

Miał węglowy „z groszkiem”o wymiarach do 32mm i wartości opałowej 25 MJ/t to idealne połączenie jakości i ceny.

Zawartość miału węglowego gwarantuje powolne spalanie wkładu w piecu a dzięki dodatkowi groszku węgla kamiennego podnoszona jest kaloryczność jaką ma miał oraz jakość palenia. Taki mix (miał + groszek węglowy) pozwala utrzymać temperaturę na zadowalającym poziomie przy jednoczesnej redukcji kosztów.

Podobnie jak w przypadku miału „zwykłego” przy zastosowaniu kotła na miał z podajnikiem ślimakowym lub tłokowym palenie w piecu staje się prawie bezobsługowe.

 Miał węglowy – charakterystyka

Skład węgla w Poznaniu posiada na sprzedaż miał węglowy z groszkiem charakteryzujący się niską spiekalnością, odpowiednią wilgotnością, brakiem zanieczyszczeń mechanicznych oraz niską zawartością siarki.

 Miał „z groszkiem” – ceny

Cena węgla na dzień 2012-10-15 to 650 zł / tonę.

Sprawdź Ceny miału z groszkiem aby mieć pewność czy ta cena jest aktualna! Aktualne ceny na miał – http://wegiel.edu.pl/wegiel-cennik/

W naszym składzie wykopaliście:

 wegiel niskokaloryczny  miał wysokokaloryczny  dobry miał  ceny mialu  poznań ceny miału  mial wysokokaloryczny  ile kosztuje miał węglowy  węgiel miał  ceny mialu wegla  wegiel groszek poznan  miał węglowy charakterystyka  jak palić miałem w zwykłym piecu  mieszanie miału z ekogroszkiem  cena węgla kamiennego  węgiel kamienny groszek  spalanie miału węglowego  aktualna cena miału  poznań miał cena  mieszanie miału z węglem  kalorycznosc mial  palenie groszkiem  zakup miału węglowego bez akcyzy  cena miał węglowy  mial weglowy wysokokaloryczny  węgiel wysokokaloryczny opinie  mial wysoko kaloryczny  miał węgla kamiennego  dobre ceny na miał  ceny miału węglowego w poznańiiu i okolicy  skont się bierze mial węglowy  dobry mial  miał kamienny z groszkiem poznan  mial brunatny opinie  miał wysokokaloryczny cena  miał węglowy cena warszawa  CZY MOŻNA PALIĆ EKOGROSZKIEM W ZWYKŁYM PIECU  miału i węgla  dobry miał węglowy  kamienny miał z groszkiem palił  charakterystyka miału węglowego  sprzedaż miał węglowy poznań  wegiel wysokokaloryczna  ceny mialui groszku na skladach  zakup miału  węgiel kamienny wysokokaloryczny  aktualne ceny miału  www skladywegla opinie  www dobrymiał pl  \sprzedaz wegla mialu tych  wegiel wysokokaloryczny cena 

„Barbórka” – Polska tradycja

zdjecie grey Barbórka   Polska tradycja4 grudnia była „Barbórka”.

Skład opału Poznań postanowił uczcić święto górników symbolicznym gratisowym workiem węgla dla pierwszego klienta w tym dniu. To polskie święto przeszło do tradycji i obchodzone jest co roku w dniu św. Barbary, która jest patronką górników.

Na przestrzeni lat święto to obchodzone było w Polsce bardziej i mniej hucznie. Zwykle święto ?Barbórki? rozpoczyna się wczesną poranną mszą w kościele, obok figurki św. Barbary, a następnie orkiestra górnicza maszeruje grając hymn górniczy przez osiedla górnicze. Górnicy są w tym dniu odświętnie ubrani w swoje mundury galowe. Popołudniu, w tym dniu zwykle odbywają się liczne imprezy, bale, biesiady piwne z udziałem górników oraz ich rodzin.

czytaj dalej “„Barbórka” – Polska tradycja” »

W naszym składzie wykopaliście:

 czapka górnika  jak zrobić czapkę górnika  węgiel akcyza  barbrka 2011  jak zrobic czapke górniczą  galowa czapka górnika  czapka górnika jak zrobić  czapka górnicza szablon  czapka górnicza wzór  czapka górnicza jak zrobić  odświętny strój górnika  opis odświętnego stroju górnika  szablon czapki górnika  grnicza czapka  galowa czapka gornicza  ceny wegla wielkopolska  jak zrobic czapka gornicza  czapka górnicza  skup węgla poznań  węgiel wielkopolska  św barbara patronka górników  czapka galowa górnika  strój galowy górnika  czapka gurnika do zrobienia  wzór czapki górnika  strój górnika  wzór czapki górniczej  jak zrobic czapke górnika z papieru  górnik strój galowy  górnik w stroju galowym  sprzedaż węgla poznań górnicza  rzezby z wegla  ceny opału wielkopolska  cena węgla wielkopolska  opał wielkopolska  odświętna czapka górnika  cena węgla radom  czapka górnika cena  jak zrobic czapka górnika  wzor na czapke gornicza  ile kosztuje wegiel w polsce barburka  jak wykonac czapkę górniczą  ceny opalu wielkopolska  szablon czapki górniczej  swieta barbara patronka gornikow  jak zrobić górniczą czapkę  sprzedaz wegla cena poznan  czapka górnika opis  górnik czapka galowy  skład opału wielkopolska