Węgiel Kamienny | Węgiel

Oznaczony jako: ‘Węgiel Kamienny’

Sprzedaż węgla – Nowy sezon!

Nowy sezon węglowy rozpoczęty!

Uprzejmie informujemy, że z dniem 01.09.2012 r. w naszym składzie opału przy ul. Łebskiej 14 w Poznaniu rozpoczęliśmy nowy sezon! Wszystkich chętnych na zakupy węgla zapraszamy jak zwykle od godz. 9:00 do 17:00.

Dostawy węgla do domu realizujemy po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym. Bardzo prosimy o składanie zamówień z z 2-3 dniowym wyprzedzeniem. Świeża dostawa wartościowego węgla z polskiej kopalni czeka na Państwa na placu.

Z przyjemnością informujemy, iż mimo podwyżek cen węgla w kopalniach, po długich negocjacjach, udało nam się utrzymać ceny z zeszłego sezonu. Ze swej strony możemy zapewnić Państwa, że do 15.09.2012 nie ulegną zmianie.

O wszystkich zmianach cen będziemy informować na bieżąco. W tym sezonie w cenniku doszły dwie nowe propozycje nowego asortymentu: miał energetyczny oraz mieszanka energetyczna. Zapraszamy do zakupów!

W naszym składzie wykopaliście:

 CEn Gdask  strój galowy górnika opis  węgiel gdańsk cena  pellet z wegla brunatnego  tani wegiel lodzkie  ile kosztuje tona wegla pazdziernik 2012  jak wygląda czapka górnika  tani opal gdansk  ceny wegla lodz  węgiel kamienny występowanie  węgiel brunatny Łódz  ceny koksu do co w wielkopolsce  wegiel brunatny cena łódz  węgiel łódź  cena węgla gdańsk  ceny wegla gdansk  tona wegla lodz 2012  tani opał łódzkie  tani opał wielkopolska  tani opał gdańsk  tani opał 2012 poznań i okolice  tani opal wielkopolska  sklady wegla gdansk  sklady wegla brunatnego wielkopolska  sklad wegla gdansk  po ile jest wegiel brunatny  węgiel brunatny lodz  węgiel gdańsk ceny  ile kosztuje wegiel brunatny tona  cena ekogroszku lodzkie  węgiel brunatny sprzedaż łódzkie  węgiel kamienny lodz  zakup koksu łódź  nowy skład wegla  opał tani węgiel cena łódź  opis górnika w odświętnym stroju  palenie koks czy wegiel  węgiel łódź cena  wegiel tona lodz  po ile węgiel na składach  sklad opału kamiennego gdańsk  sklad wegla elblonska gdansku  wegiel tanio lodz  ile kosztuje wegiel koks w 2012  najtańszy węgiel w łodzi  ile kosztuje wegiel w 2013  ile kosztuje wegiel w lodzi  ile kosztuje worek wegla lodz 2013  ile się pali w piecu miesięcznie  łódz składy wegla 

Akcyza na węgiel

Od 2 stycznia 2012r. Handel węglem i koksem będzie obłożony akcyzą, jeżeli wyroby te są przeznaczone ściśle do celów opałowych. Okres do 1 stycznia 2012 był to czas przejściowy, wynegocjowany przez Polskę w Traktacie Akcesyjnym i w tymże okresie nie obowiązywała akcyza na węgiel oraz koks.

Parlament przed wyborami zdążył jednak uchwalić przepisy dotyczące opodatkowania węgla. Przepisy te zawierały szereg możliwości zwolnień od akcyzy na węgiel i koks. Najważniejsze zwolnienie, to zwolnienie opału zużywanego przez gospodarstwa domowe, szkoły, przedszkola, żłobki, szpitale oraz przez rolników. Na naszej stronie www.wegiel.edu.pl postaramy się wyjaśnić o co tu chodzi…

Węgiel

czytaj dalej “Akcyza na węgiel” »

W naszym składzie wykopaliście:

 jak wypełnić akc-ww  dokument dostawy węgla  wzór dokumentu dostawy węgla  akcyza na wegiel druki  akc ww jak wypełnić  akc-r węgiel  dokument dostawy węgla wzór  dowód dostawy wegla  jak wypełnić deklarację akc-ww  akcyza na wgiel  deklaracja akcyzowa na węgiel  ewidencja sprzedaży węgla  ewidencja wyrobow weglowych  ewidencja wyrobów węglowych wzór  kto płaci akcyzę za węgiel  jak wyliczyć akcyzę na węgiel  deklaracja akc-ww jak wypełnic  ceny wegla 2012  akcyza na opał 2012  nowe zasady sprzedaży węgla  akc-ww instrukcja wypełniania  zwolnienie z akcyzy na węgiel wzór  akcyza na opał  dokument dostawy wyrobow weglowych  urząd celny akcyza na węgiel  akcyza węgiel  akcyza węgiel druki  akcyza na węgiel dokumenty  akcyza na węgiel deklaracja  akcyza na węgiel ustawa  druk dostawy węgla  jak liczyć akcyzę na węgiel  jak obliczyć podatek akcyzowy od węgla  wzór ewidencji wyrobów węglowych  druki akcyzowe na wegiel  oświadczenie o zwolnieniu z akcyzy  dowód dostawy węgla wzór  węgiel akcyza 2012  ewidencja wyrobow węglowych zwolnionych od akcyzy  deklaracja akcyza na węgiel  akc ww instrukcja  ewidencja wyrobów węglowych zwolnionych od akcyzy wzór  instrukcja wypełniania akc-ww  dokument dostawy wyrobów węglowych wzór  zasady sprzedaży węgla  zestawienie wystawionych dokumentów dostawy wyrobów węglowych wzór  ewidencja węgla  akc-r 2012  akc-ww  wzór dowodu dostawy wegla 

Od węgla do diamentu

Diamenty to kryształki czystego węgla. Choć patrząc na węgiel kamienny lub węgiel brunatny trudno w to uwierzyć, to diament jest właśnie minerałem, który powstał z węgla. Po raz pierwszy udowodnił to Antoine Lavoisier, który spalił diament pod szklanym kloszem używając do tego promieni słonecznych skupionych soczewką. W ten oto „barbarzyński” sposób udowodnił, że diament to czysty węgiel.

czytaj dalej “Od węgla do diamentu” »

W naszym składzie wykopaliście:

 jak powstaje diament  jak powstają diamenty  diament  diament jak powstaje  jak powstał diament  z czego powstaje diament  z czego powstają diamenty  jak powstają w ziemi djamętyt  jak powstał węgiel kamienny  z czego robi sie diamenty  z czego sa diamenty  z czego jest diament  powstawanie diamentów  jak powstaje węgiel kamienny  jak powstaje brylant  diament powstawanie  powstanie diamentu  węgiel diament  diamenty jak powstają  jak powstały diamenty  powstawanie diamentu  z czego robi się diament  co powstaje z węgla kamiennego  diament węgiel  ile lat ma węgiel  jak powstają diamenty?  ile lat mają diamenty  diament z wegla  co powstaje z wegla  jak tworzy się diament  jak powstaje diment  czy diament się pali  diament w węglu  diament jak powstał  węgiel a diament  jak powstaje diamenty  diament powstaje z węgla  powstanie diamentów  czysty węgiel  węgiel kamienny diamenty  powstawanie wegla  z czego powstał diament  diament jako węgiel  diament z czego powstaje  jak powstaje diament z węgla  Z czego powstaje brylant  jak powstaje węgiel  jak powstal diament  jak długo powstaje diament  z jakiego wegla powstaje diament 

Kotły na paliwo stałe i biomasy

Wśród kotłów na paliwo stałe możemy znaleźć całą gamę różniących się pomiędzy sobą piecy pod względem nie tylko wielkościowym ale i technologicznym. Nie możemy kupić przecież kotła do spalania węgla i palić w nim drewna ponieważ palenie to, będzie miało bardzo niską wydajność a my i nasi domownicy nie nadążymy wrzucać drewna gdyż w typowym piecu na węgiel bardzo szybko się on spali.

Jeśli chcemy palić w piecu zamiast węgla pelety, czyli granulowane odpady drzewne wytwarzane z biomasy to musimy nabyć kocioł, który stanie na wysokości zadania i sprawdzi się w paleniu właśnie pelet. czytaj dalej “Kotły na paliwo stałe i biomasy” »

W naszym składzie wykopaliście:

 akcyza na paliwo  skladywegla pl cennik  skladywegla pl ceny  co lepsze koks czy wegiel  Wgiel Drzewny  co otrzymujemy z węgla  kalkulator spalania węgla  jaka akcyza na węgiel  www skladywegla pl ceny  co lepsze wegiel czy koks  skladywegla pl cena  palet do palenia  akcyza na opal  pellet legnica  węgiel drzewny akcyza  WEGIEL DRZEWNY A AKCYZA  pelet do palenia  palenie węglem drzewnym  akcyza na węgiel drzewny  palę węglem brunatnym  kupić paliwo stałe  czym palić najtaniej  cena peletu 2012  ekonomiczne palenie w piecu co  pelet akcyza  czym palić zamiast węgla  kalkulator spalania ekogroszku  akcyza na węgiel a vat  akcyza węgiel drzewny  pallets opał  liczenie akcyzy na węgiel  pelety  pellet akcyza  pelet zamiast węgla  czym najtaniej palić w piecu  pellet cena 2012  palenie palenie  gdzie kupić najtaniej węgiel  kotły na węgiel  jak naliczyć akcyzę  pellet a akcyza  wegiel drzewny do palenia w piecu  jak naliczyć akcyzę za węgiel  czym najtaniej palić  jak naliczać akcyzę  węgiel drzewny legnica  palenie pestkami w piecu  tanie piece na wegiel  kalkulator spalania opału  pestki jako opał 

„Barbórka” – Polska tradycja

4 grudnia była „Barbórka”.

Skład opału Poznań postanowił uczcić święto górników symbolicznym gratisowym workiem węgla dla pierwszego klienta w tym dniu. To polskie święto przeszło do tradycji i obchodzone jest co roku w dniu św. Barbary, która jest patronką górników.

Na przestrzeni lat święto to obchodzone było w Polsce bardziej i mniej hucznie. Zwykle święto ?Barbórki? rozpoczyna się wczesną poranną mszą w kościele, obok figurki św. Barbary, a następnie orkiestra górnicza maszeruje grając hymn górniczy przez osiedla górnicze. Górnicy są w tym dniu odświętnie ubrani w swoje mundury galowe. Popołudniu, w tym dniu zwykle odbywają się liczne imprezy, bale, biesiady piwne z udziałem górników oraz ich rodzin.

czytaj dalej “„Barbórka” – Polska tradycja” »

W naszym składzie wykopaliście:

 czapka górnika  jak zrobić czapkę górnika  barbrka 2011  węgiel akcyza  jak zrobic czapke górniczą  galowa czapka górnika  czapka górnika jak zrobić  czapka górnicza szablon  czapka górnicza wzór  czapka górnicza jak zrobić  odświętny strój górnika  grnicza czapka  opis odświętnego stroju górnika  szablon czapki górnika  jak zrobic czapke górnika z papieru  galowa czapka gornicza  ceny wegla wielkopolska  czapka górnicza  jak zrobic czapka gornicza  skup węgla poznań  czapka galowa górnika  św barbara patronka górników  węgiel wielkopolska  strój galowy górnika  wzór czapki górniczej  wzór czapki górnika  czapka gurnika do zrobienia  strój górnika  sprzedaż węgla poznań górnicza  górnik strój galowy  górnik w stroju galowym  rzezby z wegla  odświętna czapka górnika  opał wielkopolska  szablon czapki górniczej  ceny opału wielkopolska  cena węgla wielkopolska  jak zrobić górniczą czapkę  wzor na czapke gornicza  ceny opalu wielkopolska  czapka górnika opis  swieta barbara patronka gornikow  górnik czapka galowy  cena węgla radom  jak zrobic czapka górnika  jak wykonac czapkę górniczą  sprzedaz wegla cena poznan  ile kosztuje wegiel w polsce barburka  czapka górnika cena  składy węgla wielkopolska 

Ogrzewanie domu – kilka praktycznych rad

 

Zastanawiając się nad formą ogrzewania domu musimy odpowiedzieć sobie na wiele pytań.

Jedno z tych pytań to jaki duży powinien być kocioł? Bez względu na to czym będziemy opalać mieszkanie, czy będzie to węgiel brunatny, węgiel kamienny, olej czy gaz nie warto kupować „na wszelki wypadek” większego kotła, niż to wynika bezpośrednio z obliczeń w projekcie. Czasem wyliczenia te są na granicy i skłaniamy się do zakupu tego większego. W zasadzie nic bardziej mylnego. Z reguły wielkość zapotrzebowania na ciepło jest obliczana dla warunków najbardziej niekorzystnych dla danej strefy klimatycznej. Takie warunki np. Od -15 stopni do -25 stopni występują tak naprawdę tylko przez kilka dni w roku, które przypadają na sezon grzewczy. Wtedy kocioł pracuje pełną parą, wykorzystując swoje wszystkie moce obliczeniowe. czytaj dalej “Ogrzewanie domu – kilka praktycznych rad” »

W naszym składzie wykopaliście:

 Dom nie do poznania  piece do cetranego ogrzewania nowa karczma  opalanie węglem brunatnym  ogrzewanie domu  węgiel brunatny opinie  opalanie weglem  ogrzewanie węglem a drzewem jak wyliczyć  palnik na wegiel  ogrzewanie węglem drzewnym  jak pali śię węgiel brunatny  jaki wegiel do centralnego  ogrzewanie domu węglem  piec na węgiel kamienny  czym palą ogrodnicy  najtańsze ogrzewanie  węgiel brunatny nawoz  opalanie weglem kamiennym  najtańsze ogrzewanie domu  co robi sie z wegla kamiennego  palenie w piecu węglem drzewnym  ogrzewanie domu koksem  ogrzewanie węglem i gazem  palenie węglem w piecu  ogrzewanie w ogrodnictwie  jaki węgiel do domu brunatny  akcyza na węgiel w ogrodnictwie  palenie weglem brunatnym opinie  czy węglem brunatnym można ogrzewać dom  jak ogrzewać dom  czym palic weglem czy flotem  czym palić w piecu centralnym  ogrzewanie flotem  jak sie pali weglem brunatnym  jaki wielki komin do pieca  ogrzewanie węglem w polsce  problemy z centralnym ogrzewaniem  piece do ogrzewania domu  czy można palić węglem brunatnym w piecu centralnym  czym ogrzewac dom 2012  wegiel brunatny n pal opinie  węgiel brunatny a komin  kocioł na węgiel brunatny  Czym Najtaniej Palić W Piecu C O  ogrzewanie na na wegiel jak to sie robi  w jakim piecu mozna palic weglem brunatnym  w jakich piecach mozna palic węglem drzewnym  taniej brunatnym czy kamiennym  tanie ogrzewanie domu  piec co na węgiel brunatny  jak palić wegiel drzewny w piecu 

Kotły miałowe i nie tylko

Kotły miałowe i nie tylko

Kotły miałowe posiadają specjalną konstrukcję, która umożliwia spalanie miału węglowego. Za taki piec trzeba zapłacić w sklepie od 3-4 tys. Złotych. Posiadają one specjalne kanały, które doprowadzają powietrze w głąb palącego się paliwa stałego. Jest to niezwykle ważne, gdyż bez tych kanałów miał węglowy nie mógłby się palić. Sprawność kotła podnosi wentylator, który nawiewa powietrze do paleniska, wydłużając w ten sposób drogę spalin. Zatem błędem, który najczęściej popełniają osoby, chcące się zaopatrzyć w piec najbardziej uniwersalny, to kupowanie kotła typowo węglowego i palenie w nim miału.

czytaj dalej “Kotły miałowe i nie tylko” »

W naszym składzie wykopaliście:

 cena miału 2012  ceny miału 2012  tona miału cena 2012  cena ekogroszku 2012  ekogroszek cena 2012  akcyza miał  jak palić flotem  ekogroszek akcyza  rad pierwiastek  ceny ekogroszku 2012  flot do palenia  co mozna wyprodukowac z wegla  ile kosztuje tona flotu  węgiel kamienny cena 2012  flot weglowy  tona miału  piec miałowy  ekogroszek poznan  ekogroszek a akcyza  palenie flotem  ekogroszek ceny 2012  akcyza na flot  wegiel retortowy  cena flotu  TONA MIALU CENA  ile kosztuje tona eko groszku  palenie ekogroszkiem w piecu miałowym  czy w piecu miałowym można palić węglem  jak palic flotem w piecu  wegiel brunatny legnica  palenie flotem weglowym  proces spalanie w  ekogroszek cena za tonę 2012  ile spalacie węgla  czy w piecu mialowym mozna palic weglem  piece miałowe  ceny węgla kamiennego 2012  flotokoncentrat co to jest  ceny mialu 2012  cena mialu 2012  ceny flotu  eko groszek akcyza  sklady opalowe węgla brunatnego slask  czy w piecu miałowym można palić ekogroszkiem  ceny miału 2012r  jak palić miał  węgiel brunatny ceny listopad 2011  cena wegla groszek do podajnika  palenie węglem w miałowcu  druk oświadczenia o przeznaczeniu zakupu węgla 

Podwyżka węgla

Koszty ogrzewania rosną!

Czarne złoto z roku na rok jest coraz droższe. Węgiel, bo o nim mowa jest niektórym bardzo dobrze znany, ponieważ ci którzy mieszkają w domach jednorodzinnych i posiadają piece na węgiel dokonują zakupów w składzie opału Poznań. Obserwują te podwyżki z roku na rok, a w ostatnim czasie nawet z miesiąca na miesiąc. Ale ogrzewanie wzrośnie nie tylko dla posiadaczy domków jednorodzinnych. Tak się składa, że 80% Polaków mieszka w miastach, które ogrzewane są przez ciepłownie zasilane właśnie węglem, tak więc i mieszczuchy muszą się przygotować na podwyżkę ogrzewania.

czytaj dalej “Podwyżka węgla” »

W naszym składzie wykopaliście:

 jak obliczyc akcyze na wegiel  akcyza na węgiel  Pierwiastki kalkulator  akcyza węglowa  akcyza na miał węglowy  jak obliczyć akcyzę od węgla  węgiel poznań cena  akcyza na miał  OBLICZANIE AKCYZY na węgiel  ceny miału  cena miału  kalkulator pierwiastkw  cena tony węgla  węgiel na raty  akcyza na ekogroszek  jak naliczyć akcyzę na węgiel  akcyza miał węglowy  opal poznań  obliczenie akcyzy na węgiel  jak naliczac akcyze na węgiel  wegiel ceny poznan  miał węglowy a akcyza  węgiel poznań cennik  cennik wegla poznan  węgiel kamienny cena poznań  opał akcyza  miał akcyza  sklad opału poznań  węgiel kamienny akcyza  akcyza od wegla  obliczanie akcyzy od węgla  naliczanie akcyzy na węgiel  miał cena poznań  ceny miału węglowego 2011  cena miału 2011  węgiel kamienny w polsce  akcyza od ekogroszku  tani wegiel legnica  piece na wegiel  jak naliczać akcyzę za węgiel  węgiel na raty radom  opal na raty poznan  skład wegla radom  akcyza od węgla jak obliczyć  sprzedaż węgla na raty Poznan  akcyza na wegiel kamienny  cena tony węgla brunatnego  ceny wegla po nowym roku  skład opału cennik  cena węgla 2011 poznań