Palenie w piecu kaflowym to specyficzny rodzaj palenia

Czym palić w piecu kaflowym?

Piece kaflowe – jak w nich palić?

 

zdjecie grey Czym palić w piecu kaflowym?Wielu z naszych klientów posiada w domach piece kaflowe. Sztuka palenia w piecu ogólnie jest sztuką nie zbyt łatwą. Wiedzą o tym nasi klienci. Każdy z nich ma jednak swoje „knyfy” i sposoby na to, jak palić aby zużywać mało opału, a ciepło w domu utrzymywało się przez dłuższy czas. Ci którzy palą w piecach kaflowych również mają swoje metody. Postanowiliśmy w tym artykule podzielić się informacjami od tych klientów którzy chętnie podzielili się z nami na placu tymi cennymi radami.

 

Brykiet a piec kaflowy

 

Nasi klienci uważają, że brykiet nie nadaje się do palenia w piecu kaflowym. Wiele osób go nie poleca. Nigdy nie wiadomo jak dużo smoły z niego powstanie. Wynika to ze składu brykietu. Nie koniecznie sam węgiel w nim zawarty jest gorszej jakości. Często lepiszcze używane do produkcji brykietu jest temu winne. Producenci chcąc osiągnąć większe korzyści dodają lepiszcze marnej jakości. Wtedy brykiet dodatkowo po rozgrzaniu rozsypuje się, a w piecu kaflowym przecież nie o to chodzi. Jeśli brykiet w piecu kaflowym się rozsypie to, nie spalony wypada przez ruszt.

Nasuwa się pytanie, czy jeśli brykiet będzie mocno sprasowany też się rozsypie w piecu kaflowym? Niestety tak. Siła prasowania brykietu nie ma tutaj większego znaczenia. Jak brykiet „dostanie temperatury” w piecu kaflowym to, tak czy owak się rozsypuje.

Są jednak tacy klienci, którzy z utęsknieniem wspominają czasy, kiedy dawno temu kupowali na składach opału brykiet. Za dawnych lat palili w piecu właśnie brykietem, choć jak mówią troszkę inne kostki to były – większe i z utęsknieniem wspominają czasy, gdy ten brykiet był dostępny. Podobno piec kaflowy po załadowaniu tego brykietu dłużej „utrzymywał” temperaturę niż węgiel kamienny. Co prawda „rozsypywał” się, ale przez ruszta, niespalony nie przelatywał. pieca. Choć jeśli chodzi o ilość popiołu, którą wytwarzał wspomniany brykiet niestety była duża. My „palacze” wiemy, że zawsze jest coś za coś.

 

Czym palić w piecu kaflowym?

Piece kaflowe zostały tak zaprojektowane aby palić w nich węglem. Dobrze w piecu kaflowym sprawdza się węgiel kamienny typu orzech. Jeśli na dworze temperatura nie jest bardzo ujemna, to z powodzeniem można wykorzystać węgiel brunatny. W miarę nadchodzących mrozów, nasi klienci mówią, że można węgiel brunatny wymieszać z orzechem – jedna szypa węgla kamiennego orzech i dwie szypy węgla brunatnego. Kiedy temperatura na dworze staje się coraz bardziej minusowa, to można proporcje odwrócić i piec kaflowy załadować jedną szypą węgla brunatnego + dwie szypy węgla kamiennego typu orzech.
W naszym składzie wykopaliście:

 jak palić w piecu kaflowym  czym palić w piecu kaflowym  palenie w piecu kaflowym  jaki wegiel do pieca kaflowego  piec kaflowy  ekogroszek do pieca kaflowego  czy ekogroszkiem można palić w piecu kaflowym  piec kaflowy jak palić  piec kaflowy czym palić  ekogroszek piec kaflowy  jak prawidłowo palić w piecu kaflowym  jakim węglem palić w piecu kaflowym  piece kaflowe na wegiel  czym najlepiej palić w piecu kaflowym  LEPISZCZE  czy mozna palic ekogroszkiem w piecu kaflowym  wegiel brunatny do pieca kaflowego  piece kaflowe  piec kaflowy na wegiel  czy ekogroszek nadaje sie do pieca kaflowego  węgiel brunatny piec kaflowy  prawidłowe palenie w piecu kaflowym  palenie ekogroszkiem w piecu na węgiel  ruszt do pieca kaflowego  brykiet w piecu kaflowym  czy w piecu kaflowym można palić ekogroszkiem  Wegiel do pieca kaflowego  czym mozna palić w piecu kaflowym  jak najlepiej palic wegiel drzewny  ekogroszek w piecu kaflowym  jak dobrze palić w piecu kaflowym  ekogroszek a piec kaflowy  czy można palić w piecu kaflowym ekogroszkiem  węgiel brunatny w piecu kaflowym  węgiel brunatny a piec kaflowy  brykiet drzewny piec kaflowy  jak prawidlowo palic w piecu kaflowym  czym tanio palić w piecu kaflowym  piec kaflowy jaki węgiel  jak palić w piecu kaflowym drewnem  jak palic w piecu kaflowy  sztuka palenia w piecu kaflowym  palenie w piecach kaflowych  piec kaflowy palenie  jak palić brykietem w piecu kaflowym  piec kaflowy poznań  jakim drewnem palić w piecu kaflowym  piece ko minkowe opal wegiel brunatny  brykiet drzewny do pieca kaflowego  ile węgla do pieca kaflowego 


Odpowiedz

*
Powered by sweet Captcha