Węgiel Kamienny | Węgiel

Oznaczony jako: ‘Węgiel Kamienny’

Sprzedaż węgla – Nowy sezon!

Nowy sezon węglowy rozpoczęty!

zdjecie grey Sprzedaż węgla   Nowy sezon!Uprzejmie informujemy, że z dniem 01.09.2012 r. w naszym składzie opału przy ul. Łebskiej 14 w Poznaniu rozpoczęliśmy nowy sezon! Wszystkich chętnych na zakupy węgla zapraszamy jak zwykle od godz. 9:00 do 17:00.

Dostawy węgla do domu realizujemy po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym. Bardzo prosimy o składanie zamówień z z 2-3 dniowym wyprzedzeniem. Świeża dostawa wartościowego węgla z polskiej kopalni czeka na Państwa na placu.

Z przyjemnością informujemy, iż mimo podwyżek cen węgla w kopalniach, po długich negocjacjach, udało nam się utrzymać ceny z zeszłego sezonu. Ze swej strony możemy zapewnić Państwa, że do 15.09.2012 nie ulegną zmianie.

O wszystkich zmianach cen będziemy informować na bieżąco. W tym sezonie w cenniku doszły dwie nowe propozycje nowego asortymentu: miał energetyczny oraz mieszanka energetyczna. Zapraszamy do zakupów!

W naszym składzie wykopaliście:

 CEn Gdask  strój galowy górnika opis  pellet z wegla brunatnego  tani wegiel lodzkie  węgiel gdańsk cena  tani opal gdansk  jak wygląda czapka górnika  ile kosztuje tona wegla pazdziernik 2012  węgiel brunatny Łódz  węgiel łódź  cena węgla gdańsk  wegiel brunatny cena łódz  ceny wegla lodz  węgiel kamienny występowanie  ceny koksu do co w wielkopolsce  ceny wegla gdansk  tona wegla lodz 2012  węgiel kamienny lodz  węgiel brunatny lodz  węgiel gdańsk ceny  węgiel brunatny sprzedaż łódzkie  ile kosztuje wegiel brunatny tona  po ile jest wegiel brunatny  tani opał łódzkie  sklady wegla brunatnego wielkopolska  sklad wegla gdansk  tani opał 2012 poznań i okolice  zakup koksu łódź  cena ekogroszku lodzkie  tani opał wielkopolska  tani opal wielkopolska  tani opał gdańsk  skladywegla pl opinia  sklady wegla gdansk  wegiel brunatny ile kosztuje 1 tona  wegiel brunatny ile kosztuje  węgiel brunatny gdańsk  koks ceny 2012 łódź  skladywegla pl-opinie  wegiel brunatny lodz z dowozem sklad  ile się pali w piecu miesięcznie  składy węgla wielkopolska ceny  skład wegiel brunatny cena gdansk  sklep z weglem ceny wegla  ile kosztuje wegiel kamienny w gdansku  ile kosztuje wegiel koks w 2012  ile kosztuje wegiel w 2013  ile kosztuje wegiel w lodzi  węgiel brunatny sprzedaż wielkopolska  ile kosztuje worek wegla lodz 2013 

Akcyza na węgiel

zdjecie grey Akcyza na węgielOd 2 stycznia 2012r. Handel węglem i koksem będzie obłożony akcyzą, jeżeli wyroby te są przeznaczone ściśle do celów opałowych. Okres do 1 stycznia 2012 był to czas przejściowy, wynegocjowany przez Polskę w Traktacie Akcesyjnym i w tymże okresie nie obowiązywała akcyza na węgiel oraz koks.

Parlament przed wyborami zdążył jednak uchwalić przepisy dotyczące opodatkowania węgla. Przepisy te zawierały szereg możliwości zwolnień od akcyzy na węgiel i koks. Najważniejsze zwolnienie, to zwolnienie opału zużywanego przez gospodarstwa domowe, szkoły, przedszkola, żłobki, szpitale oraz przez rolników. Na naszej stronie www.wegiel.edu.pl postaramy się wyjaśnić o co tu chodzi…

Węgiel

czytaj dalej “Akcyza na węgiel” »

W naszym składzie wykopaliście:

 jak wypełnić akc-ww  dokument dostawy węgla  wzór dokumentu dostawy węgla  akcyza na wegiel druki  akc ww jak wypełnić  akc-r węgiel  dokument dostawy węgla wzór  dowód dostawy wegla  jak wypełnić deklarację akc-ww  akcyza na wgiel  deklaracja akcyzowa na węgiel  ewidencja sprzedaży węgla  ewidencja wyrobow weglowych  ewidencja wyrobów węglowych wzór  kto płaci akcyzę za węgiel  jak wyliczyć akcyzę na węgiel  deklaracja akc-ww jak wypełnic  ceny wegla 2012  akcyza na opał 2012  nowe zasady sprzedaży węgla  akc-ww instrukcja wypełniania  zwolnienie z akcyzy na węgiel wzór  akcyza na opał  dokument dostawy wyrobow weglowych  urząd celny akcyza na węgiel  akcyza węgiel druki  akcyza na węgiel dokumenty  akcyza węgiel  akcyza na węgiel deklaracja  akcyza na węgiel ustawa  druk dostawy węgla  jak liczyć akcyzę na węgiel  jak obliczyć podatek akcyzowy od węgla  wzór ewidencji wyrobów węglowych  druki akcyzowe na wegiel  oświadczenie o zwolnieniu z akcyzy  dowód dostawy węgla wzór  węgiel akcyza 2012  ewidencja wyrobow węglowych zwolnionych od akcyzy  deklaracja akcyza na węgiel  akc ww instrukcja  ewidencja wyrobów węglowych zwolnionych od akcyzy wzór  instrukcja wypełniania akc-ww  dokument dostawy wyrobów węglowych wzór  zasady sprzedaży węgla  zestawienie wystawionych dokumentów dostawy wyrobów węglowych wzór  ewidencja węgla  akc-r 2012  akc-ww  wzór dowodu dostawy wegla 

Od węgla do diamentu

zdjecie grey Od węgla do diamentuDiamenty to kryształki czystego węgla. Choć patrząc na węgiel kamienny lub węgiel brunatny trudno w to uwierzyć, to diament jest właśnie minerałem, który powstał z węgla. Po raz pierwszy udowodnił to Antoine Lavoisier, który spalił diament pod szklanym kloszem używając do tego promieni słonecznych skupionych soczewką. W ten oto „barbarzyński” sposób udowodnił, że diament to czysty węgiel.

czytaj dalej “Od węgla do diamentu” »

W naszym składzie wykopaliście:

 jak powstaje diament  jak powstają diamenty  diament  diament jak powstaje  jak powstał diament  z czego powstaje diament  jak powstają w ziemi djamętyt  jak powstał węgiel kamienny  z czego robi sie diamenty  z czego powstają diamenty  z czego sa diamenty  z czego jest diament  powstawanie diamentów  jak powstaje węgiel kamienny  diament powstawanie  powstanie diamentu  jak powstaje brylant  węgiel diament  jak powstały diamenty  diamenty jak powstają  powstawanie diamentu  co powstaje z węgla kamiennego  diament węgiel  z czego robi się diament  jak powstają diamenty?  ile lat ma węgiel  ile lat mają diamenty  jak tworzy się diament  jak powstaje diment  co powstaje z wegla  diament z wegla  czy diament się pali  diament powstaje z węgla  czysty węgiel  węgiel a diament  jak powstaje diamenty  diament w węglu  diament jak powstał  węgiel kamienny diamenty  powstanie diamentów  jak powstal diament  jak powstaje węgiel  kaloryczność diamentu  powstawanie wegla  diamenty powstawanie  diamenty powstanie  jak długo powstaje diament  z jakiego wegla powstaje diament  diament z czego powstaje  Z czego powstaje brylant 

Kotły na paliwo stałe i biomasy

zdjecie grey Kotły na paliwo stałe i biomasyWśród kotłów na paliwo stałe możemy znaleźć całą gamę różniących się pomiędzy sobą piecy pod względem nie tylko wielkościowym ale i technologicznym. Nie możemy kupić przecież kotła do spalania węgla i palić w nim drewna ponieważ palenie to, będzie miało bardzo niską wydajność a my i nasi domownicy nie nadążymy wrzucać drewna gdyż w typowym piecu na węgiel bardzo szybko się on spali.

Jeśli chcemy palić w piecu zamiast węgla pelety, czyli granulowane odpady drzewne wytwarzane z biomasy to musimy nabyć kocioł, który stanie na wysokości zadania i sprawdzi się w paleniu właśnie pelet. czytaj dalej “Kotły na paliwo stałe i biomasy” »

W naszym składzie wykopaliście:

 akcyza na paliwo  skladywegla pl cennik  skladywegla pl ceny  co lepsze koks czy wegiel  Wgiel Drzewny  co otrzymujemy z węgla  kalkulator spalania węgla  jaka akcyza na węgiel  www skladywegla pl ceny  co lepsze wegiel czy koks  skladywegla pl cena  palet do palenia  akcyza na opal  pellet legnica  węgiel drzewny akcyza  WEGIEL DRZEWNY A AKCYZA  pelet do palenia  palenie węglem drzewnym  kupić paliwo stałe  palę węglem brunatnym  akcyza na węgiel drzewny  czym palić najtaniej  cena peletu 2012  ekonomiczne palenie w piecu co  akcyza na węgiel a vat  pelet akcyza  akcyza węgiel drzewny  czym palić zamiast węgla  kalkulator spalania ekogroszku  pellet cena 2012  pellet akcyza  czym najtaniej palić w piecu  palenie palenie  pelety  liczenie akcyzy na węgiel  pelet zamiast węgla  pallets opał  kotły na węgiel  jak naliczać akcyzę  czym najtaniej palić  gdzie kupić najtaniej węgiel  jak naliczyć akcyzę  pellet a akcyza  węgiel drzewny legnica  jak naliczyć akcyzę za węgiel  wegiel drzewny do palenia w piecu  jak dlugo palic w centralnym\  pestki jako opał  Biomasa na opał do CO  palenie koksem w piecu miałowym 

„Barbórka” – Polska tradycja

zdjecie grey Barbórka   Polska tradycja4 grudnia była „Barbórka”.

Skład opału Poznań postanowił uczcić święto górników symbolicznym gratisowym workiem węgla dla pierwszego klienta w tym dniu. To polskie święto przeszło do tradycji i obchodzone jest co roku w dniu św. Barbary, która jest patronką górników.

Na przestrzeni lat święto to obchodzone było w Polsce bardziej i mniej hucznie. Zwykle święto ?Barbórki? rozpoczyna się wczesną poranną mszą w kościele, obok figurki św. Barbary, a następnie orkiestra górnicza maszeruje grając hymn górniczy przez osiedla górnicze. Górnicy są w tym dniu odświętnie ubrani w swoje mundury galowe. Popołudniu, w tym dniu zwykle odbywają się liczne imprezy, bale, biesiady piwne z udziałem górników oraz ich rodzin.

czytaj dalej “„Barbórka” – Polska tradycja” »

W naszym składzie wykopaliście:

 czapka górnika  jak zrobić czapkę górnika  barbrka 2011  węgiel akcyza  jak zrobic czapke górniczą  galowa czapka górnika  czapka górnika jak zrobić  czapka górnicza szablon  czapka górnicza wzór  czapka górnicza jak zrobić  odświętny strój górnika  grnicza czapka  opis odświętnego stroju górnika  szablon czapki górnika  jak zrobic czapke górnika z papieru  galowa czapka gornicza  ceny wegla wielkopolska  czapka górnicza  jak zrobic czapka gornicza  skup węgla poznań  węgiel wielkopolska  czapka galowa górnika  św barbara patronka górników  strój galowy górnika  wzór czapki górniczej  wzór czapki górnika  czapka gurnika do zrobienia  ceny opału wielkopolska  cena węgla wielkopolska  odświętna czapka górnika  górnik strój galowy  rzezby z wegla  strój górnika  opał wielkopolska  górnik w stroju galowym  szablon czapki górniczej  sprzedaż węgla poznań górnicza  górnik czapka galowy  sprzedaz wegla cena poznan  jak zrobic czapka górnika  swieta barbara patronka gornikow  czapka górnika cena  jak wykonac czapkę górniczą  czapka górnika opis  ile kosztuje wegiel w polsce barburka  wzor na czapke gornicza  ceny opalu wielkopolska  cena węgla radom  jak zrobić górniczą czapkę  wegiel w polsce 

Ogrzewanie domu – kilka praktycznych rad

 

zdjecie grey Ogrzewanie domu   kilka praktycznych radZastanawiając się nad formą ogrzewania domu musimy odpowiedzieć sobie na wiele pytań.

Jedno z tych pytań to jaki duży powinien być kocioł? Bez względu na to czym będziemy opalać mieszkanie, czy będzie to węgiel brunatny, węgiel kamienny, olej czy gaz nie warto kupować „na wszelki wypadek” większego kotła, niż to wynika bezpośrednio z obliczeń w projekcie. Czasem wyliczenia te są na granicy i skłaniamy się do zakupu tego większego. W zasadzie nic bardziej mylnego. Z reguły wielkość zapotrzebowania na ciepło jest obliczana dla warunków najbardziej niekorzystnych dla danej strefy klimatycznej. Takie warunki np. Od -15 stopni do -25 stopni występują tak naprawdę tylko przez kilka dni w roku, które przypadają na sezon grzewczy. Wtedy kocioł pracuje pełną parą, wykorzystując swoje wszystkie moce obliczeniowe. czytaj dalej “Ogrzewanie domu – kilka praktycznych rad” »

W naszym składzie wykopaliście:

 Dom nie do poznania  piece do cetranego ogrzewania nowa karczma  opalanie węglem brunatnym  ogrzewanie domu  węgiel brunatny opinie  opalanie weglem  ogrzewanie węglem a drzewem jak wyliczyć  palnik na wegiel  ogrzewanie węglem drzewnym  jak pali śię węgiel brunatny  jaki wegiel do centralnego  ogrzewanie domu węglem  najtańsze ogrzewanie  węgiel brunatny nawoz  piec na węgiel kamienny  czym palą ogrodnicy  palenie w piecu węglem drzewnym  opalanie weglem kamiennym  ogrzewanie domu koksem  najtańsze ogrzewanie domu  co robi sie z wegla kamiennego  palenie węglem w piecu  czy węglem brunatnym można ogrzewać dom  ogrzewanie węglem i gazem  jaki węgiel do domu brunatny  ogrzewanie w ogrodnictwie  palenie weglem brunatnym opinie  akcyza na węgiel w ogrodnictwie  ogrzewanie węglem w polsce  jak ogrzewać dom  piece do ogrzewania domu  czym palic weglem czy flotem  czym palić w piecu centralnym  czy można palić węglem brunatnym w piecu centralnym  ogrzewanie flotem  problemy z centralnym ogrzewaniem  jak sie pali weglem brunatnym  jaki wielki komin do pieca  ogrzewanie na na wegiel jak to sie robi  jak tanio ogrzać dom  w jakich piecach mozna palic węglem drzewnym  węgiel brunatny zastosowanie w piecu centralnym  w jakim piecu mozna palic weglem brunatnym  lepiej palić węglem czy drewnem  piec na węgiel drzewny  czym ekonomiczniej palić koks czy węgiel  dobry węgiel brunatny  kocioł na węgiel brunatny  węgiel brunatny a komin  ekonomiczne ogrzewanie domu 

Kotły miałowe i nie tylko

Kotły miałowe i nie tylko

zdjecie grey Kotły miałowe i nie tylkoKotły miałowe posiadają specjalną konstrukcję, która umożliwia spalanie miału węglowego. Za taki piec trzeba zapłacić w sklepie od 3-4 tys. Złotych. Posiadają one specjalne kanały, które doprowadzają powietrze w głąb palącego się paliwa stałego. Jest to niezwykle ważne, gdyż bez tych kanałów miał węglowy nie mógłby się palić. Sprawność kotła podnosi wentylator, który nawiewa powietrze do paleniska, wydłużając w ten sposób drogę spalin. Zatem błędem, który najczęściej popełniają osoby, chcące się zaopatrzyć w piec najbardziej uniwersalny, to kupowanie kotła typowo węglowego i palenie w nim miału.

czytaj dalej “Kotły miałowe i nie tylko” »

W naszym składzie wykopaliście:

 cena miału 2012  ceny miału 2012  tona miału cena 2012  cena ekogroszku 2012  ekogroszek cena 2012  akcyza miał  ekogroszek akcyza  jak palić flotem  rad pierwiastek  ceny ekogroszku 2012  flot do palenia  co mozna wyprodukowac z wegla  ile kosztuje tona flotu  węgiel kamienny cena 2012  flot weglowy  tona miału  ekogroszek poznan  piec miałowy  wegiel retortowy  ekogroszek a akcyza  ekogroszek ceny 2012  palenie flotem  akcyza na flot  cena flotu  czy w piecu miałowym można palić węglem  palenie ekogroszkiem w piecu miałowym  ile kosztuje tona eko groszku  jak palic flotem w piecu  TONA MIALU CENA  wegiel brunatny legnica  palenie flotem weglowym  proces spalanie w  czy w piecu mialowym mozna palic weglem  ekogroszek cena za tonę 2012  ile spalacie węgla  piece miałowe  cena mialu 2012  ceny mialu 2012  flotokoncentrat co to jest  ceny węgla kamiennego 2012  palenie w piecu flotem  cena flotu 2012  ceny flotu  eko groszek akcyza  palenie groszkiem w piecu miałowym  cena wegla groszek do podajnika  ceny miału 2012r  palenie węglem w miałowcu  akcyza na groszek  węgiel brunatny ceny listopad 2011 

Podwyżka węgla

Koszty ogrzewania rosną!

zdjecie grey Podwyżka węglaCzarne złoto z roku na rok jest coraz droższe. Węgiel, bo o nim mowa jest niektórym bardzo dobrze znany, ponieważ ci którzy mieszkają w domach jednorodzinnych i posiadają piece na węgiel dokonują zakupów w składzie opału Poznań. Obserwują te podwyżki z roku na rok, a w ostatnim czasie nawet z miesiąca na miesiąc. Ale ogrzewanie wzrośnie nie tylko dla posiadaczy domków jednorodzinnych. Tak się składa, że 80% Polaków mieszka w miastach, które ogrzewane są przez ciepłownie zasilane właśnie węglem, tak więc i mieszczuchy muszą się przygotować na podwyżkę ogrzewania.

czytaj dalej “Podwyżka węgla” »

W naszym składzie wykopaliście:

 jak obliczyc akcyze na wegiel  akcyza na węgiel  Pierwiastki kalkulator  akcyza węglowa  akcyza na miał węglowy  jak obliczyć akcyzę od węgla  węgiel poznań cena  akcyza na miał  OBLICZANIE AKCYZY na węgiel  ceny miału  cena miału  kalkulator pierwiastkw  cena tony węgla  węgiel na raty  akcyza na ekogroszek  jak naliczyć akcyzę na węgiel  akcyza miał węglowy  obliczenie akcyzy na węgiel  opal poznań  jak naliczac akcyze na węgiel  wegiel ceny poznan  miał węglowy a akcyza  węgiel poznań cennik  cennik wegla poznan  węgiel kamienny cena poznań  opał akcyza  miał akcyza  sklad opału poznań  węgiel kamienny akcyza  akcyza od wegla  obliczanie akcyzy od węgla  miał cena poznań  ceny miału węglowego 2011  naliczanie akcyzy na węgiel  cena miału 2011  tani wegiel legnica  akcyza od ekogroszku  węgiel kamienny w polsce  piece na wegiel  węgiel na raty radom  jak naliczać akcyzę za węgiel  skład wegla radom  sprzedaż węgla na raty Poznan  akcyza od węgla jak obliczyć  akcyza na wegiel kamienny  opal na raty poznan  skład opału cennik  ceny wegla po nowym roku  cena tony węgla brunatnego  cena węgla 2011 poznań