Węgiel Poznań | Węgiel

Archiwum dla: ‘Węgiel Poznań’

Węgiel pod choinkę!

My i Szlachetna Paczka

Wegiel_choinkaNiedługo rusza XIV edycja „Szlachetnej Paczki”. Szlachetna paczka pomaga ludziom w potrzebie, którzy w swoim życiu stanęli na rozdrożu i nie starcza im na wszystkie potrzeby. Pomóc może każdy. Czas świąt Bożego Narodzenia to czas, kiedy każdy chciałby poczuć magię świąt, zarówno dorośli jak i dzieci. Potrzebującym osobom radość sprawiają wszystkie prezenty, począwszy od podstawowych artykułów żywnościowych takich jak mąka, sól czy cukier, a skończywszy na bardziej zaawansowanych przedmiotach gospodarstwa domowego – lodówce czy pralce. czytaj dalej “Węgiel pod choinkę!” »

W naszym składzie wykopaliście:

 Szlachetna Paczka 2011  wegiel gdansk  kotly co piece i opal  poznan i okolice wegiel  Szlachetna paczka 2014 poznan 

Węgiel w sorcie Orzech Płukany

Węgiel Kamienny Orzech Płukany

OrzechWęgiel kamienny orzech  o wymiarach 40 -80 mm i kaloryczności 28 MJ/kg jest bardzo wydajnym paliwem. Z uwagi na to, że można go z powodzeniem wykorzystać w piecach uniwersalnych oraz w piecach kaflowych cieszy się największą popularnością wśród paliw kopalnianych. czytaj dalej “Węgiel w sorcie Orzech Płukany” »

W naszym składzie wykopaliście:

 nisko kaloryczny opal  kociol webberman opalanie weglem  miał węglowy właściwości  Rysunki malowane tuszem  wegiel czy mul  wengel bo malowania 

Kiedy węgiel jest najtańszy?

Kiedy kupować węgiel?

 

CiezarowkaKiedy kupować węgiel kamienny? Pierwsza odpowiedź jaka przychodzi do głowy jest taka, że wtedy kiedy jest zimno. Otóż nic bardziej mylnego. Węgiel kamienny to ciągle najpopularniejsze paliwo opałowe w Polsce. Polska węglem stoi i basta! Węgiel posiada relatywnie niską cenę i łatwo go przechować. Mimo niskiej ceny w porównaniu z innymi paliwami, ogrzewanie węglem stanowi jednak dużą część wydatków przeciętnego gospodarstwa domowego. Dlatego jeśli chcemy zaoszczędzić jeszcze więcej na opale, powinniśmy wybrać odpowiedni moment do tego aby dokonać zakupu opału. Latem, w miesiącach wakacyjnych węgiel jest zwykle tańszy. czytaj dalej “Kiedy węgiel jest najtańszy?” »

W naszym składzie wykopaliście:

 kiedy kupować węgiel  kiedy węgiel jest najtańszy  ceny wegla kiedy kupowac  zakaz spalania węgla  węgiel drzewny cena w polsce  sprzedam węgiel gdańsk cena za tonę  kupować węgiel z drewna  kupię węgiel w dużych tych dzieł  kupię drzewny węgiel w polsce  kociol opalany węglem wpływ na środowisko  kiedy jest najtanszy wegiel  цшуду яфдуе 

Promocja na składzie opału!

Drewno rozpałkowe gratis!

worek_weglaMożna śmiało chyba powiedzieć, że sezon węglowy już się rozpoczął. Temperatury spadły poniżej zera w nocy, a i w dzień nie jest szczególnie ciepło.

W zasadzie palić w piecu trzeba już całą dobę.

Z okazji rozpoczęcia sezonu grzewczego przygotowaliśmy dla Państwa promocję. Do każdej tony węgla dodajemy worek węgla rozpałkowego gratis. Drewno jest suche i równo pocięte.

Aby skorzystać z promocji należy tylko… (kliknij czytaj  dalej)

czytaj dalej “Promocja na składzie opału!” »

W naszym składzie wykopaliście:

 drewno rozpalkowe poznan  tona wegla cena opal sklad wegla gora 56-200  drewno rozpalkowe  sprzedaż węgla t poznań 

Sprzedaż węgla – Nowy sezon!

Nowy sezon węglowy rozpoczęty!

Uprzejmie informujemy, że z dniem 01.09.2012 r. w naszym składzie opału przy ul. Łebskiej 14 w Poznaniu rozpoczęliśmy nowy sezon! Wszystkich chętnych na zakupy węgla zapraszamy jak zwykle od godz. 9:00 do 17:00.

Dostawy węgla do domu realizujemy po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym. Bardzo prosimy o składanie zamówień z z 2-3 dniowym wyprzedzeniem. Świeża dostawa wartościowego węgla z polskiej kopalni czeka na Państwa na placu.

Z przyjemnością informujemy, iż mimo podwyżek cen węgla w kopalniach, po długich negocjacjach, udało nam się utrzymać ceny z zeszłego sezonu. Ze swej strony możemy zapewnić Państwa, że do 15.09.2012 nie ulegną zmianie.

O wszystkich zmianach cen będziemy informować na bieżąco. W tym sezonie w cenniku doszły dwie nowe propozycje nowego asortymentu: miał energetyczny oraz mieszanka energetyczna. Zapraszamy do zakupów!

W naszym składzie wykopaliście:

 CEn Gdask  strój galowy górnika opis  węgiel gdańsk cena  pellet z wegla brunatnego  tani wegiel lodzkie  ceny wegla gdansk  sklad wegla gdansk  tani opal gdansk  jak wygląda czapka górnika  ile kosztuje tona wegla pazdziernik 2012  węgiel łódź  węgiel kamienny występowanie  węgiel brunatny Łódz  wegiel brunatny cena łódz  ceny koksu do co w wielkopolsce  ceny wegla lodz  cena węgla gdańsk  najtanszy wegiel w lodzi  tani opał gdańsk  węgiel brunatny sprzedaż łódzkie  sklady wegla gdansk  wegiel lodz ceny  węgiel gdańsk ceny  tani opał łódzkie  sklady wegla brunatnego wielkopolska  tani opał 2012 poznań i okolice  ile kosztuje wegiel brunatny tona  węgiel kamienny lodz  po ile jest wegiel brunatny  tani opal wielkopolska  tani opał wielkopolska  cena ekogroszku lodzkie  tona wegla lodz 2012  zakup koksu łódź  węgiel brunatny lodz  ile się pali w piecu miesięcznie  węgiel cena gdańsk  tona węgla na składach  tani węgiel łódź  węgiel brunatny cena 2012 lodz  po ile węgiel na składach  najtańszy węgiel w łodzi  ile kosztuje tona węgla w lodzi  ile kosztuje tona wegla w gdansku  tanie opal gdansk  lodz najtanszy wegiel  węgiel cena łódź 2012  ile kosztuje tona wegla na skladzie  najtanszy wegiel lodz  węgiel brunatny łódź cena 

Miał Energetyczny 0-8

Miał – Miał Energetyczy

Oferowany w naszym składzie węglowym miał energetyczny jest odpowiednikiem miału węglowego. Powstaje on z odsiewki niesortu, ale jest pełnowartościowym węglem kamiennym. Powstały w ten sposób miał zaspokaja zapotrzebowanie na niskobudżetowe paliwo miałowe.
Czytaj dalej

W naszym składzie wykopaliście:

 flot węglowy cena  rodzaje miału węglowego  miał węglowy parametry  miał energetyczny parametry  miaB weglowy mIIa  miał iia  wegiel energetyczny  klasy miału węglowego  rodzaje opalu oraz ich wartosc kaloryczna muloflot  wartosc opalowa mialu weglowego  flot opał  wartość energetyczna miału węglowego  rodzaje mialu  wartosc opalowa mulu  palenie mułem  opał miał węglowy  muł węglowy właściwości  palenie mułem węglowym  mial energetyczny  flot opałowy cena  sprzedaż pyłu węglowego  opał flot właściwości  muł do mieszanki energetycznej  opal na zime skład opalu oraz ich wartościmuloflot  parametry miału węglowego  muł węglowy sprzedaż  flot kaloryczność  energetyczny muł węglowy  mieszanka węgla kamiennego klasy  mieszanka węgla kamiennego  ceny mulu  cena węgla miału  jaką kaloryczność ma flot  rodzaje mialu weglowego  charakterystyka miału opałowego  rodzaje miału opałowego  flot miał  wartość opałowa flotu  rodzaje węgla flot  kalkulator zuzycia ekogroszek  palenie mial weglowy  kalorycznosc miału węglowego IIA  mieszanka energetyczna cena  właściwości miału węglowego  wykorzystanie mulow waglowych  opał max poznan  cena węgla kamiennego dla energetyki  parametry miału  opal na zime flot czy mul czy wegiel co lepsze  Prawidłowa kaloryczność węgla 

Akcyza zatrzymała sprzedaż węgla

Akcyza Paraliżuje Składy Węglowe

Tuż przed końcem roku rząd zafundował nam nową ustawę dotyczącą handlu węglem i akcyzy. Efektem było to, że nowa ustawa o podatku akcyzowym od węgla i koksu praktycznie wstrzymała handel paliwami stałymi. W około 10 tys. Składów opałowych spadła sprzedaż nawet do 10%, co daje szacunkową wartość na kwotę 75 mln złotych. We wszystkich składach handel węglem kamiennym, węglem brunatnym, koksem, właściwie wstrzymano. Przedsiębiorcy tej branży mają wiele pytań odnośnie akcyzy, a powtarzające się pytania są następujące: jakie dokumenty powinni mieć, jaki jest wzór dokumentu dostawy oraz kto jest zwolniony z akcyzy? Problem pojawił się w interpretacji świeżych przepisów, które weszły w życie tuż przed końcem roku. Akcyzę muszą rozliczać sami sprzedawcy i to oni winni sprawdzać, kto jest z tej akcyzy zwolniony, a kto nie.

Skład Opału

w Poznaniu przy ul. Łebskiej zebrał najczęściej poszukiwane dokumenty przez inne Składy Węglowe

czytaj dalej “Akcyza zatrzymała sprzedaż węgla” »

W naszym składzie wykopaliście:

 akc-ww instrukcja  akc-ww jak wypełnić  zestawienie dokumentów dostawy wyrobów węglowych  jak wypełnić dokument dostawy wyrobow węglowych  zestawienie sprzedaży węgla  zestawienie dokumentów dostawy wegla  zestawienie dokumentów dostawy wyrobów węglowych wzór  zestawienie dowodów dostawy wyrobów węglowych  dokument dostawy wyrobów węglowych doc  akc-ww druk  zestawienie dokumentów dostawy wzor  zestawienie dokumentów dostawy  akc-ww instrukcja wypełnienia  cv wzr do wypenienia  zestawienie wystawionych dokumentów dostawy wyrobów węglowych  zestawienie dowodów dostawy węgla  jak wypełnić akc ww  WZÓR WYPEŁNIENIA AKC-WW  zestawienie sprzedaży wyrobów węglowych  cv do wypenienia  akc-ww interaktywny  akc-ww aktywny druk  jak wypełnic druk akc-ww  wzór zestawienia sprzedaży węgla  akc-ww wzór wypełnienia  zestawienie miesięczne sprzedaży węgla  przykład wypełnienia AKC-WW  dokument dostawy wyrobów węglowych jak wypełnić  dokument dostawy wyrobów węglowych word  jak wypełnić dowód dostawy węgla  akc-ww przykład  zestawienie dowodów dostawy wyrobów węglowych wzór  INSTRUKCJA WYPEŁNIENIA AKC-WW  wzór zestawienia dokumentów dostawy  zestawienie wystawionych dokumentów dostawy wyrobów węglowych druk  miesięczne zestawienie dokumentów dostawy  deklaracja akcyzowa wegiel  zestawienie dowodów dostawy  faktura wegiel  zestawienie sprzedaży węgla do urzędu celnego  jak wypelnić akc-ww  miesięczne zestawienie wystawionych dokumentów dostawy wzór  zestawienie sprzedaży węgla wzór  kupno wegla  nowe przepisy węgiel  objaśnienia akc-ww  przykład wypełnienia deklaracji AKC-WW  zestawienie wyrobów weglowych  akcyza na węgiel zestawienie  miesięczne zestawienie sprzedaży węgla 

Kotły na paliwo stałe i biomasy

Wśród kotłów na paliwo stałe możemy znaleźć całą gamę różniących się pomiędzy sobą piecy pod względem nie tylko wielkościowym ale i technologicznym. Nie możemy kupić przecież kotła do spalania węgla i palić w nim drewna ponieważ palenie to, będzie miało bardzo niską wydajność a my i nasi domownicy nie nadążymy wrzucać drewna gdyż w typowym piecu na węgiel bardzo szybko się on spali.

Jeśli chcemy palić w piecu zamiast węgla pelety, czyli granulowane odpady drzewne wytwarzane z biomasy to musimy nabyć kocioł, który stanie na wysokości zadania i sprawdzi się w paleniu właśnie pelet. czytaj dalej “Kotły na paliwo stałe i biomasy” »

W naszym składzie wykopaliście:

 akcyza na paliwo  skladywegla pl cennik  skladywegla pl ceny  co lepsze koks czy wegiel  Wgiel Drzewny  co otrzymujemy z węgla  kalkulator spalania węgla  jaka akcyza na węgiel  www skladywegla pl ceny  co lepsze wegiel czy koks  skladywegla pl cena  palet do palenia  akcyza na opal  pellet legnica  węgiel drzewny akcyza  WEGIEL DRZEWNY A AKCYZA  pelet do palenia  palenie węglem drzewnym  kupić paliwo stałe  akcyza na węgiel drzewny  palę węglem brunatnym  czym palić najtaniej  cena peletu 2012  ekonomiczne palenie w piecu co  akcyza na węgiel a vat  akcyza węgiel drzewny  pelet akcyza  kalkulator spalania ekogroszku  czym palić zamiast węgla  pellet cena 2012  pallets opał  czym najtaniej palić w piecu  pellet akcyza  palenie palenie  liczenie akcyzy na węgiel  pelet zamiast węgla  pelety  gdzie kupić najtaniej węgiel  węgiel drzewny legnica  jak naliczać akcyzę  kotły na węgiel  wegiel drzewny do palenia w piecu  jak naliczyć akcyzę za węgiel  palenie pestkami w piecu  czym najtaniej palić  jak naliczyć akcyzę  pellet a akcyza  kalkulator spalania opału  palenie koksem w piecu miałowym  Biomasa na opał do CO